Cechy skutecznego oprogramowania do zarządzania flotą

Image

Proces zarządzania flotą samochodową, mimo że wygląda na skomplikowany, w dzisiejszych czasach jest znacznie uproszczony z powodu wykorzystania odpowiedniej technologii. Do efektywnego jej wykorzystywania niezbędne będzie dedykowane oprogramowanie. Dziś opiszemy cechy charakteryzujące jego skuteczność.

Pragmatyzm

Głównym przeznaczeniem omawianych aplikacji jest optymalizowanie tras poszczególnych przejazdów firmowych. Wdrażając rozwiązania telematyczne, zapewniamy sobie warunki do stałego monitorowania lokalizacji kierowców obsługujących tabor. Pozwala to na przeprowadzenie analizy danych odcinków i oceny tego, który z nich będzie najlepszy w określonych przypadkach – oprogramowanie posiada bowiem funkcję generowania danych do późniejszych celów i podglądu przebiegu zlecenia. Oczywiście, z racji na popularyzację minimalistycznych interfejsów w aplikacjach, wykonywanie tych czynności odbywa się sprawnie i bez utrudnień. Tym bardziej że tworzone są też ich wersje na urządzenia mobilne zintegrowane z komputerami pokładowymi. Kierowca może zatem również w trakcie jazdy dokonać opisu technicznych aspektów przewożonych towarów – utrzymanie stałego przepływu informacji z firmą pomoże na przykład w razie ewentualnych wypadków.

Pomoc w rozliczeniu czasu pracy kierowców

Problemem branż korzystających z floty pojazdów jest przekraczanie dopuszczalnego czasu pracy za kierownicą kierowców. Przepisy jasno mówiąc o limicie do 10 godzin, po których należy niezwłocznie odpoczywać po 11. Niemniej w tej sprawie widoczne są liczne ustępstwa. Przedsiębiorca chcący rozprawić się z tym procederem, odbijającym się negatywnie zarówno na bezpieczeństwie pracowników, jak i samej firmie, korzystają z oprogramowania TachoSmart. Umożliwia bowiem pobieranie informacji z wirtualnych kart pracy, które następnie, z uwzględnieniem pomocy z zewnątrz są analizowane w celu wykrycia nieprawidłowości. Właściwie prowadzona dokumentacja pracownicza to podstawa sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw transportowych i spedycyjnych.

Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy

Zmorą takich biznesów są wysokie ceny paliwa, na które to częstokroć wykorzystywana jest 1/3 budżetu firmy. Próżno szukać podmiotów, które w tej branży nie miały problemów z tą kwestią, uwzględniają rozliczenia przejazdowe i weryfikowanie, czy plan trasy pokrywa się z pokonanym odcinkiem.

Nieprzykładanie do tego wagi narazi przedsiębiorstwo na straty finansowe. W tej sprawie poleca się Shell FuelSave Partner, którą to aplikację integruje się z kartą paliwową, co pozwala na weryfikowanie transakcji paliwowych wykonywanych przez kierowców.

Podsumowanie

Zapoznając się z wyżej wymienionymi cechami skutecznego oprogramowania do zarządzania flotą pojazdów Verizon Connect, trzeba przyznać, że opinie o ich istotności w żadnym razie nie są przesadzone. Rozważenie jego wykorzystania z pewnością przyniesie firmie wymierne korzyści.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.