Kto na prezydenta RP?

Image

Już wiadomo, że Polacy do urn pójdą w maju. Wkrótce rozpocznie się kampania wyborcza. Kto Waszym zdaniem powinien rządzić Polską?

- Zgodnie z art. 128 ust. 2 konstytucji, a także zgodnie z art. 289 par. 1 i art. 290 ustawy Kodeks wyborczy zarządzam wybory prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - termin przeprowadzenia wyborów wyznaczam na niedzielę dnia 10 maja 2020 r. - powiedziała marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

Jak będą wybierać nasi Czytelnicy? Czy macie już swoje typy? Ogłaszamy nową sondę. Kto powinien zostać prezydentem Polski w nowej kadencji? Kandydatów jest kilku.

Jak mówią przepisy wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującej obecnie głowy państwa. W Polsce wybory odbywają się w niedzielę i muszą być ogłoszone na co najmniej 60 dni od dnia ich zarządzenia.

A oto sonda (znajduje się na stronie głównej po lewej stronie):

Kto powinien zostać prezydentem RP?

Andrzej Duda (PiS)

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO)

Robert Biedroń (Lewica)

Władysław Kosiniak- Kamysz (Koalicja Polska PSL/Kukiz'15)

Krzysztof Bosak (Konfederacja)

Szymon Hołownia (bezpartyjny)

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Janusz

Krzysiek Bosak! Najlepszy wybór!

e2rds

jadar i tutaj mnie wywołuje, więc odpowiadam. Z funduszu OFE brało każde ugrupowanie, PiS też i uważam, że OFE jest funduszem nie trafionym i w wielu krajach nic z tego nie wyszło. Byłem przy tworzeniu OFE i odnosiłem się do niego bardzo krytycznie, miałem to szczęście, że nie musiałem w nim być. Pierwsze 10 lat składek na fundusz OFE szło na obsługę, dopiero kolejne lata procentowały płacącym składki na OFE, to z samego założenia było niewypałem i przyniosło tylko profity zagranicznym bankom, ale niewiele podano do publicznej wiadomości z mechanizmu działania funduszy.
Jeśli chodzi o emerytury od 67, które PiS wycofał i zrobił ludziom niedźwiedzią przysługę. Proszę poczytać sobie dane statystyczne na ten temat, około 80 % po obniżeniu wieku emerytalnego natychmiast odeszło na emerytury, szczególnie na tym straciły kobiety, taki jest emerytalny system kapitałowy obecny w Polsce, dłużej pracujesz, za każdy rok masz około 10% większą emeryturę. W roku 2018 i w 2019 z wieku emerytalnego wprowadzonego przez PiS skorzystało już tylko 57% uprawnionych, pracują dalej bo chcą mieć większe emerytury. Sędziów do TK nie wszystkich, a przynajmniej część wybrano zgodnie z prawem, a Duda łamiąc Konstytucje ich nie powołał i za to kiedyś poniesie konsekwencję.

~Lila2

Tylko A. Duda.

~leming

Rozmawim na forach z wszystkimi Polakami i wszyscy na A. Dude beda glosowac wiec nie bedzie drugiej tury.

kabi

Andrzej Duda nie jest idealny ale przynajmniej nie będzie jak było

alfz

tylko Andrzej Duda moze z Polski uczynic zasobny kraj
on mysli tylko o Polsce
nikt mu nic nie narzuca

kabi

Beatko, jeśli jesteś kobietą i piszesz do ludzi "mendo" to widocznie pochodzisz z rynsztoka a słoma z butów nie tylko ci wystaje ale wręcz wypada zgniłymi kawałkami

~Beata

Nikt nic nie straci, nie strasz mendo.

~pobudka

Nie ma lepszego kandydata na prezydenta Polski jak Andrzej Duda i wszyscy Polacy o tym wiedza bo gdyby sie zmienil prezydent to Polacy straca wszystko co od rzadu PIS dostali. A wtedy znowu bedzie placz i zgrzytaie zebow wedlug powiedzenia miales chlopie czapke z pior ,miales chlopie zloty rog a zostal ci tylko sznur na szyje.

~Beisb

Prezydentem może zostać tylko człowiek nie związany z żadną parszywą partią.

kabi

jeśli zostanie wybrani inny prezydent niż Duda to mamy pewną anarchię a Polska zacznie tracić suwerenność. Przerabialiśmy to po 89-tym roku gdzie za złotówke sprzedawane były fabryki a świetnie prosperujące zakłady za grosze, nie mówiąc o cukrowniach czy cementowniach, które zlikwidowano bo były konkurencją dla zapadniej jewropy

jabar

e2rds, panie konstytucjonalisto, kto zajumał miliardy z OFE, kto wprowadził tyłem 67 lat pracy, kto wybrał na zapas sędziów TK, ... wystarczy?

