PKPS znów na walizkach

Image

PKPS do końca stycznia ma opuścić pomieszczenia na Energetyków. ZAB dał ostateczny czas na wyprowadzkę do końca lutego 2020 roku. Czy zamiana jest opłacalna dla pobierających pomoc?

Już rok temu mówiło się o tym, że magazyny PKPS-u będą musiały zostać przeniesione aż na Kwiatkowskiego. Blaszany garaż przy Bramie numer 3 nie jest tym, co oczekiwaliby wolontariusze na składowanie żywności dla swoich podopiecznych. Rok temu, podczas sesji Rady Miasta, mówiło się o tym, że dla osób, które korzystają z pomocy, zmiana miejsca będzie kłopotliwa. Jak wówczas zauważyła radna Joanna Grobel- Proszowska, w blaszaku żywność zimą będzie zamarzać, a latem się psuć. Zmiany temperatur nie będą wpływać korzystnie na jedzenie. Prezydent zapewnił wówczas, że barak spełnia normy. Na jeżdżące po żywność masowo samochodami na Energetyków osoby mieli się też skarżyć mieszkańcy tejże ulicy. Narzekali też na tiry dostarczające żywność. Jak tłumaczył rok temu Daniel Hausner, wiceprezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, duże samochody ciężarowe nie tylko docierają do PKPS-u, ale również do sklepu znajdującego się po sąsiedzku. Z kolei tiry, które przyjeżdżają z dostawą darów dla PKPS-u, wyjeżdżają tyłem i nie powodują utrudnień w ruchu, jak to sugerowano. W jego opinii magazyn, który jest obecnie wykorzystywany spełnia swoją rolę. Osoby odbierające dary są przyzwyczajone do lokalizacji i nie ma potrzeby dokonywania przeprowadzki.

Po roku nic się nie zmieniło. Teraz PKPS dostał pismo z Zarządu Budynków Miejskich, w którym nakazuje się opuszczenie lokalu przy Energetyków do końca lutego br.

Przykra wiadomość dla mieszkańców Stalowej Woli, Pysznicy, Bojanowa i Radomyśla nad Sanem. ZAB odbiera nam budynek, gdzie Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Powiatowy w Stalowej Woli wydaje żywność „unijną” dla mieszkańców w/w gmin w ramach programu FEAD - program pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Miasto stalowa Wola chce aby mieszkańcy pobierali żywność w warunkach jak na poniższych zdjęciach! Polski Komitet Pomocy Społecznej jest stowarzyszeniem charytatywny i wszyscy pracują tu jako wolontariusze! Mieliśmy jedno 1/2 etatu - delegowany pracownik z MOPSu w Stalowej Woli, ale od 1 stycznia 2020 r., po ponad 10 latach, obecny prezydent to 1/2 etatu zlikwidował! Teraz chce jeszcze zabrać magazyny, a sam powiedział na gali wolontariatu w 2014 r., że to właśnie PKPS odwala robotę za miasto! Smutne to i przykre, że jesteśmy tak traktowani- pisze na fb Daniel Hausner.

Na zdjęciach zrobionych przez wiceszefa PKPS-u widać, że nie do końca wszystko w nowym miejscu wygląda jak należy. Czy mieszkańcy powiatu będą zadowoleni ze zmian? Czy wolontariusze, którzy pracują za darmo poświęcając swój czas i siły zechcą jeździć aż pod hutę „do pracy”?

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
ule

''Gdzie 2 polaków tam 3 polityków..."


Cd.:

Zmuszony jestem dodać...


Gdzie 3 polityków... tam 4 debili...

Gdzie 4 debili... tam... 5 wojen...


Nic Ci tak dobrze nie zrobi jak polityka...

No chyba, że wojna! Ona rozwiązuje wszystkie ludzkie problemy!

Dlatego... Zniszczmy się wzajemnie...

Za inną partie!

Z inną rejestrację!

Za inny środek lokomocji!

Za inny kolor szalika!

Za INNEGO boga!!!

Może tak trochę więcej szacunku do drugiego człowieka..?

Czym jest: polityka, pochodzenie, forma lokomocji, futbol, bóg...?

Jeżeli człowiek dla drugiego człowieka jest zerem?

...

~RST

Szokujące stanowisko "dobrej zmiany"!
Czy można być katolikiem tylko w deklaracjach?
Czy władze miasta i powiatu nie czują się zobowiązane pomóc najuboższym?

~Wtka

Wyborco , naucz się czytać ze zrozumieniem i jeszcze raz przeczytaj moją wypowiedź.

~Kimar

A Danielek ujada....W BOJANOWIE SŁYCHAĆ!

