Na Podkarpaciu w ciągu 3 lat spadła liczba chorych na grypę

Image

Od 1 października do 31 stycznia na terenie Podkarpacia zachorowało 31 810 osób. Czy można się ustrzec przed grypą?

Grypa rozwija się szybo. Średnio po 48 godzinach od zetknięcia się z wirusem pojawiają się pierwsze objawy, które trwają około 2- 4 dni, przy czym w przypadku grypy sama choroba najczęściej trwa ok. 1- 2 tygodni. Przebieg może być łagodny, ale i ciężki. Występują objawy ogólnoustrojowe o dużym nasileniu. Najczęstsze objawy grypy to: wysoka gorączka, która trwa średnio 3- 4 dni, intensywny ból głowy, ból gardła, uogólniony ból mięśni i stawów, katar, suchy kaszel, osłabienie, wyczerpanie. Zarówno grypą, jak i przeziębieniem można łatwo się zarazić drogą kropelkową, dlatego należy unikach osób, które kichają i kaszlą. O tyle o ile przed przeziębieniem trudno się ochronić, to już przed grypą da się poprzez szczepienia ochronne. Lekarze rekomendują je w szczególności dzieciom, osobom starszym, jak również wszystkim tym, którzy mają obniżoną odporność. Oczywiście w Polsce istnieje tyle samo przeciwników, co i zwolenników szczepień. Argumentem antyszczepionkowców jest to, że szczepionka przygotowywana jest na podstawie mutacji wirusa z roku ubiegłego. Faktem jest natomiast, że osoby zaszczepione rzadziej chorują, a jeśli już, to przebieg choroby jest łagodny.

Jak podaje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w okresie od 1 października 2017 roku do 31 stycznia 2018 na Podkarpaciu zachorowało 37 325 osób (2 086 406 w Polsce). W kolejnym sezonie 2018/2019, w tym samym przedziale czasowym, w naszym województwie grypę przeszło 33 140 osób (1 935 091 w kraju). W sezonie 2019/2020 odnotowano 31 810 zachorowań na samym Podkarpaciu. Z powodu grypy w okresie od 1 października do 31 stycznia br. zmarły 2 osoby, hospitalizowanych było 161. W Polsce zachorowań było więcej niż rok wcześniej (1 946 448 ).


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wopin

Bo spadla liczba mieszkancow smiech2 , nie ma sie co dziwic

~Angel

Szczepionka chroni przed jednym czy tam kilkoma odmianami wirusa grypy a tych odmian są tysiące . Każdy kogo znam i szczepił się na grypę to później chorował . Po co się szczepić przeciwko czemuś czego możemy nie złapać a jak już złapiemy to przez szczepienia właśnie osłabimy organizm i... nie chce mi się już gadać .

Co do wirusa wuhan to wpiszcie sobie w google zalozenia nwo albo plan depopulizacji i wszystko nabierze sensu.I te szczepienia i ten wirus i wszystko.

~rzecznikKS

Dzięki pisowskiemu scierwu zapewne spadło.

~Lili

Mniej bo kto już prawie umiera to idzie a reszta to żeby nie dostać zwolnienia lekarskiego i nie stracić pracy nie idzie .Dobra zmiana chorujesz to po premi albo i pracy

~HAHAHA

Od 1 października do 31 stycznia na terenie Podkarpacia zachorowało 31 810 osób
GUNWO PRAWDA!
To nie były zachorowania na samą grypę (tych ledwo kilkanaście) a na infekcje grypopodobne, przeziębienia etc.

~WOLNY

Wynik tego, że mniej ludzi się szczepi!

~~123

ale lansik dobrej zmiany to PYTAM DLACZEGO DO LEKARZA RODZINNEGO CZEKA SIĘ 2 TYGODNIE JAK LICZBA ZACHOROWAŃ SPADA

~Ruchu

Kolejny sukces rządu dobrej zmiany smiech2