Czy pójdziesz na wybory?

Image

O to pytamy Was, naszych czytelników w sondzie (znajduje się ona tradycyjnie już po lewej stronie strony, na dole).

Telewizja publiczna, podobnie jak wszystkie inne stacje RTV, nawołują mieszkańców Polski do zachowania szczególnych środków ostrożności. Nie wychodźcie z domu, jeśli nie musicie, myjcie wciąż i wciąż ręce, dezynfekujcie je, noście rękawiczki, nie dotykajcie niczego, jeśli nie ma takiej potrzeby. Te słuszne uwagi mają na celu zahamowanie epidemii.

Tymczasem telewizja publiczna we wczorajszym dzienniku telewizyjnym daje Polakom sprzeczne informacje. W jednym materiale zachęca do pójścia do urn wyborczych (nie tych cmentarnych, o nie!) i tłumaczy za pośrednictwem różnych polityków, że nie ma podstaw do przesunięcia wyborów prezydenckich w maju, z drugiej strony nakazuje niewychodzenie z domu. Tej zagadki, jak połączyć owe zalecenia, nie zdołaliśmy rozstrzygnąć.

Wiele osób, chociażby obserwują doświadczenia innych krajów, już teraz wie, że nie pójdzie do urn, bo nie ma ochoty dodatkowo się narażać. Życie i zdrowie własne i rodziny jest ważniejsze dla nich niż ptaszek postawiony na kartce papieru. Tłumaczenie władzy, że przecież Ameryka też nie odwołuje wyborów, a we Francji te wybory właśnie się odbyły, jest chyba czymś w rodzaju walenia kulą w płot. Bo o tym już telewizja publiczna nie do końca wspomniała, że 600 francuskich lekarzy oskarża premiera Eduorda Philippe'a i byłą minister zdrowia Agnes Buzyn o to, że narazili obywateli Francji na niebezpieczeństwo będąc w pełni świadomym, że w kraju panuje epidemia. Rząd stanie przed Trybunałem Stanu (taką przynajmniej mają nadzieję). Czy u nas będzie podobnie? Podejrzewam, że Polacy doświadczeniem silni innych narodów, nie popełnią tego samego błędu.

Kto więc z Was pójdzie na wybory? Boicie się koronawirusa na tyle, by zostać w domu? A może jeszcze się wahacie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ooo

Ja ubiorę się w strój FOO-1 i pójdę zagłosować przeciwko Dudzie-kaczyńskiemu.Nie chcę aby Kaczyński był prezydentem bo wiadomo,że adrian nie ma odwagi podjąć samodzielnych decyzji

~ekolog

Ciemniaki popierające pisuarow 500 tys testow Niemcy wykonali w tydzień hahah a ten szumowski 3 tys w dobe ale sukces .We francji po wyborach masakra wśród przeprowadzających te wybory mnóstwo ludzi zachorowalo nawet młodych ,oszsukuje nas wladza na całego!!

~Kler

Pójdę żeby nie wygrał duda

~Basia

Pójdę żeby nie wygrał Duda

~obiekywny

Do wyborów prezydenckich o tym koronawirusie wszyscy zapomną bo już końcem kwietnia nie będzie śladu tego wirusa w POLSCE. A na jesieni wróci z jeszcze dużo większą siłą i wtedy naprawde będzie strach z domu wyjśc. A gdyby ten wiru szalał ja we WLOSZECH, HISZPANII czy AMERYCE to przesuniemy te wybory na lato.

~mieszkaniec

KIDAWA BLONSKA '' DLA MNIE WAZNIEJSZA JEST KONSTYTUCJA NIZ ZYCIE LUDZI'' DZIEKUJE POZAMIATALA. JUZ NAWET LUDZIE KTORZY GLOSUJA NA PO MOWIA ZE NIE POJDA NA WYBORY SKORO ICH KANDYDATKA MA ICH W 4 LITERACH. KAZDY TO WIE. KAZDY MYSLACY ZE SZEFOWIE PO DALI TAKA NA STRACENIE. TAM KAZDY BOI SIE PRZEGRAC Z PREZYDENTEM DUDA.

~maska

dumnypolak - mow za siebie nie za wszystkich! Policz ile milionów maseczek potrzeba na ten jeden dzien wyborów,,,,,,dla wyborcow, dla komisjii. Mozna wybory odłozyc na lepsze czasy zeby bez maseczek głosować!

e2rds

Polska, tak prawdziwy dumny Polak umrze z honorem na koronawirusa, a nie przyjmie pomocy od komuchów chińskich i tak trzymać prawdziwy Polaku.