~Roman

ule - z PiSu?

ule

Gdzie 2 polaków tam 3 polityków...

~Pani Ela

Znam kobietę która pracuje w aptece na 1/2 etatu na czarno opiekuje się dziećmi jako niania bierze alimenty i 500+,jest skarbnikiem Rady Rodziców w szkole nr3 .A jako najbardziej potrzebująca jest w MOPS .

~Greta

Rozmawiałam dziś w PKPS na Hutniczej z panem Hausnerem i pytałam o to kto i w jakich kryteriach przyznaje żywność. Powiedział ze on i jego wolontariusze zajmuja się tylko dystrybucja tej żywności. To MOPS w Stalowej WolibcY innych gminach decydują kto otrzyma ta żywność. Dostają tam ludzie skierowania. Którymi udają się do Polskiego Komitetu Społecznego gdzie dostają żywność która jak pan Daniel mówił otrzymują unii. On decyduje o przyznaniu żywności ale tylko dwa razy w roku przed świetami wielkiej nocy i bożym narodzeniem gdzie sam rozmawia kosze i robi zbiórki w sklepach. Z tego co uzbiera robi paczki świąteczne. Ma tez zaprzyjaźnionych darczyńców jak zajazd sezam i piekarnie. Prowadzi tez zbiórkę odzieży bo jak sam powiedział tylko pomoc rzeczowa i nie chce zbiórek pieniędzy bo na już dość oskarżeń rożnego typu dlatego nie chce mieć nic wspólnego ze zbiórkami pieniędzy.
Ja uważam ze robią super prace i dziwie się ze jeszcze są krytykowani. Niech jazdy zrobi sobie rachunek sumienia i zapyta sam siebie ile pomógł bliźniemu tak to za darmo, bezinteresownie a później niech przyjdzie i spróbuje swoich sił w takiej pracy jaka oni wykonują. Ja chciałabym bardzo tak pomagać ale moje zdrowie mi nie pozwala na tak ciężka prace ale za to jestem z nimi sercem i się o nich będę modliła.
Dziękuje za uwagę u przepraszam ze się tak rozpisałam

~Wyborca

~witka jeszcze raz nawiązuje do tematu "samospełnienia " w roli wolontariusza - jezeli uważasz, że jesteś poszkodowana finansowo za swoją działalność to poszukaj zajecia z ( jak to określiłaś: z minimalnym wynagrodzeniem ) i będziesz napewno spełniona - czego z całego serca szczerze życzę.

~Wyborca

~Janusz jako prawdziwy " Janusz " nie masz zielonego pojecia o tym co piszesz. Pan Daniel nie decyduje kto otrzymuje dary w PKPS - przeczytaj artykuł uwaznie ze zrozumieniem a po zapoznaniu sie z treścia komentuj !!!

~witka

Wyborco, nie czuję się niedowartościowana, tylko zwracam uwagę na bardzo ważny fakt- pobieranie wynagrodzenia nawet minimalnego to nie wolontariat!!!... Ja również pracuję jako wolontariusz ( z dziećmi z "trudnych" rodzin potrzebującymi pomocy w nauce) i robię to z przyjemnością, bo nikt mnie do tej "pracy " nie zmusza - nie narzekam na warunki, po prostu cieszę się, ze mogę tym dzieciom pomóc.

~Janusz

@wyborca Niestety Pan wiceszef Daniel nie ma odwagi aby w tym miejscu odnieść się w jakikolwiek sposób do zapytań oraz wątpliwości mieszkańców miasta. Wiele jest niestety prawdy w tym , ze wątpliwości budzi fakt kto i na jakich zasadach otrzymuje pomoc ofiarowaną przez Pana Daniela .

~@wyborca

Czyli tak naprawdę pan Daniel.
Dlaczego pan nie odpisał czy Pan pytał te oscienne gminy o lokal, a jak pytał, to co odpowiedziały?
Z mojej strony inne pytanie. Dlaczego ci potrzebujący zajeżdżają takimi wypasionymi autami? Na babkę, sąsiada je kupują i ukrywają faktyczny stan posiadania?

~Wyborca

~witka - a dodatkowa przyjemność jaka Cię czeka to praca w tak dobrych warunkach, których obecnie zazdrościsz wolontariuszom.

~Wyborca

~witka nikt Ci nie zabrania pracować w PKPS i zarabiac ( "dostaniesz wynagrodzenie- niewielkie, ale zawsze!" ). Dodatkowo Twoja dbałość o wizerunek spełni sie całkowicie i nie bedziesz czuc się niedowartośćiowana osobą a raczej spełnioną.

