Firmy pomagają, państwo się cieszy?

Image

Dwie stalowowolskie firmy wzięły na swoje barki ogromny trud. Dzięki paniom z dwóch zakładów szwalniczych mieszkańcy powiatu są bardziej bezpieczni. Praca jest trudna, żmudna, czasochłonna, wymaga ogromnej wprawy, zdolności krawieckich i zaangażowania. Tego tym kobietom- bohaterkom nie brakuje. To pewne. Materiały na uszycie maseczek dostarczył im szpital. Szyją za darmo.

Wyręczają polskie państwo, bo to ono powinno zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom, naszym dzielnym lekarzom, pielęgniarkom i personelowi medycznemu, który nie powinien w dobie koronawirusa psuć sobie głowy brakiem maseczek. Służby medyczne powinny skupić się na ratowaniu zdrowia i życia, a nie drżeć o swój los i los swoich rodzin, do których powracają po ciężkiej służbie. W polskich szpitalach brakuje sprzętu, brakuje masek, brakuje kombinezonów, mimo zapewnień, że są w wystarczającej liczbie. Teraz może i są dzięki takim kobietom, które odłożyły swoją codzienną pracę, porzuciły pracę zarobkową i szyją byśmy my mogli być bezpieczni. Wielu mówi, że wraca im wiara w ludzi, wiara w człowieka. To prawda. Jako społeczeństwo dziękujemy im za zaangażowanie i bezinteresowny trud złożony dla nas.

Tego typu osoby to bezimienni bohaterowie, którzy robią swoje bez oglądania się na innych, reagują, bo taka jest potrzeba. Zapewne po całej tej historii z koronawirusem otrzymają uścisk dłoni od władzy i podziękowania. Ale czy o to w tym wszystkim chodzi, by obywatel musiał wyręczać państwo w jego zadaniach? Jakie jest Wasze zdanie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mieszkaniec

KIDAWA BLONSKA '' DLA MNIE WAZNIEJSZA JEST KONSTYTUCJA NIZ ZYCIE LUDZI'' DZIEKUJE POZAMIATALA. JUZ NAWET LUDZIE KTORZY GLOSUJA NA PO MOWIA ZE NIE POJDA NA WYBORY SKORO ICH KANDYDATKA MA ICH W 4 LITERACH. KAZDY TO WIE. KAZDY MYSLACY ZE SZEFOWIE PO DALI TAKA NA STRACENIE. TAM KAZDY BOI SIE PRZEGRAC Z PREZYDENTEM DUDA.

~Bartek

Jesteście tak samo głupi jak ta wasza kidawa idźcie szukać z nią inspiratorów....buhaha owsik nic nie dał bo to są pieniądze ludzi ...wie. To ludzie dali on sobie tylko z waszych pieniędzy zabrał cześć dla siebie a za resztę Waszych pieniędzy kupił...tak samo jak rząd za nasze pieniądze kupuje nie za ich bo żadne Państwo pieniędzy nie ma ..głupie matołki z PatologiObywatelskiej za dużo tvn i mózgu nie maja....

e2rds

lekarz vel doktor vel pseudointeligent jak zwykle kłamie, to normalne u tego hejtera Palca i Sprawiedliwości, on ma to we krwi, tak jak w sprawie stadionu kłamał, albo pryncypał.

~doktor

Do cytuooiop, skoro jest tak dobrze to dlaczego hejterzy wszędzie gęgają ,że brakuje u nas respiratorów. Jakiś nie dorozwinięty idiota wpisał na internecie brednie ,że Owsiak kupił ponad 8 tysięcy respiratorów a ty jak ten kretyn te FAKE NEWSY powtarzasz. Ucz się informacji od sympatyków PIS.

~Cytuooiop

Do lekarz, matole, w Polsce jest 10 tyś respiratorów z czego 8700 szt. kupiła wielka orkiestra świątecznej pomocy. I zamknij jape śmieciu pisowski.

~lekarz

To dlaczego Owsiak tak jak obecywał nie kupił ani jednego respiratora boję się że w przyszłym roku nikt ani złotówki mu nieda. Tak ,że hejterzy z SOKUZBURAKA , ja na waszym miejscu bardzo cichutko bym siedział bo prawda wyszła na jaw.

~allo

Sok z buraka i wierni jego poddani piszą tu aż miło

~Mieszkaniec

Brawo dla wszystkich którzy pomagają, ale z drugiej strony jako państwo dosięgneliśmy dna. Karmią nas tym jak jest dobrze, a tu kobiety szyją maseczki,.kibice biegają wodę, firmy kupują sprzęt. Ludzie w jakim my żyjemy kraju??? Na co idą nasze składki??? Na to żeby politycy wszystkich partii nad okłamywali i nabiału.swoje portfele. Wszędzie sitwa i kolesiostwo. Masek rząd nie zamówił bo zlecenie zamówienia dali prywatnej firmie?Na nic nie ma kasy ale na propagandową telewizję się znalazło....z.domu nie wychodzicie ale do urn mas wysyłają. Nadbereżny też z nas robi wariata. Przechulali pieniądze na głupoty a teraz.zamiadt pomocy dostaniecie figę z makiem. Traktują nas jak bydło.

