Jeszcze smutniejsze pogrzeby

Image

Pogrzeb to niezwykle smutna uroczystość gromadząca najbliższych, przyjaciół, współpracowników. Ostatnie pożegnanie na ogół gromadzi po kilkadziesiąt żałobników. Przez nowe przepisy odprowadzić do miejsca spoczynku bliską osobę może jedynie 5.

Coraz mocniejsze restrykcje związane ze światową epidemią wymuszają nakładanie na rodziny i bliskich zmarłych bolesne zasady. W Stalowej Woli, podobnie zresztą jak w całej Polsce, na pogrzeb może przyjść zaledwie kilka osób. Często więc nie będzie to nawet cała rodzina.

W związku z wprowadzeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz ograniczeń w poruszaniu się i zgromadzeniach Informujemy, iż w pogrzebie osoby zmarłej uczestniczyć może maksymalnie 5 osób, nie licząc kapłanów a także pracowników zakładu pogrzebowego. - informuje Memento.

Sprawy pogrzebowe załatwiać może tylko 1 osoba. Nie można też, względu na zbyt duże ryzyko, odmawiać wspólnego różańca, a z użytku, ze względów bezpieczeństwa, wyłączona została nawet kaplica cmentarna. Trumny wystawiane są bezpośrednio w kaplicy Kościoła Trójcy Przenajświętszej 15 minut przed ustaloną godziną pogrzebu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~szpan

krasoargument:.. nie dyskutuję z idiotą, bo czytający nie odróżnią ...

~kras

JEDNEGO argumentu nie podałeś. Taki typowy pustostan z Internetu.

~szpan

kras ciebie już zaraz od mózgu toczy i nie pisz więcej pustych zdań

~kras

Zresztą po co ja się tłumaczę, jak i tak nie zrozumiesz umiech

~kras

Jakiego szpanowania.. nie wpadłeś na to że dla kogoś to jest emocjonalne przeżycie, chce się pożegnać itp? Jakby patrzeć na to jak zaraz że wszystko jedno nieboszczykowi to można go wyrzucić gdzieś w lesie, przecież mu wszystko jedno. I to nie znaczy że nie popieram zakazu chodzenia, po prostu nie zgadzam się z tokiem rozumowania użytkownika zaraza.

~szpan

kras to dla kogo jest pogrzeb? wg ciebie dla szpanowania przed żyjącymi

~jozek

Sprawdzają się przepowiednie Michaldy że żywi będą zazdrościć umarłym

~kras

ale ludziom co żyją nie jest wszystko jedno.

~zaraza

nieboszczykowi to lata czy 5 czy stado

~LILKA04

Do Alin .. błagam skończ z tą głupią żabą bo się w kółko powtarzasz ,a to już nudne. To nie chińczycy doprowadzili do pandemi tylko globalizacja wszystkiego. Wszyscy wiedzieli co się święci, ale mamona była silniejsza i dalej tak jest.... zawsze chodzi o kasę. Ważniejsze były wyloty przeloty biznes i dodajmy też wakacje niż przeczekanie tego co się działo. Sami sobie to zrobiliśmy....

~jestcoczytać

FRONDA 24-3-2020
Pandemia czy już III wojna światowa?
2438
Każdy kto w ostatnich tygodniach obserwuje to co się dzieje na świecie, jeżeli jest w stanie wznieść się ponad bieżące emocje, a ma choć minimum wiedzy o historii, może stwierdzić że znaleźliśmy się w stanie wojny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki weszliśmy na skutek rozwoju koronawirusa COVID - 19 w III WOJNĘ ŚWIATOWĄ.

~marek

ale niema przeciwskazan odnosnie wyborów?

~Zasada

Komuniści są niereformowalni.

~CHRL

No właśnie chińscy, niech się walą po czasie cenzury gdy informowanie mogło uratować Europe.
Teraz trzeba biegać po kredyty do globalistów banksterow. US zapowiedziało komisję Kongresu do wyjaśnienia zatajenia informacji.

myszonista

Jak za najgorszej okupacji nie było tak żeby zabraniać chodzenia na pogrzeb w większej grupie.

~Alin

Chińscy lekarze twierdzą że ten wirus dopiero się rozwija. Za rok dwa, jego zmutowana odmiana, będzie już tak zjadliwa że śmiertelność będzie wynosiła 90%. Już na tą chwilę istnieją dwa szczepy, jeden bardziej grozny, a drugi mniej. Po za tym w Hongkongu, są już oficjalne przypadki zarażonych psów. Ktoś dobrze tego wirusa zaprojektował, tak żeby nie było od razu, dużej śmiertelności, ale z czasem zacznie zabijać też młodych i zdrowych. Z tym wirusem i z nami jest jak z tą żabą. Jeśli wrzucisz żabę do wrzątku to wyskoczy, ale jeśli włożysz ja do letniej wody i powoli będziesz podgrzewał to pozwoli się ugotować. My jestmy żabą, a wirus wodą. :(

~terminator

wspolczuje wszystkim ktorzy nie moga pozegnac swoich bliskich.