~witka

Wąski napisał;" Skoro PKPS-owi nie pasuje nowa siedziba udostępniana ZA DARMO i wyremontowana za kilkadziesiąt tysięcy przez miasto to może zwrócił by się o zaoferowanie jakiegoś super budynku w sąsiedniej gminie, której mieszkańcom też pomoc jest udzielana? Czy PKPS poprosił choćby o jakąkolwiek pomoc finansową wójta Pysznicy lub Radomyśla na dokończenie nowej siedziby??? Zapewne potrafi tylko marudzić i politycznie atakować Lucka za jego pomoc. A stalowemiasto mogło by zrobić zdjęcia obecnego magazynu PKPSu na Energetyków, aby czytelnik mógł porównać warunki?"

Ma pan całkowitą rację!!! A po drugie tam nie pracują wolontariusze tylko osoby dostają wynagrodzenie- niewielkie, ale zawsze! Według mnie nowe pomieszczenie jest lepsze niż dawne . A p. Hausnerowi ciągle coś nie pasuje, a może to dlatego ze nie jest już radnym ...

~Adam

Pewnie pójdzie na wynajem po 7 zł/m2 ;)

~Rada

Panie Danielu, a zaprosić raz tych obdarowywanych niech się wykarzą!
A nie tylko micha za darmo "bo się należy"

~Adam

Teraz widac gospodarnosc wlodarzy ----- remont za kilkadziesiat tysiecy wart nie wiecej niz kilka.

~Zwolniony

Hausner nie jest tam wiceszefem tylko szefem i nie nosi głowy do góry jak inni w tym mieście tylko pracują jak zawsze ciężko a jak widzę kłody mu rzucają pod nogi bo jest szczery i mówi prawdę jak jest. Nie boi się skrytykować Lucjusza a jak trzeba to i go pochwali i za to właśnie Hausnera szanuje.
Z tego co wiem to wykurzyć go chcą z tego budynku bo jest chętny na jego kupno. Obok apteka wykupiona i teraz mieszkają tam Ukraińcy.

~Mieszkaniec

Kto pyta nie błądzi.
Pytania - czy Katolikowi przystoi:
Nie pomóc, lecz maksymalnie zaszkodzić? Nie przepuścić okazji, by zadrwić sobie ze swojej ofiary? W jakiej iluzji żyje człowiek nie widzący własnej śmieszności?.....

~Mieszkaniec

Czy już w naturę nie jest wpisany obowiązek wspierania bliźnich na tyle, na ile jest to w mocy człowieka?

~Wąski

~ Mieszkaniec, czemu ciągle zadajesz pytania? Odpowiadając na ostatnie- owszem staram się być życzliwy, kompetencje wciąż podnoszę, ale nie czuję się nieomylny i niezastąpiony. I uwierz mi, nie mam żadnej władzy. Każda pełniona funkcja kiedyś dobiegnie końca i trzeba będzie odnaleźć się w innej rzeczywistości. Ja naprawdę nie będę miał powodu aby tęsknić za tą, jak to ująłeś, posiadaną władzą. Nie będę więcej polemizował z tobą poprzez komentarze do artykułu. Masz coś do mnie - wiesz gdzie mnie znaleźć. Póki co, życzę Ci wszystkiego dobrego. Dobrej nocy.

~Utto

Na jakich walizkach?
Lokal dostali, Hausner tylko wydziwia...

~Liljana

I to jest to pdeudochrzescijanstwo! Tiry przeszkadzają, ciężarówki przeszkadzają i jeszcze ludzie. A to że to wszystko dla potrzebujących, to ch... z tym. Gdzie jest proboszcz Hutnika? Na mszy powinien być opierdziel z góry do dołu! Prezio też powinien swoje usłyszeć. Katolik na godziny psiakrew!

~Mieszkaniec

Wąski - uważasz, że należysz do grona " życzliwych " i kompetentnych osób, pełniących funkcje - co Cię wyróżnia i to, że potrzebujesz wciąż udowadniać, jak wielka jest Twoja władza?

~Roman

ule tak PiS karmi wyborcow swoich w czasie dobrobytu.

~Wąski

~Adam, myślę że przesadzasz w tym ataku na mnie. Jeśli choć trochę mnie znasz to wiesz że mówisz nieprawdę.
~ Mieszkaniec, nie wiem na jakiej podstawie snujesz takie hipotezy względem mnie? Jeśli masz podstawy tak twierdzić to powiadom prokuraturę. Co ci szkodzi? Choć twoje oskarżenia są fałszywe i krzywdzące, to jednak jeśli nie jesteś zwykłym tchórzem, podaj swój nr telefonu lub adres email. Skontaktuję się z tobą, umówimy się na spokojnie i porozmawiamy. Powiesz mi, co w moim postępowaniu jest niewłaściwe

ule

Może ktoś powiedzieć gdzie ten nowy magazyn, i do kiedy wydają jedzenie na Ozecie, a od kiedy w tym magazynie ????

