Walentynkowe mandaty przed Primą

Image

Nie ma tygodnia, żeby funkcjonariusze ze stalowowolskiej drogówki nie musieli rozliczać mandatowo kierowców, którzy z uporem maniaka parkują na zakazie przed galerią Prima mieszczącą się w centrum Stalowej Woli.

Zakaz zatrzymywania się i postoju dla wielu jest chyba niewidoczny, a na pewno mało istotny. Niewielki parking nie sprzyja kupującym, którzy nie chcą zostawiać aut na odległych parkingach. Na ulicy Okulickiego problemy parkingowe wciąż są bolączką robiących zakupy. Mimo, że przy Hali Targowej pojawiło się ostatnio wiele miejsc postojowych, kierowcy wolą łamać przepisy niż przejść kawałek dalej i uniknąć kłopotów.

W piątkowy poranek przy Primie znów zrobiło się „niebiesko”. Policjanci, zapewne wezwani przez jakiegoś obywatela, zajęli się rozliczaniem mandatowo „niesfornych” kierowców. Chwilę później, przy uliczce znów pojawiły się kolejne pojazdy. Praca funkcjonariuszy jest więc syzyfowa.

Wiele osób twierdzi, że zakaz jest niepotrzebny, ponieważ stawianie pojazdów wzdłuż uliczki nikomu nie blokuje wyjazdu. Niemniej jednak znaki są, więc trzeba ich przestrzegać. W razie np. pożaru wóz strażacki nie miałby szans na wjechanie między parkujących prawidłowo a tymi „przyklejonymi” do lewego krawężnika uliczki. Warto o tym pamiętać zanim się postawi samochód „tylko na momencik” w miejscu niedozwolonym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Józek

Do ktoś?
A wy w pisie to umiecie uczciwie zarabiać pieniądze czy tylko kredyty i podnoszenie podatków?

~ktoś

Wystarczy zrobić płatne parkingi i nie będzie problemu z wolnymi miejscami parkingowymi i nie będzie trzeba parkować na zakazie.
Ktoś, kto przyjedzie do sklepu bez problemu za płaci te 8zł za godzinę a osobie, która blokuje parking przez 8h bo jest w pracy nie będzie się opłacało parkować i przejdzie się spod wiaduktu.

koliii

W końcu namalowali znak dzięki którym mogą dawać mandaty. Wcześniej wyłudzali pieniądze od ludzi, "taka syzyfowa praca",

~RST

W nocy też parkingi są zajęte ponieważ spółdzielnia nie wybudowała parkingów dla mieszkańców bloków. Istniejące parkingi są zazwyczaj ślepymi, jednokierunkowymi ciasnymi uliczkami, co uniemożliwia szybką ewakuację i utrudnia dostęp pojazdom specjalnym.
To wszystko wpływa na pogorszenie warunków życia mieszkańcom osiedla, a handlującym ogranicza liczbę potencjalnych klientów.

maly29

w necie jest taka strona z filmami STOP CHAM mysle ze powinni nasi pokazac tam takie same filmu jak wies nie potrafi parkowac

Mariusz77

do kierowca.... Własnie o to się boimy ze twój kudlaty wlasciciel wiosna znów chwyci za swoja siekierę i zacznie ciąć co popadnie w tym pseudo miescie . Tak ze zalecałbym ci ruchu trochę bo jak będziesz stał jak kolek to cię lucek drwal pomyli z pniakiem jakim i też ciachnie .

e2rds

kierowca, jeszcze jedno, bo zapomniałem dodać, twoja głupota tej wiosny jest ogromna, bardzo łatwo wyciąć drzewa, gorzej zdobyć pieniądze na parkingi, ale zawsze tak to się składa, że niemądrzy ludzie mają szczytne hasła.

e2rds

kierowca, to dawny nick inteligenta tego pseudo, on wkłada tylko kije w mrowisko.

~Pieszy

~kierowca. Za dużo drzew???? To przeprowadź się Pan na pustynię, zero drzew i miejsca do bólu. Za rządów PiS stać???? Ja bym żadnej opcji nie promował bo każda szkodzi Polsce. A za zielenią to jeszcze będziesz Pan tęsknił.

Andrzej_2.0

@Persymona, dzieje się . Auta są zwyczajnie blokowane. Sama najlepiej sprawdź.

~kierowca

Powiększyc wszystkie parkingi w mieście o 50 procent a zwłascza te wszystkie pod blokami bo za rządu pis każdego stac na zakup samochodu. Nawet kosztem wycięcia wszystkich drzew w mieście bo za dużo mamy drzew a za mało parkingów i zrobic to już tej wiosny.

Persymona

widocznie nie powinno tam być zakazu i po sprawie!skoro parkują i nic sie nie dzieje to po co zakaz??

