Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna wydała oświadczenie

Image

Wojciech Chodorek, Prokurent Stal Stalowa Wola P.S.A., w imieniu Stali Stalowa Wola wyraził sprzeciw wobec decyzji podjętej przez Polski Związek Piłki Nożnej dotyczący rozwiązań w przypadku braku możliwości dokończenia rozgrywek.

W tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się świat i przede wszystkim Polska, kwestie sportowe odchodzą na dalszy plan i jest to w pełni zrozumiałe. Nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie odwoływane są mecze, imprezy sportowe, turnieje. Decyzją komisji ds. nagłych PZPN rozgrywki Ekstraklasy, Fortuna 1. ligi oraz II ligi zostały zawieszone. Jednocześnie na czwartkowym posiedzeniu związku podjęto uchwałę, której część zapisów jest – nie tylko w naszym odczuciu – nie tyle kontrowersyjna, ale bardzo krzywdząca dla wielu klubów, w tym także dla Stali Stalowa Wola P.S.A.

Polski Związek Piłki Nożnej zabezpieczył się na wypadek gdyby administracja państwowa podjęła decyzję o zakazie rozgrywania spotkań piłkarskich. Wówczas najpierw zostanie ustalony nowy terminarz, ale gdyby przerwa w rozgrywkach była zbyt długa żeby dokończyć w/w rozgrywki, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna 1. lidze oraz II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej, w pełni rozegranej kolejce.

W takiej sytuacji, jeśli z przyczyn niezależnych od nikogo związanego z Polską Federacją rozgrywki ligowe nie zostaną wznowione, to rozstrzygnięcia dotyczące awansów i spadków w II lidze poznamy aż na 12. kolejek przed planowanym końcem rozgrywek! W tej sytuacji, reguły zostają zmienione w trakcie rozgrywek decyzją PZPN, a zgodnie z treścią uchwały nr IX/140 w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną § 16 pkt. 4 „Przed rozpoczęciem rozgrywek właściwy organ prowadzący rozgrywki ogłasza regulamin tych rozgrywek, który nie może być zmieniany w czasie ich trwania.” Pomysł takiego zakończenia sezonu jest nie tylko kontrowersyjny, ale wręcz krzywdzący i nie można tej decyzji usprawiedliwiać wyjątkowością sytuacji. Oczywiście szukajmy rozwiązań, ale tych sprawiedliwych. Podobnie jak pierwszoligowy klub Wigry Suwałki podnosimy kwestię uchwały, gdyż dotyczy ona również nas, a także kilku innych klubów, które znajdują się w tej chwili na miejscu spadkowym i – na skutek decyzji administracyjnych – mogłyby spaść z PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. ligi czy II ligi. Bardzo trudno nam, jako klubowi pogodzić się z takim rozwiązaniem.

W związku z chęcią podniesienia standardów stadionów piłkarskich w Polsce i budową Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli nasza drużyna z 22 rozegranych do tej pory spotkań, aż 15. rozegrała na wyjeździe! Dodatkowo w zimowym okienku transferowym dokonaliśmy 8 transferów, zdecydowaliśmy się ponieść dodatkowe nakłady finansowe, właśnie po to, by do ostatniej kolejki w sportowej walce bić się o pozostanie w II lidze, zresztą tak jak wiele innych drużyn w w/w ligach. Sytuacje z ubiegłego sezonu pokazały, że w piłce do ostatniej kolejki wszystko jest możliwe. Wówczas to Wigry Suwałki do ostatniej kolejki walczyły o utrzymanie, a drugoligowa Olimpia Elbląg uratowała „skórę” kosztem tarnobrzeskiej Siarki w ostatniej minucie meczu, ostatniej kolejki rozgrywek II ligi. Patrząc na obecną tabelę nasz zespół ma nawet matematyczne szanse na zajęcie miejsca gwarantującego grę w barażach, a tym samym na awans do I Ligi.