Już teraz w Tym magazynie ?????????

Ani na stronie FB PKPS, ani na na stronie MOPS - nie ma nic konkretnego na ten temat!

I co konkretnie w lutym wydają ??????????????

Bo Np ktoś o kulach nie będzie jechał po biały ryż, herbatniki i wieprzową konserwę do skarmiania trzody i drobiu, bo zdrowia ani smaku w tym nie ma.

Ktoś wybierał? Jak długo się czeka ?????

To jedzenie wielokrotnie zamrażane nocami i rozmrażane dniami nadaje się do jedzenia???

Ktoś pracuje w sanepidzie ??? I co na to ????

Gdzie to jest ????? Koło Urzędu celnego i ronda ??????


wklejam artykuł z MOPSu:


W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli od dnia 25 listopada 2019 r. odbywa się kwalifikacja klientów z terenu miasta Stalowa Wola do odbioru żywności dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2019 realizowanego od sierpnia 2019 do 30 czerwca 2020 r.

Pomocą żywnościową mogą być objęte osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej spełniający kryteria dochodowe, tj. netto 1 402,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1 056,00 zł netto dla osoby w rodzinie.
Zainteresowani mogą ubiegać się o pomoc żywnościową w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Wola od 25 listopada 2019 r. składając w miejscu oświadczenia wraz z dokumentami potwierdzającymi wysokość osiąganych dochodów netto przez wszystkich członków rodziny prowadzących wspólne gospodarstwo domowe zgodnie z ustawą o pomocy społecznej. tj. odcinki z emerytury, renty, zaświadczenie o wynagrodzeniu netto z zakładu pracy, oświadczenia o dochodach dorywczych, zaświadczenie o wysokości wypłaconych zasiłków chorobowych, itp. Po weryfikacji złożonych dokumentów, pracownik socjalny wyda skierowanie uprawniające do otrzymania pomocy żywnościowej zakwalifikowanym osobom, będące podstawą do otrzymania żywności.

Wzorem lat ubiegłych dystrybucję paczek żywnościowych będzie prowadził Polski Komitet Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

ul. Hutnicza 8 dwa razy w tygodniu tj. poniedziałki i czwartki

(żywność będzie wydawana w magazynie przy HSW na ul. Kwiatkowskiego w godz. 9.00 – 13.00).

Dostawy żywności do PKPS w Stalowej Woli rozpoczną się w miesiącu grudniu 2019 r.

Zestaw artykułów spożywczych określonych dla jednego odbiorcy w całym okresie dystrybucji podprogramu 2019 (od stycznia 2020 r. do czerwca 2020 r.):

Groszek z marchewką +++++

Fasola biała - zależnie od partii - +/+++

Koncentrat pomidorowy +++++

Buraczki wiórki +/- (co z tym robicie?)

Powidła śliwkowe +++++

Sok jabłkowy klarowany +++++

Makaron jajeczny ++

Makaron kukurydziany bezglutenowy - (co z tym robicie?)

Ryż biały - XXX - bardzo mdły - dla trzody i kur (lepiej kupić sobie za < 3 zł ryż np brązowy w biedrze jest doskonały i bardzo zdrowy)

Kasza gryczana +++++

Herbatniki maślane - XXXX - smaczne z mlekiem ale... margaryna uszkadzająca naczynia krwionośne !!!

Mleko UHT +++

Ser podpuszczkowy dojrzewający ++++ (lepszy niż lata temu)

Szynka drobiowa +++ - tylko z pomidorem, bez niego mdłe...

Szynka wieprzowa mielona - XXX dla trzody i kur, normalnie odżywiany pies tego nie tknie! A człowiek to zje tylko do pryty na zagrychę chyba...

Pasztet wieprzowy +++ bardzo smaczny ale - nie dla ludzi chorych i dzieci... sam MOM i chemia!!!

Filet z makreli w oleju +++++

Cukier biały + (jeżeli ktoś używa)

Olej rzepakowy ++++

Gołąbki w sosie pomidorowym +/- (Jeżeli komuś smakuje... Nieprzyprawione, rozmamłane, nieapetyczne, wodniste że masakra...)

sabas

PiS woli PCK ;-))))))))))))