Hokery w kuchni – kwintesencja dobrego smaku i wygody

Image

Hokery kuchenne to meble funkcjonalne, które w kuchni jak mało gdzie, znajdują swoje zastosowanie. Czy to w kuchniach loftowych czy zdecydowanie mniejszych, będą stanowiły prawdziwą pomoc zarówno przy posiłkach jak i w trakcie ich przygotowywania. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na tego typu krzesła do kuchni i jakie wybrać najlepiej?

Hokery w kuchni

Hokery to wysokie krzesła, stylizowane na krzesła barowe, skąd właśnie się wywodzą. W amerykańskim designie znalazły jednak one swoje miejsce także w kuchni i od tego czasu, stanowią jedno z najbardziej stylowych rozwiązań, jeśli chodzi o siedziska.

Obrazek

Źródło: Multiglob

Hokery kuchenne najczęściej wykonywane są z drewna, czy metalu, a ich obicia mogą być wykonane z materiałów i fabryk lub ze skóry ekologicznej. W każdym stylu znajdą one swoje miejsce.

Hokery z oparciem i bez oparcia

Dostępne na rynku są hokery z oparciem oraz te, które go nie posiadają. Oba rozwiązania będą się sprawdzały w innych okolicznościach.

Hokery z oparciem, przez to, że zapewniają podparcie naszemu kręgosłupowi (w stopniu dużym, gdy oparcie jest wysokie lub w mniejszym – gdy jest niskie), zapewniają nam dużą wygodę i umożliwiają wspólne biesiadowanie nawet przez długie godziny. Są to też odpowiednie krzesła dla dzieci.

Hokery bez oparcia mają ten plus, że umożliwiają siadanie na nich z każdej strony, co w przypadku wysokich krzeseł okazuje się być dużą zaletą. Świetnie się prezentują i łatwo możemy je wsunąć pod blat, jednak nie będą dawały tak dużego podparcia.

Obrazek

Źródło: Unsplash

Regulacja wysokości

Krzesła, które posiadają regulację wysokości będą bardzo wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza dla osób o mniejszym wzroście. Warto mieć to na uwadze podczas zakupów. Ważnym elementem hokerów są także podnóżki. Umożliwiają one wygodne siedzenie podczas posiłków i w trakcie przygotowywania ich.

Funkcjonalne i stylowe

Hokery znajdą swoje miejsce w każdej kuchni, będą jej ozdobą i świetną alternatywą dla tradycyjnych krzeseł i stołu jadalnianego (przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nasz metraż jest mniejszy i pragniemy zaoszczędzić na przestrzeni). Krzesła te umożliwiają gotowanie na siedząco (przynajmniej krojenie warzyw), a także zbliżają wszystkich domowników do siebie, tworząc z kuchni prawdziwe centrum domu. Eleganckie i minimalistyczne, świetnie akcentują styl pomieszczenia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.