Poseł Rząsa przekonuje, by nie pokazywać środkowego palca Polsce

Image

W poniedziałek w Stalowej Woli odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i Rebeliantów Podkarpackich. Zachęcano do wzięci udziału w wyborach prezydenckich, mówiono o sytuacji w szpitalu i ostatnich wydarzeniach w Sejmie.

10 maja czeka nas ważny wybór

Poseł na Sejm RP Marek Rząsa za pośrednictwem mediów poprosił rodaków o pójście do urn w maju i wybranie osoby, która będzie dobrze reprezentować interesy naszego kraju. Polityk rekomendował wybór Małgorzaty Kidawy- Błońskiej.

- Czy twarzą tej kampanii, logotypem Polski będzie wyciągnięta dłoń do wszystkich, którzy tą dłoń chcą uścisnąć, czy też symbolem nowej Polski ma być wyprostowany palec posłanki Prawa i Sprawiedliwości? Będziemy wybierać między Polską Demokratyczną, tolerancyjną, otwartą, Polską z którą liczą się wszyscy wielcy na świecie a Polską małą, zakompleksioną, która będzie różnić Polaków, dzielić ich na lepszy i gorszy sort, Polską, z którą nikt na arenie międzynarodowej nie będzie się liczyć. Zderzenie tych 2 wizji Polski będzie rzutowało na wszystkie nasze następne pokolenia- mówił Marek Rząsa.

Poseł kilkakrotnie odniósł się do incydentu jaki miał miejsce w Sejmie, podczas którego posłanka z ramienia PiS Joanna Lichocka wykonała słynny już na całą Polskę gest z przecieraniem oka i rzekomym pokazaniem środkowego palca opozycji Sejmowej. Miało to miejsce po przegłosowaniu ustawy o przekazaniu telewizji publicznej 2 mld zł, zamiast, jak to proponowało PO, na rzecz osób leczonych onkologicznie. Gest ten poseł uznał za obrzydliwy i wulgarny. Początkowo bawił posłów z PiS, zamieszanie zrobiło się dopiero, gdy cała sprawa dotarła do prezesa partii. Poseł podkreślił, że zdjęcie obrazujące czyn posłanki będzie wisiało w każdej klinice onkologicznej.

- Ten gest nastąpił wtedy, kiedy na „nie” została przegłosowana nasza propozycja, że te 2 mld zł zostaną przeznaczone na telewizję, którą szumnie nazywają „publiczną” zamiast na onkologię. Jerzy Owsiak przez dwadzieścia kilka lat zebrał 1,3 mld zł dzięki ofiarności milionów Polaków wyposażając wiele placówek i szpitali- mówił poseł Rząsa.

Ileż można by zrobić dobrego dla polskiej onkologii za taką kwotę.

Renata Butryn podkreśliła, że również na naszym lokalnym gruncie opozycja wciąż doświadcza buty, a nawet przejawów prostactwa ze strony kolegów z PiS-u.

- Chodzi o to, żeby budować wspólnotę, a nie Polskę podziałów, gdzie stawia się mur, gdzie szczuje się człowieka przeciw człowiekowi. Ten gest pani Lichockiej chyba większości społeczeństwa uświadomił, jaki poziom reprezentuje władza- mówiła Renata Butryn.

Głos poparcia dla marszałek Małgorzaty Kidawy- Błońskiej udzielił także Jerzy Florek z .Nowoczesnej podkreślając, że będzie to niezależny prezydent. W jego opinii Andrzej Duda nie okazał się prezydentem wszystkich Polaków, lecz przedstawicielem jednej opcji politycznej.

Służba zdrowia w liczbach

Renata Butryn przytoczyła dane dotyczące liczb szpitali w Polsce. W latach 2005-2007 za czasów rządów PiS liczba szpitali zmniejszyła się o 33. W latach 2007-2015, kiedy rządziła koalicja PO-PSL nastąpił wzrost o 208 placówek medycznych. W kolejnych latach 2015-2018, gdy rządził PiS zamknięto 7 szpitali.

Stalowowolska radna ubolewała nad sytuacją szpitala w Stalowej Woli. Wspomniała o specjalistach, którzy odeszli z tej placówki. Zaznaczyła, że skutkiem tego są wydłużone kolejki do lekarzy nawet o kilka miesięcy, co dla osób czekających na leczenie, diagnozę może być kluczowe. W opinii radnej nie wszystkie fakty związane z funkcjonowaniem szpitala ujrzały światło dzienne.

- Miałam okazję obserwować opiekę na oddziale Internistycznym. Do opieki nie można mieć zastrzeżeń, ale warunki są po prostu fatalne. Są tam 8- osobowe sale. Nie ma sali gdzie rodzina mogłaby pożegnać się z kimś, kto jest ciężko chory, umierający. Nie ma sali, w której mogłaby leżeć osoba, która ma różne zaburzenia. Nie ma wystarczającej ilości sanitariatów. Ten oddział nadaje się do zamknięcia. Moim zdaniem nie spełnia on żadnych standardów współczesnego szpitala- mówi Renata Butryn.

