Kierował samochodem mając blisko 4 promile

Image

Po raz kolejny obywatelska postawa przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy. 33-latek kierował samochodem mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek wieczorem stalowowolska policja otrzymała zgłoszenie o kierującym seatem, poruszającym się po miejscowości Pysznica, który może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał jechać całą szerokością jezdni, zmuszając zgłaszającego do zjechania na pobocze, aby uniknąć zderzenia pojazdów. Na miejscu przed jedną z posesji policjanci zauważyli zaparkowanego seata. We wnętrzu domu zastali mężczyznę, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu z ust. Ustalono, że to on był kierowcą pojazdu. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 4 promile. Mieszkaniec powiatu janowskiego posiadał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 33-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie teraz m.in. za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi na drodze stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Ich eliminacja z dróg jest jednym z priorytetów policjantów. Dlatego reagujmy jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem jego samego i wszystkich tych, których mógłby spotkać na swojej drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, wystarczy powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.