Doskonale rozumiemy wyjątkowość całej sytuacji i olbrzymie zagrożenie epidemiologiczne na terenie naszego kraju. A jednak podjęcie tak krzywdzącej dla wielu klubów decyzji przez PZPN, o ewentualnym zakończeniu rozgrywek pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, odbieramy jako decyzję nie mającą nic wspólnego z duchem sportu. Apelujemy, by PZPN na czele z Panem Prezesem Zbigniewem Bońkiem nie podejmował pośpiesznie tak ważnych decyzji bez szerokich konsultacji ze środowiskiem piłkarskim w kraju. Bez jakiejkolwiek próby poszukania rozwiązań może trudniejszych i mniej wygodnych, ale jednak bardziej sprawiedliwych. Takie kroki podjęto choćby w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. Brytyjski „Telegraph” informuje, że są plany, co do drużyn, które zamykają ligową stawkę. Zakładają one, że w tym sezonie z ligi nie spada żadna drużyna. A w kolejnym gra w niej nie 20, a 22 drużyny i spada aż pięć. Tymi, które teraz awansują są drużyny, które zajmują obecnie dwa pierwsze miejsca w Championship. Wszystko to miałoby się odbyć kosztem Pucharu Ligi. Właśnie w takich chwilach zagrożenia powinna nas łączyć solidarność środowiska piłkarskiego i roztropność w podejmowaniu decyzji. Oczywiście, podobnie jak większość klubów chcielibyśmy, aby ten sezon został wznowiony, gdy tylko pozwoli na to sytuacja w kraju i dokończony w sportowej walce na boisku. Choćbyśmy mieli grać co trzy dni, albo nawet kończyli sezon 30 czerwca. Solidaryzując się z klubem piłkarskim Wigry Suwałki uważamy, że jest to lepsze rozwiązanie niż administracyjna decyzja, żeby sezon kończyć bez rozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednak wszystko zależy od sytuacji w naszym kraju w najbliższych tygodniach i miesiącach. W przypadku braku możliwości wznowienia i dokończenia rozgrywek, przyjęta przez PZPN uchwała będzie krzywdząca dla wielu Klubów, które chciały sportowo walczyć o utrzymanie lub awans. Jako Stal Stalowa Wola P.S.A. apelujemy więc o rozważenie podjęcia ponownej, przemyślanej i rozsądnej decyzji, która poprzedzona będzie konsultacjami z przedstawicielami PKO Ekstraklasy, Fortuna I Ligi i II Ligi, ale także związkami okręgowymi, w celu wypracowania najbardziej sprawiedliwego, w tej trudnej sytuacji, rozwiązania.

Kibice liczą się z tym, że w związku z zagrożeniem trzeba podjąć jakieś kroki, ale równocześnie liczą na to, że epidemię uda się opanować i rozgrywki znów zostaną wznowione, czego oczywiście wszyscy sobie i zawodnikom życzymy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Oj kibic

Dobrze,że kibic nawiązał.do Bońka.Akurat ostatnio wypowiadał.się w TVN24..
On poddawał w wątpliwość nawet euro2021Sam ma.córkę we Włoszech.PCPN.noe.istnieje .i jeszcze bardzo,bardzo długo nie zaistnieje.

~fix

Ty kibolski debilu o takich rzeczach piszesz?brakuje ci emocji to idz miedzy zarażonych to będziesz miał je.Teraz tym wpisem widać ze kibole to totalne bezmózgi.Twoi koledzy ostatnio zniszczyli przystanek o tym cos napisz .

~kibic

Nie spieszcie się ztymi karnetami bo już może zaraz po wietach Wielkanocnych ruszy ekstraklasa , 1liga i 2 liga. Tak przynajmniej uważa pan Boniek a jemu ja wierze. Już nie moge się doczekac na wznowienie rozgrywek 2 ligi bo bardzo nam brakuje emocji piłkarskich. Teraz wiecie jakm sukcesem bylo wybudowanie tego wspanialego Centrum Sportowego a tysiąc lat do przodu. Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz dlaczego nic nie robimy co do nazwy tego Centrum. Moim najlepszym kandydatem jest PAN PRZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY, Centrum im. prezydenta L.N. czy nie wspaniała nazwa na tysiąc lat do przodu wszyscy będą zawsze pamiętac o naszym prezydencie.

~droba

Nie ma problemu ze zwrotem pieniędzy za karnety i bilety.Wystarczy zgodnie z zamieszczonym na stronie spółki regulaminem złożyć reklamacje choćby przez maila i po kilku dniach pieniądze sa na koncie .

~Adam

Do yyyyyyy
Przystojny gosciu inteligencie już mnie kręcisz.Daj jakoś namiar.

~antystal

Przynajmniej ta smieszna druzyna w tym tygodniu meczu nie przegrala dzięki virusowi !!