Andrzej_2.0

@RST zapewne, najlepiej 100 miejsc parkingowych przy każdym sklepie. Jest parking na Okulickiego na przeciw PKS. Tam są zawsze wolne miejsca ale za daleko do sklepów.

~RST

a może po prostu potrzebujemy więcej parkingów?

Mariusz77

Jak juz ktos tu wspomniał . Nie karać mandatami tylko od razu laweta i obciążenie kosztami wszelakimi . Bardzo szybko janusze by się przepisów nauczyly . Akcja powinna być prowadzona co dzień aż do skutku .

~estewu

I bardzo dobrze, niech debile płacą

e2rds

kabi, gdyby policjant chciał, a myślę że znał dokładnie interpretację znaku, to nie miał byś szans. Otóż, tam, owszem jest parking, ale i jest droga przejazdowa i dojazdowa do miejsc parkowania, a interpretacja tego znaku mówi, że znak dotyczy tej strony drogi po której stoi i w tym przypadku dotyczy tak lewej, jak i prawej strony drogi, bo stoi na wysepce. W tym miejscu wystarczy jeden znak, tym bardziej, że są strzałki po których stronach można objeżdżać wysepkę.

~Serio???

ehhh Rowerzysto, Ty nigdy nie zrozumiesz że mi wcale nie chodzi o obronę kierowców, a o wyjaśnienie Tobie że rowerzyści też mają obowiązki.Jakoś Cię zabrakło pod artykułem o zdarzeniu na orzeszkowej. Nigdy nie pochwalałem łamania prawa, a jak ktoś bezmyślnie naraża bezpieczeństwo innych parkując tam gdzie nie powinien to tak jak piszą poniżej, laweta i na parking policyjny. Nie chce się przejść na drugą stronę ulicy to przejdzie się po auto jeszcze dalej.

~Dzyń dzyń

Kaczy placek pięknie podzielił społeczeństwo . Suwereny mało się nie ze.rają ze szczescia uczestnicząc w donosach w sprawach które ich nie dotyczą . To musi j.bnąć smiech2

Andrzej_2.0

Uwielbiam takich jak @droba. Potrafią bez żenady porównać Stalową Wolę do Neapolu, Rzymu czy Barcelony. No i wyszedł z @droba polaczek, a tak bardzo chciał być Polakiem.

@jp99%, widziałem osobiście tę interwencję. Radiowóz stał "na bombach". Usatysfakcjonowany?

~droba

Wszystkim tym co jest za ciasno i nie mogą wyjechać proponuje wycieczkę do Rzymu ,Neapolu czy Barcelony.Tam was naucza jak parkować zderzak w zderzak,drzwi w drzwi i nie uszkodzić nikomu auta.Pewnie koczowalibyście pod sklepem tygodniami zanim powstała by wystarczająca luka abyście mogli wyjechać buuuuu.Kiedy ten głupkowaty naród zmądrzeje.Kiedy z Polaczka stanie sie Polakiem?

~Stalowa

Radiowóz złamał prawo? Nic nowego. Dzisiaj na Mickiewicza karetka wyjeżdżała. Włączyła sygnał dźwiękowy żeby wyjechać w stronę Niska. Wszyscy stanęli, karetka sygnały wyłączyła i stała tak jak wszyscy. Więc jechała ratować życie czy korek ją pokonał? Brawo.

IH8U

W tym mieście strach na linie najechac. Co 100m radiowóz. Powaliło ich już

~pisesł

A kiedy sie za rowerzystow wezma co jedza wbrew przepisom nie uzywaja swiatel po zmroku czym stwarzaja zagrozenie w ruchu? Ciezko takiego dogonic wiec latwiej kierowcy wypisac mandat za zle parkowanie

~Jp99%

A czy kierowca radiowozu że zdjęcia również dostał mandat? Radiowóz również zaparkował w niedozwolonym miejscu (tak wiem interwencja) ale nawet po zdjęciu widać że nie mają włączonej sygnalizacji świetlnej i jako interwencji tego nie można nazwać

~Ika

Jak są idiotami i parkują na zakazie to niech płacą mandaty : )

~Luk

Adon, zastanów się co piszesz. Nie chce jechać się mieszkańcom pod blok? Miedzy blokami jest jeden mały parking na około 20 miejsc a mieszkańców setki. O czym ty piszesz?

~Adon

Po pierwsze .. miejsca tam zawsze są zajete przez mieszkańców pobliskiego bloku. Po drugie raz zwrocilem uwagę panu parkujacemu na zakazie i ze mandat tu mozna dostac .. to mnie olał i powiedzial ze zaryzykuje.

Niestety jednym sie niechce podjechac pod blok a drudzy sa poprostu glupi.

~mietek

A moze by tak parkometry , i 30min gratis , i odrazu problem by sie rozwiazal ...

~abc...

I BARDZO DOBRZE !!!
Jak zakaz to zakaz ...
Może sie bydło nauczy przepisów !!!