~jan

zabrac 500 plus nieważne kto i wywalić pis na syberię kruszyć lód

~Zibi

A ja głosuje na bezpartyjnego. Jaki by nie był, i tak jest lepszy niż członek jakiejkolwiek partii (zorganizowanej grupy przestępczej).

~Lila3

Ja głosuje obecnego prezydenta A. Dudę. Jest to człowiek odpowiedni na bardzo odpowiedzialnym stanowisku, nie kłamie, umie mówic i to bez kartki, nie jak Kidawa, co nie umie czytać, tylko się jąka i wciska brednie jak pozostali kandydaci. Nikt nie jeźdz po Polsce i nie robi zadym jak ci z KODu.

~Zdecydowany

Ja głosuje na Kosiniaka

e2rds

Lila3, dlaczego milczysz, czyżbyś już nic nie miała do powiedzenia.

e2rds

Lila3, cyt: " Za rządów Po, SLD, PSL - łamano konstytucję ", czy możesz wymienić w których punktach, jak nie to mniej słuchaj radia redemptorysty bo zgłupiejesz do reszty.

~Lila3

Piszecie takie bzdury , ze obecny prezydent łamie konstytucję. Za rządów Po, SLD, PSL - łamano konstytucję i wtedy nikomu to nie przeszkadzało, było cicho, nie było podwyżek - bo wmawiano, że piniędzy nie ma i nie będzie. Ciekawa jestem - czy wiecie co pisze w tej konstytucji , bo na pewno nie wiedzielibyście, tylko tak mówi opozycja i chyba słuchacie TVN.

~Kredka

Czy ktoś mógłby zweryfikować zasadność przyznania tytułu doktorskiego dla długopisa?

Przecież istnieje możliwość cofnięcia spadku w sytuacji rażącej niewdzięczności. Tu mamy rażącą głupotę i łamanie prawa. Co na to UJ?

e2rds

sąsiad vel pseudointeligent inię i nazwisko długopisa pisz z dużej litery bo kasy nie dostaniesz, najlepszego prezydenta, jak listę odwróci się do góry nogami, Jaruzelskiego nie liczę.

~sąsiad

Do tyski, o czym ty bredzisz gdyby ni bylo prezydenta andrzeja duy w ostatnich 5 latach żaden program socjalny do nikogo by nie trafil bo przecież Komorowski wszystkie te programy by wetował. Każdy o tym dobrze wie, tak że teraz jeśli chcecie dostawac 13 i 14 emerytury wszyscy musicie głosowac na obecnego prezydenta. A także wszyscy co dostają pieniądze co miesiąc z programu 500 plus wszyscy idziemy na wybory i głosujemy na najlepszego prezydenta w dziejach naszego kraju andrzeja dude.

~Looper

Prezydentem może być tylko ktoś, kto nie kłania się żadnym partiom, bo partie to zorganizowane grupy przestępcze.

~tyski

Zagłosuję na takiego który będzie prezydentem wszystkich polaków a nie tylko jednej partii, który nie łamie konstytucji , i nie krzyczy podczas swioch marnych wystąpień .Nie musi być doktorem prawa ,tylko musi być normalny , a w dodatku musi służyć narodowi a nie tylko być chłopcem do podpisów .

e2rds

litości, skąd są tacy tępi ludzie w Polsce, jedyne rozsądne wytłumaczenie to po praniu mózgu przez redemptorystę. Niech ten długopis nie przyznaje się nawet, że jest doktorem prawa bo to kompromitacja dla prawa i dla niego, nawet sam promotor odciął się od niego bo mu wstyd.

~litości

Do 2rds, nigdy więcej nie była łamana Konstytucja jak za nie rządu PO i PSL. Miej to zawsze na uwadze a nasz prezydent to doktor prawa więc jak może łamac Konstytucje. Ale tobie o tym łamaniu K ,tvn powiedział a ty jak ten leming w to uwierzyłeś.

~@@@@@@

@~qwr - nie trzymasz z buractwem, ale oddasz głos na Dudę??????? Dobre.

e2rds

qwr, to ściema, że głosowałeś na PO i piszesz, że wolisz już nie trzymać z buractwem i widzisz ja też, tylko nie mogę tolerować podczas różnych wystąpień machania łapami, krzyków do mikrofonu, zachowywania się jak nawiedzony, niepanowania nad sobą, opowiadania wątpliwych dowcipów i śmiania się z nich samemu, łamania praw Konstytucyjnych i bycia chłopcem do wykonywania poleceń, nie przystoi to godności prezydenta.

~qwr

glosowalem na PO ale to jak zostal potraktowany Andzraj Duda w Pucku wole oddac glos na Dude. Nie trzymam z buractwem.

~Saper

Tylko raz i boom