Przydomowa oczyszczalnia ścieków jako niezawodny system ogrodowy

Image

W obecnej dobie czasu istnieje coraz to więcej nowoczesnych i jednocześnie skomplikowanych rozwiązań dotyczących przydomowych oczyszczalni ścieków. A zatem, powstały między innymi oczyszczalnie hybrydowe, oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie trzykomorowe itp.

W obecnej dobie czasu istnieje coraz to więcej nowoczesnych i jednocześnie skomplikowanych rozwiązań dotyczących przydomowych oczyszczalni ścieków. A zatem, powstały między innymi oczyszczalnie hybrydowe, oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie trzykomorowe itp.

Niekiedy system złożoności urządzenia nie jest równy wygodzie przy zastosowaniu przez użytkowników, to znaczy, że zwiększona niezawodność może się wiązać ze zmniejszoną obsługą. A te cechy mają przede wszystkim znaczenie przy cenie i komforcie stosowania przydomowych oczyszczalni ścieków.

Co jest najbardziej uciążliwe dla użytkowników przydomowej oczyszczalni ścieków?

Przede wszystkich chodzi o brzydki zapach unoszący się w trakcie bezwietrznych dni niżu atmosferycznego. Z badań przeprowadzonych z osobami posiadającymi tego typu urządzenia, wynika, że ponad 50% użytkowników skarży się na nieprzyjemny zapach nieopodal oczyszczalni. Są to z reguły oczyszczalnie z osadnikiem gnilnym oraz drenażem, a niekiedy i oczyszczalnie biologiczne. Niektórzy uważają, że przywykli do tego zapachu. Pytanie, czy tak powinno być?

Drugi problem, jaki pojawia się u sporej części osób to odpływ ścieków. Najczęściej dochodzi do niego, gdy w gospodarstwie domowym pojawi się większa liczba gości. Ma to miejsce w przypadku oczyszczalni drenażowych lub ze studnią chłonną. Głównym sprawcą tego zdarzenia jest stosowanie coraz to lepszych środków chemicznych dostępnych na rynku. Preparaty do mycia, czyszczenia i prania o mocnym działaniu chemicznym jest problematyczne dla oczyszczalni ścieków oraz środowiska naturalnego.

Można się jednak cieszyć, ponieważ powstały rozwiązania, które spowodują zlikwidowanie uciążliwych problemów. Ważne jest, aby podczas poszukiwania oczyszczalni zwracać uwagę na bezzapachowe, biologiczne oczyszczalnie ścieków. Istnieje wówczas pewność, że powyższe uciążliwości nie spotkają Ciebie. Należy także szukać rozwiązań prostych, a jednocześnie gwarantujących niezawodność.

Jednym z głośniejszych obecnie hitów jest oczyszczalnia biologiczna jednokomorowa, która nie dość, że jest bezzapachowa, to jeszcze posiada inną ważną cechę. A mianowicie, przy właściwym doborze może być opróżniana z osadów nawet raz na 5 lat. To znacznie rządniej niż przy standardowych oczyszczalniach, których opróżnianie z reguły odbywa się raz na 2 lata.

Jednak to nie wszystko. Aby zminimalizować ujemny wpływ środków chemicznych na układy rozsączające, można wykorzystać rozwiązanie w pakiecie z zraszaczami ogrodowymi Green shower. Zostały stworzone specjalnie jako dodatek do przydomowych oczyszczalni ścieków. Tego typu rozwiązanie daje większą gwarancję niezawodności urządzenia, a także powoduje oszczędności w finansach w nawadnianiu ogrodu.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków można zamówić tutaj:

http://primeko.pl/kontakt

INFORMACJE KONTAKTOWE

BIURO:

ul. Malwowa 3
62-200 Gniezno
tel. 602 37 88 00
E-mail:biuro@primeko.pl
NIP: 784-188-90-85

ODDZIAŁ POZNAŃ: ul. Jugosłowiańska 52b/6
61-157 Poznań
tel. 531 80 88 60
E-mail:pawel@primeko.pl


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.