Bus wjechał w pociąg. Są ciężko ranni

Image

W piątek 7 lutego 2020 roku, około godziny 13:00 doszło do wypadku, którym dwóch mężczyzn zostało ciężko rannych.

Zdarzenie miało miejsce w okolicy Zaklikowa (przejazd w stronę Dąbrowy), na przejeździe kolejowym. Kierujący busem marki Fiat Ducato (na janowskich tablicach rejestracyjnych) wjechał wprost pod rozpędzony pociąg pospieszny PKP Intercity "Roztocze" relacji Katowice- Chełm. Auto odrzuciło na wiele metrów od torów. Kierowca i pasażer odnieśli poważne obrażenia ciała.

Na miejsce przyjechała policja, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, wozy bojowe straży pożarnej. Poszkodowani byli zakleszczeni w pojeździe. Jako, że obrażenia były poważne, zdecydowano się na wezwanie lotniczego pogotowia. Ostatecznie śmigłowiec nie dotarł i ranni trafili do szpitala. Jeden z mężczyzn ze stalowowolskiej placówki przewieziony został do Rzeszowa.

Przybyli także biegli z zakresu wypadków kolejowych, grupa policyjnych techników i prokurator.

Dla pasażerów pociągu podstawiono autobus. W rozmowie z nami powiedzieli, że nie odczuli zderzenia. Gdy pociąg się zatrzymał, nie wiedzieli co się stało.

- Zdawało mi się, że pociąg jakby gwałtownie przyspieszył, a po chwili poczułem hamowanie. Chwilę potem zorientowałem się, że w coś uderzyliśmy. Na komunikację zastępcza czekaliśmy 1,5 godziny. Teraz czeka mnie drugie 1,5 godziny jazdy do Lublina- powiedział w rozmowie z nami pasażer pociągu.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Nie dorzeczy

dostaję rozwolnienia żołądka na wasze komentarze i za chwilę puszczę pawia @kabi

manukun

@kabi
Dokładnie. Roszczenia niektórych kierowców są juz żałosne. Wymuszają pierwszeństwo nawet przed pociągami, chociaż prowadząc kilkusetkilogramowe pudełko z blachy nie mają szans z kilkusetTONOWĄ lokomotywą. W interesie kierowców jest zatrzymanie się przed przejazdem i upewnienie się, czy nic nie jedzie. Ale po co znać przepisy, jak można jęczeć na forum i szukać winy w każdym dookoła.

kabi

Robin, ty chcesz obstawić wszystkie przejazdy dróżnikami? A może każdego za rączkę przeprowadzać? Co to głąby kapuściane za kierownicą siedzą i nie znają przepisów. Każdy widzi STOP ale w doopie ma zatrzymanie. Gdzie ty widziałeś na zachodzie każdy przejazd z rogatkami? Ukrainy nie porównuj tam inne obyczaje.

e2rds

Rygler, no w zasadzie to jest dobrze napisane, miedzy Antoniówką a Stawkami od strony Zdziechowic jest taki łamany przejazd w stronę Dąbrowy, redaktor starał się dokładnie sprecyzować o który przejazd chodziło. Do Antoniówki też jest przejazd.

~Robin

Dlaczego po remoncie trakcji i coraz szybciej jadących pociągów NIE MA STRZEŻONYCH PRZEJAZDOW. W całej Europie nawet Ukrainie takie zastosowania są nie do pomyślenia!

manukun

@ziutek
Drut nad torami nie ma prądu, bo nie działają wszystkie podstacje trafo. Linii kolejowych nie podpina się pod zwykłe linie przesyłowe dla gospodarstw domowych, halo. Ta jest zbyt ważna dla transportu, żeby ją zamykać aż do momentu włączenia napięcia w sieci, więc została otwarta dla ruchu spalinowego. To wina kierowców, że nie potrafią myśleć podczas prowadzenia pojazdu. STOP ignorowany, rogatki ignorowane i najwygodniej zwalić winę na nieczynną sygnalizację. No ale jak się nie zna/nie pamięta przepisów, to tak jest. A później płacz, bo jednak pociągi jeżdżą.

~Rygler

e2rds: chodziło mi o to, że w artykule głupio napisane "(przejazd w stronę Dąbrowy)"

~k.j.mać.

Nie zadziałała prosta zasada. Nie widzę - nie jadę!

e2rds

kabi, ciąg pieszo-rowerowy oddziela linia żółta ciągła i tylko linia ciągła, jak będzie więcej takich kabich jak ty, być może nic nie będzie się działo groźnego, ale jak się trafi taki kabi jak na Energetyków, a nie mało ich jest, to co. Ja widziałem, jak panie daleko odsuwają się od podwójnej ciągłej szczególnie jak jedzie samochód z naprzeciwka, połowa ciągu nie starcza.

kabi

e2rds, tak qurwa jestem ślepy przed maską samochodu wystawiam laskę i dopiero jadę, powiedz te swoje wywody koniowi ma duży łeb to może cię zrozumie. Co to linia ciągła, ściana? Nie wolno jej najechać? Mam najechać pieszego albo uderzyć w drugi samochód bo nie wolno najechać na linię ciągłą. Pooglądaj sobie bajki z Gargamelem a ruch drogowy zostaw drogowcom i kierowcom.