~edek

czy to prawda,że od jutra w kibolskiej siedzibie na Popiełuszki rozpocznie się zwrot kasy za karnety?

~Do kibic

No i może tak byłoby najlepiej. Piata liga bez dopłat z podatków. A tak to teraz całe miasto zamiast na inwestycje będzie składać się na utrzymanie czwartek ligi.

~antek

ylko za wywalenie tych bud drwnianych z placu Piłsudskiego hejterzy , oszolomy powinni naszego szanowanego pana prezydenta L.N. nosic na rękach do końca jego życia.

~niedowiarek

Tak ale teraz nie ma Rakowa.

~Do yyyyyy

Nie do końca wiem o kogo ci chodzi.....ale ja akurat jestem przystojnym gościem ,na pewno nie mam brzucha a i lat mam trochę więcej i...nie zadaję się z byle kim ...więc raczej się pustaku nie znamy .

~Obiektywny

No cóż co do prezesa wyniki i całokształt mówią same za siebie.

~Yyyyyyy

Zadbaj lepiej młodzieńcze o swoje podgardle ,zakola i spasionym brzuch.
Jak można nie mieć mózgu i być wicedyrektorem ,prezesem i dyrektorem i być aż tak starym w wieku trzydziestu lat?To cud.Nasz stalowowolski.

~Do yyyyyy

Powiedz mi jak można być tak starym i tak głupim jak ty ? Często się śmieję z twoich wypocin na stronach kibiców, to cud , bo dowodzi tego że można nie mieć mózgu i mimo to umieć pisać.;

~niedowiarek

Tyle lat graliśmy na obcych boiskach i się utrzymaliśmy. Po co teraz ten lament.

~Yyyyyy

Yyyyyyyy.Koronawirus.Yyyyyy.Gdzie ja bede wicedyrektor,prezes,dyrektor.Yyyyyy.
Nieźle wam Pan Bóg nakopal w cztery litery.Najgorsze jest to,że generuje tak ogromne koszty.Otwarto zamknięty stadion i tyle strat bez żadnego sensu

~info

Potwierdzone info: jeden z pracowników Bagpaku, sam zgłosił się do lekarza w swojej miejscowości z powodu złego samopoczucia.

~kibic

Do fix, cieciu nawet rezerwy Stalówki grają w 4 lidze a ty hejterze chciałbyś nasz pierwszy zespół do 5 ligi wysłac. Kretynie lecz się na nogi bo na łeb za późno.

~@fix

Tak ,droga rzeczywiście dobra..Tylko wicedyrektor,prezes,dyrektor,dziwny.wyniki żałosne,a stadion zamknięty.

~fix

Prawie będzie grac nic straconego ,sa na dobrej drodze,i bez szreka

~kibic

Gdyby szrek dalej siedział przy koryce to Stalówka dziś by grała w 5 lidze.

~Indie

Było nie pyskować na Pana Andrzeja to byście sobie teraz grali w ekstraklasie a tak to popisiorskiej menadżerce spadajcie do 4 ligi smiech2

~antystal

Miejmy nadzieje ze swołocz kibolska wyginie .!

~~kibic

A co złapał koronawirusa i zdechł że go nie ma.

~sumienny

cały sezon kicha a potem"Cud nad Sanem" - to jak uczeń co olewa cały rok a póżniej krzyczy o odwołany komisyjny , że pandemia krzyżuje jego geniusz.

~antystal

Pisiory będą miały okazje jeszcze raz stadion otworzyć bo było 3 razy nie oficjalne otwarcie tylko dla pisu ,a teraz otworzą oficjalnie dla baranow kibolskich hahahha,oczywiscie będzie to równoznaczne z otwarciem nowej 4 ligii buhahahah

~Do poniżej

Tym bardziej Prezydent powinien brać przykład z Prezydenta Rzeszowa . Nadbereżny naraził tak bezmyślnie tyłu mieszkańców.Żalosne otwarcie stadionu równoznaczne z zamknięciem.

~+ -

Tu wirus zabija a tu paru pustaków hejtuje kibiców piłki i prezesa.....

~Mielec

Jak awans to i spadek.

~angol

Tabela powinna zostać taka jak jest i wszyscy sa zadowoleni to jest najbardziej uczciwe, kto dobrze pracowal i gral ten zostanie reszta aut .