Leasing pracowników z zagranicy, czyli gdzie znaleźć najlepszych fachowców?

Image

W Polsce panuje obecnie rynek pracownika. Koszty utrzymania firmy rosną z roku na rok, a specjaliści ze wszystkich dziedzin w naturalny sposób oczekują zwiększenia zarobków wraz ze stażem pracy. Jest to zjawisko całkowicie normalne i trudno oczekiwać, by sytuacja rozwijała się w odwrotnym kierunku. Jednocześnie przedsiębiorcy rozwijający swoją działalność w budownictwie, przemyśle, czy produkcji doświadczają teraz sporych braków kadrowych, które niezwykle trudno im uzupełnić. Migracja zarobkowa kwitnie. Polacy, zniecierpliwieni trudnościami w uzyskaniu oczekiwanego wynagrodzenia, chętniej niż kiedykolwiek decydują się na wyjazd do innych krajów Unii Europejskiej. Niejednokrotnie czynią to w poczuciu krzywdy nie rozumiejąc, że ich szefom również nie jest łatwo na tym etapie kształtowania się w naszym kraju wolnego rynku.

Dlaczego warto rozważyć wynajem pracowników z Ukrainy?

Przy pewnej dozie świadomości niesnaski pomiędzy polskimi specjalistami a pracodawcami da się załagodzić poprzez obustronną akceptację sytuacji, w której nie są w stanie spełnić stawianych sobie nawzajem wymagań. A wiedza o tym, jak poradzić sobie przy obecnej koniunkturze, może w tym wydatnie pomóc. Rozwiązaniem trudności, z jakimi borykają się przedsiębiorcy, jest leasing pracowniczy, który nie tylko pozwoli ci skompletować ekipę, ale i zdejmie z twoich barków wiele dotychczasowych obciążeń. Ta forma zatrudnienia jest bowiem szansą dla wysoko wykwalifikowanych fachowców z całego świata na zdobycie pracy w obcym kraju bez załatwiania miliona powiązanych z tym formalności. O skuteczności tego sposobu świadczy chociażby to, że również Polacy są często zatrudniani na zasadzie leasingu pracowniczego, gdy znajdują się za granicą i bardzo to sobie chwalą.

Wynajem pracowników z Ukrainy to działanie, którego część polskich pracodawców obawia się na podobnej zasadzie, jak jeszcze paręnaście lat temu Niemcy z ostrożnością podchodzili do zatrudniania fachowców z Polski. Po rozpoczęciu współpracy szybko okazuje się, że wszelkie obawy były całkowicie bezzasadne, ponieważ nasze kraje są sobie niezwykle bliskie kulturowo. Dodatkowo język ukraiński i polski są do siebie bardzo zbliżone, co znacznie ułatwia proces adaptacji pracownika do nowego otoczenia. Dzięki temu, że standardy zatrudnienia w Polsce są zdecydowanie bardziej korzystne, niż na Ukrainie, możemy cieszyć się współpracą z najlepszymi specjalistami także teraz, gdy pozyskanie ich wydaje się mocno utrudnione.

Rozpocznij współpracę z firmą, która przeprowadzi za ciebie proces rekrutacji.

Aby rozpocząć współpracę w ramach leasingu pracowniczego wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło. Ogrom firm oferujących tego rodzaju usługi nasuwa jednak pytanie, w jaki sposób podejść do wyboru tej, z którą zdecydujemy się nawiązać porozumienie. Warto mieć na uwadze nie tylko własny interes, ale i względy etyczne. Możliwość zatrudnienia fachowców za konkurencyjne stawki może nas skierować w stronę poszukiwania oferty najtańszej. Tymczasem trzeba pamiętać, że zatrudnieni przez nas specjaliści będą pracować wydajnie i skutecznie tylko wtedy, kiedy będą mieli poczucie, że pracują na dobrych warunkach, które zapewnia im leasingodawca.

Dlatego warto postawić na profesjonalne przedsiębiorstwa, które ograniczają do minimum formalności obowiązujące pracowników i leasingobiorców, a proces rekrutacji zaczynają już na terenie Ukrainy. Dzięki pozyskaniu wybitnych fachowców na miejscu możemy mieć pewność, że leasing pracowniczy da nam dostęp do najlepszych spośród nich. Skuteczna firma rekrutująca zapewni też wynajętemu nam zespołowi opiekę koordynatora, który przeprowadzi poszczególne osoby przez okres próbny i umożliwi im bezproblemowe zaaklimatyzowanie się w naszym kraju. Dzięki temu możesz mieć pewność, że współpraca będzie przebiegać w sposób satysfakcjonujący dla wszystkich stron.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.