Radna apelowała do prezydenta miasta o to, aby zapewnić godne warunki leczenia pacjentom ciężko chorym i w podeszłym wieku.

Głos zabrali także przedstawiciele Rebeliantów.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Dżejson

E2rds, Kończę niniejszym z tobą dyskusję. Masz racje z durniami POKOfrakcji się nie dyskutuje.

e2rds

Dżejson, z idiotą jednak nie da się dyskutować, piana to tobie wali, a ja mogę się tylko z takiego oskubanego durnia śmiać. Kończę niniejszym z tobą dyskusję.

~Dżejson

E2rds, Ja akurat jestem nadwyraz spokojny, za to ty chyba niespecjalnie? Spokojnie durniu jeden. Oddychaj, głęboko oddychaj. Wytrzyj pianę z mordki i dalej oddychaj, podesłać meliski? umiech

~mądry

NAWET TUSEK POWIEDZIAŁ , ŻE TEN ŚRODKOWY PALEC PANI lICHOCKA POKAZAŁA POLITYKOM PARTII PO A TAKŻE ICH DZIAŁACZOM BO TO JEDNA BANDA.

wladek5413

Środkowy palec należy co najwyżej pokazać Platformie,która mając władzę przez 8 lat nic dobrego nie zrobiła,aby poprawić leczenie onkologiczne.Teraz się obudzili jak wybory idą.
Ten srodkowy palec Lichockiej dla PO staje się symbolem gnuśności i zaniedbań w czasie ich ośmioletnich rządów.

e2rds

Dżejson, Dżejson, nadal nic nie rozumiesz, to nie ja cię dymam i dalej tego nie rozumiesz, myślę, że jesteś jeszcze nie na swoim garnuszku, ale żyj w nieświadomości dalej, bo widzę, że nerwy ci puszczają i zaczynasz ubliżać. Powodzenia.

~Dżejson

E2rds, prawda jest taka, że nie jesteś w stanie mnie wydymać, durniu jeden. Za to się ciskasz, jak gówno w betoniarce.

e2rds

Dżejson, widzisz doszedłeś do tego samego co ja tylko dużo później, że trzeba cieszyć się życiem, ale że nie poukładało ci się w głowie z tym dymaniem to też kiedyś zrozumiesz, najlepiej przez kieszeń, bo teraz ja korzystam z tego dymania ciebie. Pozdrawiam.

~Dżejson

Że masz źle poukładane w głowie to już nic nie poradzę. Cieszę się z życia i tak mi dobrze, a ty ujadaj dalej o dymaniu i Palcu i Sprawiedliwości.

e2rds

Dżejson, nie przejmuj się, teraz już jesteś dymany i będziesz przez długie jeszcze lata, tylko nie denerwuj się, ktoś musi być dymany, żeby miał ktoś inny, ja na szczęście miałem, mam i jak będą dziadki rządzić, to będę miał. Pozdrawiam i jeszcze raz, nie denerwuj się, a tak po prawdzie to nigdy nie byłem zwolennikiem tak PO jak i Palca i Sprawiedliwości.

~Dżejson

E2rds, to POwski pajac propagandowy. Ależ to prymitywny debil i matoł. Nie przeszkadzało im ośmioletnie dymanie bez mydła, więc czego się po nich spodziewać.

~Nostra Lex...

Zdrajcy i zaprzańcy z PO - Nowośmiesznej, i innych planktonów powinni być raz na zawsze odsunięci od polityki i osądzeni.

~Trybun

Fejk opadł, POzostał niesmak grania na emocjach jak zwykle. Owsiak bis.

e2rds

stefek, ty nie żaden stefek tylko kolejny nick pseudointeligenta, a rozumu to ja mam i to dużo, czego o tobie nie mogę powiedzieć, byle zdrowie dopisywało. Pseudointeligent, ja niczego nie bronię, ja się śmieję, też z ciebie i cieszę się, że z oskubanych coś dostanę.
Pozamiatane, wściekaj się wściekaj, tak niestety, to twoje te przyszłe pieniądze rozdają i ja je biorę i ciesze się że takich głupoli obskubują i tak trzymać. Nie będę się śmiał, bo co za przyjemność śmiać się z głupiego, który nie rozumie dlaczego śmieją się z niego.

~stefek

E2rds, jet niedziala idz hejterze do kosciala pomdlic sie o rozum choc ja mysle ze za pozno. Czego ty probujesz bronic , tego z czego wszyscy Polacy sie smieja.