~kris35

Przed przejazdem zwykle jest 6 znaków pionowych . To jednak za mało . Należy jeszcze palnąć siłą kilkuset ton w ten głupi łeb aby dotarło? No i co? Dotarło?

~Tyhg

Polak to taka nacja która na wszystkim się zna i jest zawistnyy.

HIV

UE dała miliardy na kolej. Wszystkie przejazdy z drogami asfaltowymi powinny mieć rogatki. Przejazdy niestrzeżone powinny zostać jedynie z drogami polnymi czy leśnymi, gruntowymi.

~Anka

Do kocur!!! Jak nie wiesz bsranie na czym polega zamykanjie rogatek i praca na pkp to zamknij pysk pies jak je to swojej miski pilnuje do budy psie!

~Kocur

Debilne polskie przejazdy. Wszędzie powinien być szlaban! I nie jak już jest idioci zamykają 10 minut przed pociągiem co powoduje wkur**** i korki. Tylko max minute przed... Polska kraj zscofany

e2rds

kabi, może jesteś ślepy, ja pisałem co widziałem, a przyszłość pokaże kto miał rację, a tak po prawdzie, jak przejeżdżasz to tylko możesz widzieć samochód przed sobą i za sobą, to co możesz zobaczyć, postój i pooglądaj to zobaczysz.

kabi

e2rds, myślenie to ty dziadku włącz, jeżdżę tam codziennie po kilka razy i nie widzę żadnych niebezpiecznych manewrów. Masz zwidy na starość.

kabi

ziutek, jeśli ci życie miłe na pewno się zatrzymasz na stopie, nie ważne czy jest pod słońce czy ze słońcem czy czerwone świeci czy nie świeci. Widziałem przypadki że światło czerwone pulsuje a kierowcy przejeżdżają bo pociągu nie widać. Tyle się mówi i pisze ale niestety głąby kapuściane za kierownicę siadają i takie mamy skutki. Mandat za przejazd bez zatrzymania się na stopie czy na pulsującym powinien być 1000 zł.

e2rds

kabi, już cię język świerzbi, już zaczynasz, włącz myślenie, zobacz i może sam do tego dojdziesz, choć z twoją głową, no wiesz, to wątpię.

~Taka prawda

Ubezpieczyciel zapłaci nie złą kasę dla kolei ,i dziwić sę że OC Takie drogie.

~mak

To droga na Karkówkę …

~ziutek9

Jechałem na tej trasie pociagiem i co zauwazyłem to ta sygnalizacja nie działa .Ludzie jadacy przez przejazd kolejowy widzą że nie świeci się czerwone swiatło to jadą bez zatrzymywania.Zrobili sygnalizacje swietlna ale nie podłaczyli jej,tak samo jak ten drut nad torami tez jest na tej trasie wyłaczony .A ile to milionów na to zamontowanie tych słupów wydali to tajemnica.

kabi

e2rds ty jesteś jasnowidz? Nie zabieraj roboty Jackowskiemu.

e2rds

Rygler, nie sugeruj się gdzie jest ta Dąbrowa, to miejscowość za Zaklikowem od strony Stalowej Woli. Każdy niestrzeżony przejazd jest groźny dla nieuważających i tym groźniejszy im częściej szczególnie miejscowi go przejeżdżają, popadają w rutynę. Tak między innymi zginął paręset metrów od własnego domu Dzięcioł J. z Big Brathera. Kiedyś był wypadek w Bojanowie, dwóch młodych ludzi przemycało papierosy, wiedzieli, że na tym przejeździe często stoi Policja, wypatrywali Policji i wjechali prosto pod pociąg, kontrabanda przepadła, samochód do kasacji jeszcze zostali ukarani, dobrze, że wyszli z tego tylko poturbowani.

naxxos

Na ilu zatrzymał się licznik dlaczego nie ma tej informacji !?

~Rygler

A gdzie tam jest Dąbrowa koło Zaklikowa?

~Angel

@czikabi Busy robi się tak by jak najmniej ważyły i aby do tych 3.5 tony jak najwięcej załadować na nie.

~Angel

Gdzie jestr ten przejazd konkretnie ? Jakoś nie mogę skojarzyć . Moderatorzy oprócz spamu zdjęć , mogliby umieścić małą mapkę gdzie to było .

~A nie?

Przejechał się po nim jak Duda po Shogunie

e2rds

O czym tu dyskutować, jak przeżyje to będzie wiedział po co jest tam znak "stop", niedługo zaczną się wypadki, bądź potrącenia na naszym bajpasie, 80% samochodów przekracza linię oddzielającą ciąg pieszych i rowerów od jezdni dla samochodów, niektórzy wręcz linię ciągłą biorą między koła. To tylko kwestia kiedy.