Pierwsza Komunia Święta a Koronawirus

Image

W związku z epidemią koronawirusa rząd zdecydował, że w Mszy Świętej lub w innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 wiernych, nie licząc osób sprawujących posługę. Jak wobec tego zorganizować Pierwszą Komunię Świętą? Czy powinno się ją przełożyć na przyszły rok, albo zorganizować ją za kilka miesięcy? Na te pytania trudno dać odpowiedź, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak rozwinie się epidemia. Planować jednak warto i mieć w zanadrzu kilka propozycji.

Diecezja sandomierska wydała komunikat w tej sprawie. Podpisał się pod nim Ks. Adam Kopeć, Dyrektor WNiWK Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

W związku z epidemią pojawiają się coraz większe wątpliwości, co do daty Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci. Biorąc pod uwagę aktualne zalecenia władz sanitarnych oraz zwiększającą się liczbę chorych, niektóre polskie diecezje postanowiły już o przełożeniu terminu uroczystości pierwszokomunijnych, bądź zorganizowaniu Pierwszej Komunii Świętej dla pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny (rodzice, rodzeństwo, chrzestni). Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje w naszej diecezji, Biskup Sandomierski chciałby poznać Drodzy Rodzice Wasze zdanie. Podobne konsultacje prowadzone są już z księżmi i katechetami.

Wszelkie sugestie i opinie należy przesyłać drogą elektroniczną na adres Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu – katecheza.diecezjasandomierska@gmail.com

Opinie można również wysyłać na adresy mailowe parafii.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Persymona

co tam komunia, ale fryzjer zamówiony, kosmetyczka,sala, prezenty miały być, a tu lipa...Tak właśnie większość smartfonowych ludzi postrzega ten sakrament, żal....

~jot2

1 komunia chrzest ,bierzmowanie ,slub koscielny ,a pozniej wesele :z tych sakramentow sw. ludzie za przyzwoleniem kleru zrobili cyrk ,tam nie ma Boga ,jest targ proznosci ,.moze Bog juz niemoze na to wszystko patrzyc

~Malop

Do kto@, oczywiście że można, a nawet trzeba, żeby te obiboki w czarnych sukienkach, wreszcie stracili rację bytu.

~kto@

Kościół będzie miał duży problem jak się ludziska zorientują że może nie być Wielkanocy ,1 komunii ,mszy i nic się nie dzieje. Widać można bez tego żyć.

~Dino

Jak Bóg z nami , to któż przeciwko nam?????

panpikuss

na komunii w maju 5 osób, ale na wybory #wszyscydourn

~mieszkaniec

KIDAWA BLONSKA '' DLA MNIE WAZNIEJSZA JEST KONSTYTUCJA NIZ ZYCIE LUDZI'' DZIEKUJE POZAMIATALA. JUZ NAWET LUDZIE KTORZY GLOSUJA NA PO MOWIA ZE NIE POJDA NA WYBORY SKORO ICH KANDYDATKA MA ICH W 4 LITERACH. KAZDY TO WIE. KAZDY MYSLACY ZE SZEFOWIE PO DALI TAKA NA STRACENIE. TAM KAZDY BOI SIE PRZEGRAC Z PREZYDENTEM DUDA.

~kappa

We Francji zrobili wybory pomimo już panującej epidemii i teraz chorzy są w wielu przypadkach członkowie komisji. Nawet nie ma co komentować - zero kontaktów w najbliższych dwóch tygodniach i przesunięcie na inny jeszcze nieokreślony termin wszystkich uroczystości rodzinnych.

~qwerty

Tzw. Biskup Sandomierski nie ma nic do gadania. Są wytyczne Rządu i sanepidu. I tyle w tym temacie.

~Rodo

Co z Rodo czy każdy rodzic z tego zdjecia wyraził zgodę na
Publikacje jego pociechy

~......

To zalezy czekacie na Jezusa chrystusa to mozna wzic szybka masza swieta jak bawic sie i pezensty a macie ej codziennie byly soboty zakupy to jak swiat wyzdrowieje przelozyc !

~stan umysłu

Antychryst jak zwykle aktywny. Co za błyskotliwa myśl. Nie dotyczy Cię, to się nie wypowiadaj.

~Rodzic

Komunia za rok dla bezpieczeństwa dzieci oraz naszych rodzin

~Antychryst

Pierwsza komunia może być OSTATNIĄ !

~Antychryst

Pierwsza komunia może być OSTATNIĄ !

~Antychryst

Pierwsza komunia może być OSTATNIĄ !

~Antychryst

Pierwsza komunia może być OSTATNIĄ !