Konkatedra pod kwarantanną!

Image

24 marca br. drzwi parafii Matki Bożej Królowej Polski zostały zamknięte. Na stronie internetowej Bazyliki Konkatedralnej pojawił się komunikat mówiący, że kościół jest objęty kwarantanną.

Na stronie świątynni czytamy:

Pragniemy poinformować naszych Drogich Parafian, że z dniem 24 marca br. nie możemy sprawować Mszy Świętych w naszej Bazylice pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Ma to związek z epidemią koronawirusa. Przeżywamy obecnie kwarantannę. Msze Święte, wcześniej przyjęte, odprawiamy w naszej prywatnej Kaplicy.

Wszelkie zapytania prosimy kierować pod numer telefonu: 158420886

Trwamy na modlitwie

Wasi Duszpasterze

Ksiądz, u którego potwierdzono we wtorek koronawirusa jest pod opieką medyczną. Dotychczas na terenie Podkarpacia (24.03, godz. 19:00) potwierdzono 37 zakażeń, w tym 3 w powiecie stalowowolskim i 3 w powiecie niżańskim. Najwięcej zakażeń wykryto w powiecie leżajskim- 12.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 884. 10 osób zmarło.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jarek

Czy kobiety z obsługi bazyliki są w kwarantanne?Gosposia też?

e2rds

mika02, faktycznie nic się nie dzieje u nas, a z źródeł dobrze poinformowanych wiem, że co najmniej dwie osoby z bezpośredniej obsługi kościoła są zainfekowane.

mika02

Info z Interii: "Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zamościu apeluje do osób, które mogły uczestniczyć w nabożeństwach z udziałem chorego księdza, o kontakt telefoniczny. Dotyczy to uczestników nabożeństw w kościołach w miejscowościach: Łabunie, Majdan Ruszowski, Żdanów.
Sanepid opublikował listę mszy, w trakcie których mogło dojść do zakażenia wirusem od chorego księdza."

Dlaczego stalowowolski Sanepid nic nie robi???????

~kto@

A tak niedawno wyzywali ludzi od czerwonej i tęczowej zarazy.Teraz zaraza zmienia barwę.

~mieszkaniec

@DARO. JESTES DEBILEM. CIEBIE ROBILI PO CIEMKU. TOBIE PLUC W TWARZ TO TAK JAKBY DESZCZ PADAL. DLA KIDAY BLONSKIEJ JESTES NIKIM I NICZYM. MOZESZ UMRZEC. DLA NIEJ JEST WAZNIEJSZ KONSTYTUCJA NIZ TAKI PACHOLEK JAK TY. ALE DEBILEM JESTES WIEC NIE ZROZUMIESZ.

~daro

mieszkaniec jesteś pisowskie nasienie cały plebs pisowski tylko wybory strach stracić takie koryto a Duda to Jaś Fasola slup

~mieszkaniec

KIDAWA BLONSKA '' DLA MNIE WAZNIEJSZA JEST KONSTYTUCJA NIZ ZYCIE LUDZI'' DZIEKUJE POZAMIATALA. JUZ NAWET LUDZIE KTORZY GLOSUJA NA PO MOWIA ZE NIE POJDA NA WYBORY SKORO ICH KANDYDATKA MA ICH W 4 LITERACH. KAZDY TO WIE. KAZDY MYSLACY ZE SZEFOWIE PO DALI TAKA NA STRACENIE. TAM KAZDY BOI SIE PRZEGRAC Z PREZYDENTEM DUDA.

~Thristno1

A ta kobieta z czarnieckiego 13 co tam pracuje i chodzila codziennie tez jest w kwarantannie?

myopinion

Na drzwiach kścioła brak informacji o kwarantannie (koło godziny 12 czekając na czerwonym świetle na skrzyżowaniu koło bazyliki nie zauważyłam żadnej kartki na drzwiach ). Myślę, że wiele starszych osób nie mających dostępu do internetu a przyjmujących komunię w ostanim czasie nawet nie wie ,że powinny być objęte kwarantanną. Są potencjalnym zagrożeniem dla innych :(

~Ja

Byłem pacjentem szpitala jak przywieźli księdza. Cały personel miał rękawiczki i maski. Wszyscy Oprócz pacjentów. Brawo

~Kler

A ksiądz robiący zakupy podczas kwarantanny i narażający innych kupujących sprzedających ??? To jest odpowiedzialność ?

~mieszkaniec

@Vsu2 wcale bym tak nie zrobil ale bydlo jezdzi i zaraza. Mowili siedziec w domach nie chodzic nawet do kosciola Teraz sie porobilo. Ksiadz zarazony. Kwestia czasu az wybuchnie epidemia w STW.

~Vsu2

mieszkaniec to gwarantuje ci że pierwszy któremu tak zrobisz oboje ci mordę.

~mieszkaniec

jak spotkam jakiegos na blachach z zagranicy na zakupach to wskakuje im na auto i bede skakal inm po aucie. Niech mnie nawet zamkna ale to bedzie przestroga dla innyhc cweli zeby siedzieli w domach.

~anna

Po co tyle jadu w stronę kapłanów, ksiądz chodził i dawał ostatnie namaszczenie chorym, służył ludziom umierającym i chorym . Ks. Marek to wspaniały człowiek, to wina tych co przyjeżdżali z zagranicy i nie trzymali kwarantanny , gdybyśmy zamknęli granicę z Chinami wcześniej, na początku, wszystkie państwa , ale liczy się poprawność polityczna, nie ma wspólnego działania.

~pleban

klecho siedź w chałupie na d...

~kibole

kleche co nie przestrzega kwarantanny gonić i wytykać środkowym paluchem Lichockiej, bo dotykać strach, ale to pokazuje jakim okupantem jest watykański kler

~Login

Do ~ Adam
Co chwilę piszesz ( jeśli to naprawdę ty ) , komentarze , które co chwilę są ze sobą sprzeczne . Ale jedno ci powiem : wolę rudego z Sopotu , niż debila jakim się ty okazałeś !
.

~@Anna

Artykułów jest tak dużo jak baranów.To nowy wirus i nie wiadomo o nim wiele Wam wystarczy rzucić coś na ruszt i łykacie jak pelikany.Idzcie lepiej na mecz na stadionie barany stalowowolskie

~ciemnowidz

A w Rzeszowie u dominikanów jest koronawirus. Oni już wcześniej odwołali wszystkie nabożeństwa jakby już wtedy wiedzieli?

~Adam

oczywiście, że wystarczy, ale to niezły pomysł na rekolekcje dla Pisu, jak pójdą na kwarantannę odetchniemy od teraz telekonferencji umiech

e2rds

Adam, mądry człowiek zastanowi się, twój wybór. Pozdrawiam.

~Pleban

Jak kwarantanna na plebani to i panie co pomagają przy ołtarzu miały styczcznasc z kś. Markiem co jest zarażony. To czego nie jest objęta kwarantanną a jej mąż dziś przyszedł do pracy w Liu Gong Drestta jak niby nic

~Adammmmm

Adam, jeden Adam wystarczy

~qwr

agrndxgd

~Abba

Sygnalista pisze prawdę, artykuły na ten temat można poczytać na stronie South China Morning Post.

~Adam

może jakieś rekolekcje dla Pisu?

~Ha ha ha

Barany naprzód za pasterzem Na wybory.

~mariusz

Rząd mówi: zostań w domu, idź na wybory umiech hahaha

~coronav

Owieczki pojdziecie za swoim pasterzem oj pojdziecie .