~Wks

Nie pójdę chyba bym był głupi żeby się tak narażać.

e2rds

pseudointeligent, jeśli chodzi o tych dumnych Polaków z prezydenta, to popatrz w sondażu ilu chce pójść na wybory i widzę, że 70% jest bardzo dumnych, zejdź na ziemię.

~Polska

Prawdziwi dumni Polacy, nie przyjmą pomocy od chińskich komuchów.

~ssmiech

Komunistyczny prezydent prosi się komunistycznego prezydenta Chin o pomoc w zakupie podstawowych srodkow ochrony !!To sa jakies jaja.

e2rds

pseudointeligent, ale ten palec i ten długopis cię bodą, chyba w oba oczy i to cię trafia. Życzę miłego dnia, nie zamykaj oczu.

e2rds

dumnypolak, kolejny nick pseudointeligenta, przecież ja nie obrażam prezydenta, mówię, że na długopisa prezesa nie będę głosował.

~niepanna

tak w późniejszym terminie

~dumnypolak

Do erdeesiko czym ty człeku wypociłeś cale miasto się z ciebie śmieje. Rozmawiam z wszystkimi mieszkańcai naszego miasta i wszyscy idą na wybory w maju. W końcu to miasto to matecznik partii PIS i wszyscy glosujemy na naszego najlepszego prezydenta A. Dude bo nie mieliśmy w dziejach Polski tak wspaniałego prezydenta.Za obrażanie naszego prezydenta powinien się tobą zając prokurator ale co można się spodziewac po zgredzie. Wszyscy Polacy są dumni , że mamy tak wspaniałego prezydenta tylko tobie nie pasuje.

~~123

ciemnogród niech idzie tylko niech nie obraza innych ale co się spodziewa po fanatykach PIS jak zwalniają swoich za mówienie prawdy !!!

umarly

Wszyscy kandydaci powinni wycofać się ze startu w wyborach żeby tylko Duda został. Jedyny słuszny kandydat będzie umiech

~radek

łazisz mendo PO srana po biedronce a na wybory nie pójdziesz.oKIDAna opozycja kidawa ,hołownia ,budka ryja piłuje by jakis tam stan wprowadzic nadzwyczajny czy wojenny a my EPIDEMIE mamy matoły!!!!.Tak wprowadzic stan nadzwyczajny ,zawiesic działalnosc sejmu senatu i rzadzic dekretami To mnie osobiscie odpowiada by w koncu pozbyc sie warcholstwa i tęPOków- POmaska ,szczerba kidawa vel inspirator,szczerba, budka i pozostałe wrzody na dup..e

~siwy

Rząd mówi: zostań w domu, idź na wybory, dobre umiech

mad_dog

fix - karma wraca i ciebie tez dojedzie !

~fix

Pisiorow zapraszamy na ostatnie w ich zyciu wybory ,tak trzymać kupcie sobie prywatna urne bo na cmentarzu braknie do wyborow miejsca .

~J23

BÓJCIE SIĘ BOGA MIERNOTY Z PO-KO JUŻ POKAZALIŚCIE NA CO WAS STAĆ I NADAL ŚWIRUJECIE,
NAWET WIRUSEM PRÓBUJECIE MANIPULOWAĆ!!! BO PRAWDZIWI POLACY PÓJDĄ DO WYBORÓW BY POKAZAĆ WAM PO RAZ KOLEJNY GDZIE WASZE MIEJSCE!!!

~Anna12

Oczywiście ,że pójdę ,bo uważam,że robiąc zakupy ,jestem bardziej narażona na zakażenie niż przy urnie.

mad_dog

Pójdę, a Kidawa i Trociniak niech spier...ją

~PRAWDA

Opozycyjne wyjce boją się wyborów, bo Kidawa co "orędzie" to kompromitacja.
Miała 25% poparcia, teraz ledwo 16%. W maju pewnie 10-15%.
Tego się nasze wyjce boją.
Kompletnej klapy!

~Wyborca

Oczywiście że pójdę i skreślę kogo trzeba!

~Ress

Był i już takie hasło- SPIEPSZAJ DZIADU-..

~to ja

Nie pojde nie chce sie koronawirusem zarazic jak chce pis

e2rds

Może i Kidawa mylić respirator z inspiratorem, ale takich kawałów jak długopis publicznie nie opowiada i nie ośmiesza Polski, nie mówiąc o machaniu łapami i mowach jak w amoku, prawie krzykiem, obraz nędzy i rozpaczy. Wszyscy inni, tylko nie długopis.