Najlepsi czytelnicy nagrodzeni

Image

Pani Maria została Czytelniczką Roku 2019 w podsumowaniu konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Wśród Czytelników do 12. roku życia najwięcej książek wypożyczyła Anna Adamczyk, a Czytelnikiem Roku 2017 wśród młodzieży została Dagmara Adamczyk.

MBP od 2013 roku, po przeprowadzce do siedziby głównej, prowadzi komputerową ewidencję wypożyczeń swoich zbiorów, dlatego też bez problemów można było odnaleźć osoby, które na swoim koncie mają najwięcej pożyczonych książek. W chwili obecnej komputerowy system pracuje w każdej z Filii MBP. Zwycięzca kategorii dla dorosłych, pani Maria – w 2019 roku wypożyczyła 364 książki, zaś od momentu kiedy liczbę wypożyczeń zlicza komputer czyli od 2013 roku do końca 2019 wypożyczyła ich w sumie 1767. Ubiegłoroczny triumfator w tej kategorii wypożyczył w 2018 roku 320 książek, a zwyciężczyni sprzed 2 lat – 409 pozycji w ciągu jednego roku.

Zwyciężczyni kategorii młodzieżowej, to Dagmara Adamczyk, która wygrała podsumowanie również w 2018 roku! Aby powtórzyć swój sukces przez cały 2019 rok wypożyczyła 493 książki. Czytelnikiem Roku 2019 w kategorii dzieci, została zaś, podobnie jak przed rokiem, siostra Dagmary - Anna Adamczyk, która przez 12 miesięcy minionego roku wypożyczyła w stalowowolskiej bibliotece 458 książek, a od momentu zapisania się do MBP czyli od roku 2015 - 923 egzemplarze.

Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce w czwartek, 6 lutego 2020 roku w siedzibie głównej MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Najlepsi, z rąk Ewy Biały, dyrektor MBP odebrali nagrody – nowości książkowe, gadżety biblioteczne oraz specjalne statuetki Czytelnika Roku 2019.

Oczywiście za rok 2020 MBP również planuje nagrodzić najaktywniejszych czytelników. Kogo? O tym przekonamy się na kolejnym podsumowaniu, w roku 2021. Póki co mamy luty, więc każdy z nas może zaczytywać się książkami pożyczonymi w stalowowolskiej bibliotece. Dla chętnych książek na pewno nie zabraknie. Regulamin konkursu „Czytelnik Roku 2020”, dostępny jest na stronie internetowej MBP.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Q. Oyc

Po postach widzę że sami "czytelnicy" się wypowiadają.
Nawet rachunków z biedronki nie czyta ten motłoch.

~Karo

Niech biblioteka funduje cenniejsze nagrody np. laptopa lub nagrody pieniężne.
Ale czytelnictwo by skoczyło. Niejeden by miał na koncie 1000 książek wypożyczonych w rok (364 Dni)

~Dagusia

Średnio 1.38 książki Panienka Adamczyk czytała dziennie brawo!!!! Hahahaha dobry żart ze też rodzice od małego uczą dzieci zakłamania i obłudy. Wielkie brawa dla nich

~jasio

jakim prawem można zmuszać dzieci do dźwigania tylu ksionżek

~@zniesmaczona

Zniemaczona
Toś mi zaimponiwała! Poleć coś.

~zniesmaczona

co innego WYPOŻYCZYĆ a co innego PRZECZYTAĆ! Ludzie w bibliotece pójdźcie po rozum:(

~@hahaha

Ty nawet nie wiesz gdzie jest biblioteka, a jedyne co czytasz to etykiety na butelkach z alkoholem

~Hahaha

Jak to jest możliwe przeczytać 493 książki będąc w 8 klasie? Masakra. Czy ktoś sprawdził wiedzę tego dziecka z przeczytanych książek??