Orkan Sabina szaleje na Podkarpaciu

Image

Ponad 200 interwencji strażackich na terenie całego Podkarpacia, zerwane dachy, porwane z wiatrem bannery, przewrócone tablice informacyjne. Orkan ma szaleć jeszcze do wieczora. Wiele może się zdarzyć.

W Stalowej Woli i powiecie nie ma póki co wiele zgłoszeń. Z balkonów zwiewa pranie, niezabezpieczone przedmioty pozostawione przez mieszkańców. W Nowej Sarzynie podstawówka straciła dach, w stolicy Podkarpacia runął napis „Rzeszów”, w Giedlarowej wiatr uszkodził ścianę szczytową budynku gospodarczego, w Dębnie przewrócił naczepę samochodu, z Jasionki ani nie poleciał, ani nie przyleciał samolot do i z Monachium. Najcięższa sytuacja jest w Bieszczadach. Bez prądu pozostaje kilka tysięcy gospodarstw.

W powiecie stalowowolskim już wczoraj mieszkańcy otrzymali SMS-em Alert RCB. U nas wiatr „na górce przekręcił” sygnalizację świetlną. Konieczna była interwencja strażaków, którzy rano „prostowali” instalację. Do pracy wielu mieszkańców jechało więc radząc sobie bez sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Na nowo budowanej obwodnicy orkan przewrócił barierki i sąsiadujący z terenem billboard.

- Wszystkie zdarzenia z wiatrołomami były na terenie miasta Stalowej Woli. Były to: uszkodzona sygnalizacja na Jana Pawła II, przewrócony szyld reklamowy na Jana Pawła II, przewrócone ogrodzenie na ul. Czarnieckiego- potwierdza starszy kapitan Krystian Bąk z PSP Stalowa Wola.

Zgłoszenia dopiero zaczynają napływać. Czas pokaże co będzie dalej.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lonis

Gdzie szukać prawdy? Na paskach w kurwizji? smiech2

~reduy

Sabina to była w De,w Zjednoczonym Królestwie nazwa to Ciara a w Polsce huragan Korona - wiec nie malpujcie po szwabskich portalach tylko używajcie wlasciwych określeń..

~alfa

Orkan Sabina podniósł wskaźnik waloryzacji emerytur z 3,24 na 3,56. A to siła.

~Hans

Jak coś z sygnalizacja jest nie tak, to dzwonić do ministra Rafała tego specjalna od sekundników!

~HISTORIA

Prawo i konstytucja Republiki Weimarskiej stanowiły dla Adolfa Hitlera przedmiot pogardy, co dawał do zrozumienia przy każdej nadarzającej się sposobności. W 1930 roku, podczas jednego z procesów, zwrócił się do sądu w następujących słowach: „Wkroczymy do instytucji wymiaru sprawiedliwości i tym sposobem sprawimy, ze nasza Partia stanie się czynnikiem decydującym”.

~ja bez trybu

Przemówienie dzisiaj Dudy i towarzyszące mu okrzyki niezadowolenia ukazują skalę niechęci, co jest w pewnym sensie następstwem budowania kampanii wrogości wokół nieprzychylnych mu grup środowisk. Pejoratywne okrzyki uczestników skierowane do PAD nie są czymś dobrym, nie powinno budować się debaty publicznej na okrzykach obraźliwych. Natomiast, patrząc na obecną sytuację w kraju, na liczne podziały w społeczeństwie, również te, stworzone przez PAD, one doprowadzają właśnie do takich sytuacji jak dzisiaj w Pucku. Kampania prezydencka dopiero się zaczyna i to będzie jedna z brudniejszych kampanii jaka miała miejsce po 1989 roku. Dzisiejsze wydarzenia pokazały, że kampania oburzania, wstawania z kolan i walki z wyimaginowanymi wrogami ojczyzny nie przynosi korzyści, wręcz przeciwnie, i z tym Duda będzie musiał się liczyć.

~wPiSdu+

PiS to mały pikuś z takim PiSem...

~@Durex

Trzeba było wynająć autokary i pojechać z pismatołami z Podkarpacia oklaskiwać Dudę. Tak wygląda wszędzie rzeczywistość gdzie nie zbiera się koła gospodyń wiejskich, dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli i nie dowozi się autobusami klakierów na zamknięte okolicznościowe akademie.

~@Sebastian

Nie trudno zauważyć ilu gejów i „cichodajek” mamy wśród rządzących mimo że w przyśpieszonym tempie żenili się co o niczym dla myślących nie znaczy.

~Sebastian

Gdybym miał taką Kempe za żonę to zostałbym gejem albo jeździł na ręcznym całe życie!

~Ale łobora

Miejmy nadzieję że w UE nie myślą że w Polsce wszystkie kobiety to takie głupie Beatkismiech2smiech2smiech2

~@Durex

Zmień nicka na „Dureń”! Wyłącz kurwizję TVPiS a włącz rozum bo ci bezboleśnie wymienili mózg na kacze łajno i to twoją tragedią. I twojej rodziny!

~@Sabina

Masz rację ale takiej Klempie to nie pomoże nawet operacja plastyczna, ani trepanacja czaszki! Oni są wszyscy tacy pięni i mądrzy inaczej jak ich prezes.

~Durex

Jakich manifestantów ? Ta mała grupka debili ? Szkoda im że Polska zyskała dostęp do morza. Chętnie oddali by ziemię Niemcom i ruskim.

~Taka prawda

W Pucku dzisiaj Duda nie przekrzyczał manifestantów bo nie dowieźli autokarami klakierów. Oj ktoś za to poniesie konsekwencje...

~@Halina

A czy to przypadek że na rondzie trzeba zdejmować z masztu polską flagę jak większy wiatr powieje? Totalna kompromitacja, jedyny taki przypadek w krajusmiech2

~Sabina

Dzwonili do mnie znajomi z W. Bryt . czy w Polsce brzydszych i głupszych europosłankę pisowcy już nie mieli bo to co tam przyjechało to tylko kompromituje Polskę!

~O nie

Ten znak pokazał na kogo głosować !! Lucek jesteśmy z Tobą !!!!

~Halina

Kara Boska za rządy pisu. Czy to przypadek że akurat TAM na Lucjuszowym wzgórku wygięło tą sygnalizację ?

~Co za Ludzie

Mieszkaniec dlaczego podważasz umiejętności Panów Strażaków Strażacy wszystko potrafią zrobić i mają do tego sprzęt , a wszyscy na forum potraficie tylko paszkwile wypisywać .

~Mieszkaniec

Straż pożarna ustawia sygnalizację świetlną. Nie no super.

~Wicherek

Urzędasy szaleją od lat siejąc spustoszenie w budżecie i niszczącj jakość naszego życia To dopiero jest tragedia

~Swój

Około godziny 9:30 na górce Rozwadowskiej znowu był problem z sygnalizacją. Problem powtarza się przy każdym większym wietrze. Czy zarządca drogi nie może rozwiązać problemu raz a dobrze a mianowicie zmienić mocowanie ramienia sygnalizacji. Inżynier który projektował tą sygnalizacje to inżyniera miał tylko na papierze a nie w głowie dając tak śruby do blokowania obrotu.

sebastal

wiecej zdjec takich samych