Kredyt gotówkowy kalkulator - jak z niego korzystać?

Image

Zdolność kredytowa to główny czynnik, który bierze się pod uwagę, chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy. Okazuje się jednak, że szansę na otrzymanie takiego wsparcia ze strony instytucji bankowej weryfikują nie tylko analitycy.

Można ją oszacować samodzielnie, a pomocny w tym celu staje się kalkulator kredytowy. Dowiedz się więcej o tym narzędziu online i skorzystaj, jeśli tylko planujesz złożyć wniosek o zobowiązanie kredytowe.

Gdzie po kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy udzielają praktycznie wszystkie banki komercyjne, jakie działają na terenie naszego kraju. Eksperci rynku finansowego uznają, że to właśnie tego rodzaju zobowiązania są dla instytucji bankowych głównym źródłem zarobku.[/p]

Okazuje się jednak, że każdy bank stosuje własną politykę kredytową i chociaż wszelkie produkty, których główną istotą jest finansowe wsparcie, muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami polskiego prawa, to każdy kredyt gotówkowy charakteryzuje się innymi warunkami. Propozycje banków są różne, jeśli pod uwagę weźmiemy oprocentowanie, dodatkowe koszty, prowizje, ubezpieczenie, czas współpracy, wysokość comiesięcznej raty czy czynniki wpływające na weryfikację potencjalnych kredytobiorców i wyliczenie ich zdolności, co do wiarygodności oraz wypłacalności względem regulowania ustalonych należności w terminie.

Aby móc zaciągnąć kredyt gotówkowy warto najpierw porównać co najmniej kilka ofert różnych banków, by wybrać opcję najbardziej korzystną, wedle indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości spłaty. Pamiętajmy, że na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, przez co instytucje bankowe muszą oferować niezwykle elastyczne warunki. Nie ma wątpliwości, że dzisiaj to klient ma prawo do ich negocjacji i wybiera produkt "szyty na miarę".

Nie można wskazać jednego, najlepszego zobowiązania kredytowego. Nie udaje się także wskazać potencjalnie zainteresowanym jednego, konkretnego banku, w którym kredyt gotówkowy zostanie udzielony na korzystnych zasadach. Ważne są indywidualne preferencje. Wiadomo na pewno, że dzisiaj ogromną popularnością cieszą się kredyty udzielane przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Liczą się też warunki weryfikacji zdolności, a przyszli klienci ubiegają się o finansowe wsparcie nawet wtedy, gdy posiadają zadłużenia z innego tytułu czy utracili płynność finansową. Najczęściej nie mają oni niestety szansy na kredyt.

Sprawdzenie warunków, jakie należy spełnić, by dana instytucja bankowa mogła udzielić kredyt gotówkowy, jest priorytetem. Chodzi o to, by nie uzyskać decyzji negatywnej. Taka zapisywana jest w raportach BIK i może źle wpływać na wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy. Jeśli jeden bank odmówi udzielenia kredytu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dokładnie takie samo stanowisko zajmą inne instytucje. Negatywny wizerunek będzie ciążył w raportach BIK. Właśnie dlatego przed wysłaniem wniosku o kredyt gotówkowy trzeba oszacować swoje szanse. Samodzielne wyliczenie zdolności kredytowej jest możliwe za pośrednictwem kalkulatora kredytowego. Ten oceni zarobki względem stałych kosztów i kosztów, jakie wynikają z konieczności spłacania rat. Jeśli szacowana zdolność wypadnie pozytywnie, dopiero wtedy można spokojnie udać się do banku.

Kredyt gotówkowy - jak korzystać z kalkulatora kredytowego?

Okazuje się, że kalkulator kredytowy jest narzędziem, dzięki któremu można samodzielnie ocenić swoje szanse na wzięcie kredytu i jego regularną spłatę pod względem finansowym. Dobry kalkulator znaleźć można w sieci, a w odpowiednie rubryki wystarczy wpisać konkretne wartości - na przykład te dotyczące oprocentowania czy wysokości rat, ale też takie, które odnoszą się do sytuacji materialnej klienta, czyli wysokość zarobków, stałe, comiesięczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Kalkulator wykorzystując te dane, oszacuje zdolność kredytową. Oczywiście, takie wyliczenie nie jest ostateczne i może różnić się od analizy zdolności banku, natomiast z całą pewnością przydaje się do oszacowania szans na wzięcie kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy - do czego przydaje się ranking?

Kolejnym narzędziem pomocnym w wyborze konkretnego banku jest ranking kredytowy. To zestawienie, które porównuje kluczowe czynniki, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności oraz opłacalności danego zobowiązania. Warto wybierać rankingi aktualne oraz te niezależne - najlepiej weryfikować dane z zestawień publikowanych na portalach o tematyce finansowej.

Jak wybrać kredyt gotówkowy? Ranking określa oprocentowanie, marżę, RRSO, okres współpracy czy wysokość comiesięcznym rat, patrząc na różne zobowiązania. Dzięki temu udaje się zanalizować, które wsparcie finansowe jest najtańsze, jakie można uzyskać najszybciej, a jaki bank oferuje zobowiązania przy minimum formalności. Co więcej, w niektórych rankingach uwzględniane są też dodatkowe ograniczenia albo bonusy, które finalnie są korzystne dla kredytobiorcy. Warto patrzeć na możliwość wzięcia tzw. wakacji kredytowych czy renegocjację warunków spłaty. Bonusem może być też brak kosztów dodatkowych czy brak konieczności nabywania dodatkowych produktów banku. Wybranie najlepszej oferty wedle określonych wskaźników jest kwestią indywidualną.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.