~Pozamiatane

e2rds, ściek nie opozycja. Jesteście dnem dna, niżej się upaść już nie da. Obrzydliwe, ohydne hieny. Moralne zera.

e2rds

Dżejson, Śliweczka, Pozamiatane, Karolina, Grzegorz, wyborca, po namyśle przepraszam, że wyszczególniłem was na wstępie mojego wpisu poprzedniego, ja ten wywód napisałem do ludzi mądrych, wy tego nie zrozumiecie.

e2rds

Dżejson, Śliweczka, Pozamiatane, Karolina, Grzegorz, wyborca, widzicie, wy jesteście z tego samego worka i mnie to bardzo cieszy, że w tym worku jak to określił wyborca, a wg. mnie to tam są te same "mongoły". Popatrzcie, będę za parę dni miał trzynastkę, te 980 zł, bez kiwniecie palcem z waszych przyszłych pieniędzy, będę miał waloryzację w wysokości 3,56%, to prawie 2-ie stówy i to ja będę się śmiał, a nie wy, a i tak na nich nie zagłosuję, to kto tu wychodzi ma mongołów i baranów do głosowania i już będzie kasa na letni wypad na dwa tygodnie. Gdybyście myśleli, to zwrócilibyście uwagę, że tak w sejmie, jak i w senacie to jest większość takich dziadków jak ja, którzy myślą jak być najdłużej przy władzy i jak najwięcej jeszcze zgarnąć i ja na tym korzystam też. To wam w przyszłości będzie nie do śmiechu, ale co mnie to obchodzi jak sami podcinacie tą gałąź na której siedzicie i jeszcze do tego cieszycie się. Ta powiem tak, teraz to nic mnie nie obchodzi kto rządzi, choć będę głosował za mądrzejszymi, ale z głupich którzy dbają o własny tyłek i muszą dać też jakieś ochłapy tym co za nimi stoją jest więcej profitów i tak trzymać.

e2rds

Pozamiatane, u nas w Stalowej jest dużo takich niekumatych debili jak ty którzy głosują na długopisa, choć zwolennicy jego środkowy palec społeczeństwu pokazują, więc tu nie należy spodziewać się poparcia, Ale myślę, że ludzi mądrych, rozsądnych będzie wystarczająco dużo by wykopsać długopisa z posady i to będzie koniec Palca i Sprawiedliwości. Ja wiem, że z genach pisowców jest pokazywać palec i obrażać innych, to takie chrześcijańskie i katolickie, później się można wyspowiadać i znowu być czysty, do następnego razu. Jeszcze jedno, pod iloma nickami tu nadajesz, bo rachubę straciłem hejterze.

Mariusz77

''Tłum" przy zbieraniu podpisów dla niekumatej gosi . Do tego sami "młodzi"
Na fotkach kilka jednych i tych samych osôb .
Chyba mozna być spokojnym o wynik tych wyborów

~Pozamiatane

e2rds, sam się debilu kompromitujesz! Obejrzyj sobie zdjecia z akcji zbierania podpisów przez POKOfanatyków pod Primą. Będziesz miał powód, żeby się pośmiać debilu z POKOfrakcji. Swoje wywody to wsadż sobie wiesz gdzie... Styl pajacy, marionetek masz dobitnie pokazany na fotkach pod Primą, debilu...

Reiker

Zajebisty klimat oraz atmosfera w temacie ;)

~Karolina

Po co, dyskutujęcie z tym trolem?

~Grzegorz

Ty się e2rds rozpędź i walnij sobie baranka, robisz tutaj z siebie pośmiewisko i wszyscy maja ubaw z dzbana, twoje wywody są na poziomie dzieci w przedszkolu zluzuj majteczki, popuść szeleczki i nie nadymaj się tak bardzo. Żyj i daj żyć innym. Naucz się tolerować ludzi.

~Dżejson

Twoje wywody e2rds, są kwintesencją peowskiego tępactwa. Orwell w Folwarku zwierzęcym PiSał - owce prowadzone przez świnie beczały bezrozumnie w niebogłosy, i zakrzykiwały jakikolwiek głos rozsądku czy próby merytorycznej dyskusji. Wypisz, wymaluj...

e2rds

wyborca vel pseudointeligent, już przestał być się kompromitować, twoje wywody są tylko godne ubolewania, pajac jesteś i do tego wazeliniarz. Styl pajacyka, marionetki to chyba wiesz jak wygląda, myślę, że aż taki tępy to nie jesteś. Teraz i tu to ja się śmieje, ty niestety musisz się jeszcze męczyć.

~wyborca

e2rds, stosuję gdybologię stosowaną, mongoła z POKO.

~Historia

Odchodząca do demobilu ekipa.

~PO-kemon

Rzygam Tczewem!

~Renata

Bravo Jerzy ❤❤❤