Kto na prezydenta RP?

Image

Już wiadomo, że Polacy do urn pójdą w maju. Wkrótce rozpocznie się kampania wyborcza. Kto Waszym zdaniem powinien rządzić Polską?

- Zgodnie z art. 128 ust. 2 konstytucji, a także zgodnie z art. 289 par. 1 i art. 290 ustawy Kodeks wyborczy zarządzam wybory prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - termin przeprowadzenia wyborów wyznaczam na niedzielę dnia 10 maja 2020 r. - powiedziała marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

Jak będą wybierać nasi Czytelnicy? Czy macie już swoje typy? Ogłaszamy nową sondę. Kto powinien zostać prezydentem Polski w nowej kadencji? Kandydatów jest kilku.

Jak mówią przepisy wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującej obecnie głowy państwa. W Polsce wybory odbywają się w niedzielę i muszą być ogłoszone na co najmniej 60 dni od dnia ich zarządzenia.

A oto sonda (znajduje się na stronie głównej po lewej stronie):

Kto powinien zostać prezydentem RP?

Andrzej Duda (PiS)

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO)

Robert Biedroń (Lewica)

Władysław Kosiniak- Kamysz (Koalicja Polska PSL/Kukiz'15)

Krzysztof Bosak (Konfederacja)

Szymon Hołownia (bezpartyjny)

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zdecydowany

Ja głosuje na Kosiniaka

e2rds

Lila3, dlaczego milczysz, czyżbyś już nic nie miała do powiedzenia.

e2rds

Lila3, cyt: " Za rządów Po, SLD, PSL - łamano konstytucję ", czy możesz wymienić w których punktach, jak nie to mniej słuchaj radia redemptorysty bo zgłupiejesz do reszty.

~Lila3

Piszecie takie bzdury , ze obecny prezydent łamie konstytucję. Za rządów Po, SLD, PSL - łamano konstytucję i wtedy nikomu to nie przeszkadzało, było cicho, nie było podwyżek - bo wmawiano, że piniędzy nie ma i nie będzie. Ciekawa jestem - czy wiecie co pisze w tej konstytucji , bo na pewno nie wiedzielibyście, tylko tak mówi opozycja i chyba słuchacie TVN.

~Kredka

Czy ktoś mógłby zweryfikować zasadność przyznania tytułu doktorskiego dla długopisa?

Przecież istnieje możliwość cofnięcia spadku w sytuacji rażącej niewdzięczności. Tu mamy rażącą głupotę i łamanie prawa. Co na to UJ?

e2rds

sąsiad vel pseudointeligent inię i nazwisko długopisa pisz z dużej litery bo kasy nie dostaniesz, najlepszego prezydenta, jak listę odwróci się do góry nogami, Jaruzelskiego nie liczę.

~sąsiad

Do tyski, o czym ty bredzisz gdyby ni bylo prezydenta andrzeja duy w ostatnich 5 latach żaden program socjalny do nikogo by nie trafil bo przecież Komorowski wszystkie te programy by wetował. Każdy o tym dobrze wie, tak że teraz jeśli chcecie dostawac 13 i 14 emerytury wszyscy musicie głosowac na obecnego prezydenta. A także wszyscy co dostają pieniądze co miesiąc z programu 500 plus wszyscy idziemy na wybory i głosujemy na najlepszego prezydenta w dziejach naszego kraju andrzeja dude.

~Looper

Prezydentem może być tylko ktoś, kto nie kłania się żadnym partiom, bo partie to zorganizowane grupy przestępcze.

~tyski

Zagłosuję na takiego który będzie prezydentem wszystkich polaków a nie tylko jednej partii, który nie łamie konstytucji , i nie krzyczy podczas swioch marnych wystąpień .Nie musi być doktorem prawa ,tylko musi być normalny , a w dodatku musi służyć narodowi a nie tylko być chłopcem do podpisów .

e2rds

litości, skąd są tacy tępi ludzie w Polsce, jedyne rozsądne wytłumaczenie to po praniu mózgu przez redemptorystę. Niech ten długopis nie przyznaje się nawet, że jest doktorem prawa bo to kompromitacja dla prawa i dla niego, nawet sam promotor odciął się od niego bo mu wstyd.

~litości

Do 2rds, nigdy więcej nie była łamana Konstytucja jak za nie rządu PO i PSL. Miej to zawsze na uwadze a nasz prezydent to doktor prawa więc jak może łamac Konstytucje. Ale tobie o tym łamaniu K ,tvn powiedział a ty jak ten leming w to uwierzyłeś.

