Koronawirus: Kobiety w ciąży tylko w 3 placówkach

Image

Kobiety w ciąży, zakażone koronawirusem lub u których zachodzi podejrzenie, że są zakażone, będą leczyć się i rodzić w jednym z trzech wyznaczonych do tego szpitali. Wszystko zależy od tego, w którym są miesiącu ciąży.

Nie będą mogły urodzić w dowolnym szpitalu, bo dla bezpieczeństwa będą zmuszone pojechać tam, gdzie przygotowano dla nich miejsce, a są to: Oddział Położniczo- Ginekologiczny Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, Oddział Położniczo-Ginekologiczny Wojewódzkiego Szpitala im. Świętego Ojca Pio w Przemyślu oraz Oddział Położniczo- Ginekologiczny Centrum Medycznego w Łańcucie.

I tak: kobiety w ciąży powikłanej i zagrożonej do 32 tygodnia ciąży oraz w trakcie porodów do 32 tygodnia ciąży będą kierowane do Rzeszowa. Natomiast do placówki w Przemyślu będą kierowane pacjentki z ciążą zagrożoną i powikłaną między 32 a 37 tygodniem ciąży. Do szpitala w Łańcucie (zakaźnego) muszą udać się ciężarne, których ciąża przebiega prawidłowo, a rozpoznano u nich koronawirusa, niezależnie od tygodnia ciąży.

Od razu uspokajamy, w razie nagłej potrzeby, obowiązek przyjęcia kobiety w ciąży ma każdy inny szpital. O fakcie zakażenia należy powiadomić jednak niezwłocznie placówkę udzielająca pomocy. Pacjentka musi być bowiem izolowana, a wobec niej zastosowane wszelkie możliwe procedury ochronne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.