~Do wky

~do wkurzony....matołku WOŚP nic nie dał bo nic nie ma...to dają ludzie ...tak samo jest z Caritas i inni .i dokładnie to samo jest z panstwem Państwo nie ma pieniędzy to są pieniądze ludzi tylko ważne jak zarządzane....poczytaj sobie gamoniu o ile miliardów%) dało PiS w stosunku do rządzenia PO-PSL przez 8 lat na służbę zdrowia....wyłącz TVN włącz myślenie albo poczytaj sobie statystyki w necie zanim się odezwiesz tvnowski hiPOkryto

~osoba

Tak to piękny czyn, bezinteresowny , to osoby o ogromnym sercu, .Dziękujemy tym bohaterkom za każdą maseczkę, na swój wolny czas, za serce i za troskę o nas. DZIĘKUJEMY.

~Kida

Nam potrzeba inspiratorów za 400 mln.

~Oburzony

Waż słowa chłopie

~Wkurzony

Pisowskie ścierają milczeć i do budy . Niech ten kłamcą.pinokio pola,e co robili od stycznia . Ile zakontrakowali stronie i maseczek ochronnych . Ile respiratorow kupili . Tak krytykowany przez was wosp kupił już łóżka i zamówił za 20.000.000 sprzetu. A co zrobil rząd. ? ZABRAL RESPIRATORY KTORE PRYWATNI LUDZIE I GIRMY KUPILY DLA SWOICH SZPITALI. TAK TYLE POTRAFIA ZABRAC ALBO OKRASC KOGOS.A NA KO FERENCJI POWIEDZIEC .: PATRZCIE ILE ZROBILIŚMY . WYPAD 2020

~Smuta

Opozycja to jednak komuniści, sami Polacy pomagają w potrzebie, Totalni rozpętali kampanie nienawiści bo im zależy tylko na wyborach nie ludziach.

~Darko

Głupi POrtalu lewacki...albo inaczej ...dlaczego pod takimi artykułami siejacym nienawiść albo propagandę NIKT się nie Podpisuje????!!!!! ...Wracając do tytułu... Państwo się cieszy bo Państwo to MY..każdy obywatel....i w takiej sytuacji każdy powinien pomagać jak może.....a takimi artykułami komPrOmitujecie się na maxa....żenada....

e2rds

aug21, czy możesz wyjaśnić z czym Morka może mieć problemy po takiej wypowiedzi, przecież to jest jej ocena bez ubliżania i gróźb.

~Renia

Nie tłumaczcie wirusem braku zainteresowania Kidawą. Takiego inspiratora to ciemny lud nie kupi umiech

~Jacek

~Summarum złodzieje z pisu juz dawno przebili PO umiech pis idzie do urn wystarczy miejsca na cmentarzu umiech

~Summarum

News z ostatniej chwili ze Sztabu Wyborczego oszustów i złodziei PO.
Totalni zrezygnowali z Małgorzaty Kidawy Blonskiej, teraz ich aspirantem na prezydenta wszystkich jest Chiński Wirus.
Również tylko polskojęzyczny.
PiS prowadzi skuteczną walkę z Wirusem. Podobno Kidawa inspirowała obywateli do zostania w domu że wstydu.

~Misia

Szpital ma gówno nie materiał na maseczki.

~Suwenira

Państwo powinno zwrócić się do szwalni z prośbą o przekierowanie produkcji na maseczki i zapłacić odpowiednio takiemu przedsiębiorcy tak by miał na wypłaty dla pracowników.

~aug21

morka/uwazaj bo wkrotce mozesz miec problemy

~Morka

Morawiecki to może co najwyżej trzymać rękę na swoich jajach, a nie na pulsie. smiech2

~xcguyo

Wywiad już w styczniu ostrzegał przed epidemią koronawirusa. Rząd PiS to zignorował
Już w styczniu Agencja Wywiadu ostrzegała, że zagrożenie jest realne, trzeba się na nie przygotować, a epidemia na pewno nie ograniczy się tylko do obszaru Chin. Według cytowanego już rozmówcy najpoważniej sprawę potraktowała Estonia – przygotowała odpowiednią ilość sprzętu ochronnego (maseczki, kombinezony, płyny odkażające), mobilne laboratoria itp.
Część krajów, w tym Polska, bardzo długo trzymała się tezy, że skala zagrożenia jest wyolbrzymiana i wykorzystywana przez propagandę wrogą NATO i USA. Taką postawę do niedawna prezentował amerykański prezydent Donald Trump. Rząd PiS nie zareagował, gdy 28 stycznia Koalicja Obywatelska chciała, by powstał sztab kryzysowy, taki jak w Czechach. 2 lutego premier Mateusz Morawiecki uspokajał: trzymamy rękę na pulsie i monitorujemy sytuację.

~asa

Włochy: zmarł ksiądz, który odstąpił respirator młodszemu pacjentowi

~allo

Mowa nienawiści

~Roman

Moje ocena rządu jest negatywna. Bo jeśli to państwo organizuje nam służbę zdrowia to dali ciała zwłaszcza że mieli notatki służb o zagrożeniu już w styczniu i ktoś te ostrzeżenia olał. Odnośnie maseczek dla ludzi państwo nie zajmuje się produkcją maseczek i nie powinno od tego jest rynek problem w tym że nie zabezpieczyli maseczek dla szpitali a ludziom utrudniają i zniechęcają do noszenia na własną rękę ci ograniczyło by wirusa do minimum. Teraz rząd zakazuje prywatnym firmom zakup maseczek z Chin czy innych krajów wszystko jest nacjonalizowane. Tak działa państwo

~Katolik

allo co jest karalne?

~aga

Anty państwowy paszkwil te wypociny

~allo

Katolik to już jest karalne