~@@@@@@

@~qwr - nie trzymasz z buractwem, ale oddasz głos na Dudę??????? Dobre.

e2rds

qwr, to ściema, że głosowałeś na PO i piszesz, że wolisz już nie trzymać z buractwem i widzisz ja też, tylko nie mogę tolerować podczas różnych wystąpień machania łapami, krzyków do mikrofonu, zachowywania się jak nawiedzony, niepanowania nad sobą, opowiadania wątpliwych dowcipów i śmiania się z nich samemu, łamania praw Konstytucyjnych i bycia chłopcem do wykonywania poleceń, nie przystoi to godności prezydenta.

~qwr

glosowalem na PO ale to jak zostal potraktowany Andzraj Duda w Pucku wole oddac glos na Dude. Nie trzymam z buractwem.

~Saper

Tylko raz i boom

~Pietrek

Tylko Antoni ze swoimi młodzieńcami

~Juszczyszyn

Każdy się może pomylić nawet wydając wyrok !!!!
Wolne sądy !!!!!

~Biedroń

Musimy zadbać o wzorst urodzeń !!!
Popieramy małżeństwa homoseksualne !!!!!

~Grodzki

Ja łapówek nie brałem !!
Nie będzie nocnego głosowania !!!

~Kidawa

Zlikwiduję 500+
Zabiorę 13 emerytom !!!
Mierzeja zostanie nieprzekonana, dalej będziemy uzależnieni od Rosji !!!

Liczy się Europa nie Polska.

~Anarchia

Bosak to świr i faszysta.

~Polka

Krzysztof Bosak jedyny ideowy kandydat na prezydenta

~Stalowka

Tylko Krzysztof Bosak KONFEDERACJA WOLNOSC I NIEPODLEGLOSC

~Cała prawda

"Cele poszczególnych warstw są absolutnie nie do pogodzenia. Celem górnej jest utrzymanie swojej pozycji. Celem średniej jest zamiana miejsc z górną. Celem dolnej, jeśli akurat go ma - gdyż na ogół jej przedstawiciele są zbyt ogłupieni ciężką pracą fizyczną, aby myśleć o czymkolwiek poza żmudną codziennością - jest znieść przywileje i stworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy będą sobie równi. Na przestrzeni dziejów wciąż toczą się boje, w ogólnych zarysach przebiegające identycznie. Przez długie okresy warstwa górna pewnie dzierży władzę, lecz prędzej czy później następuje moment, kiedy traci wiarę we własne siły, albo w swoje umiejętności sprawnego rządzeniu; czasami dzieje się to równocześnie. Wówczas obala ją warstwa średnia, która kaptuje do pomocy dolną, wmawiając jej, iż walczy o wolność i sprawiedliwość. Zaledwie osiąga cel, spycha warstwę dolną na jej dawną, podrzędną pozycję, a sama przeistacza się w górną. Po pewnym czasie z jednej lub obu tych warstw wykluwa się nowa grupa średnia i bój zaczyna się od początku. Z trzech warstw tylko dolnej nigdy nie udaje się choćby na krótko zrealizować upragnionych celów. Twierdzenie, iż w ciągu wieków nie dokonał się żaden postęp materialny, byłoby przesadą. Nawet w obecnych czasach, mimo panującego zacofania, warunki bytowe przeciętnego obywatela są lepsze niż przed kilkuset laty. Lecz ani dostatek, ani wzrost kultury obyczajów, ani reformy i rewolucje nie przybliżyły choćby o milimetr realizacji ideału powszechnej równości."
George Orwell Rok 1984

~Vector C

Zero zaufania, do ludzi z jakiej kolwiek partii, z mojej strony. Partia polityczna, to zorganizowana grupa przestępcza.

~leming

Wszyscy głosują na obecnego prezydenta andrzeja dude.

~Zorba

Nigdy nie zagłosuję, na kandydata, który jest członkiem partii.

~mieszkaniec

wszystko byle nie Holownia i Biedron

~Albert

Jeżeli prezydent, ma być prezydentem wszystkich Polaków, to nie może należeć do żadnej partii.

~Android 15

Prezydentem może zostać tylko, człowiek który nie należy do żadnej partii. Wszystkie partie to zorganizowane grupy przestępcze. Nie ma w nich, ani jednego, powtarzam, ani jednego uczciwego człowieka.