Leśne Plemię zbiera na bus-a. Pomożecie?

Image

Na terenie Stalowej Woli działają już ponad 30 lat. Harcerki i harcerze ze Szczepu Harcerskiego "Leśne Plemię” skupia dzieci i młodzież oferując im alternatywne formy rozwoju. Nie siedzą przed telewizorami, komputerami, nie ściskają wciąż w rękach smartfonów. Dlaczego? Bo życie harcerza jest fascynujące i bogate w przygody, a czas spędzany wśród przyjaciół pozwala poukładać w głowie wszystko jak należy. Takie inicjatywy warto wspierać.

Głównym ośrodkiem działalności jest Rozwadów, a dokładniej harcówka, która znajduje się przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów. Obecnie w skład szczepu wchodzą 4 jednostki:

- 3 Rozwadowska Drużyna Harcerek im. św. Królowej Jadwigi,

- 11 Rozwadowska Gromada Zuchów "Sprytne Wilczęta",

- 15 Rozwadowska Drużyna Harcerzy im. Jana III Sobieskiego,

- 17 Rozwadowska Drużyna Harcerek im. Grażyny Lipińskiej.

Podsumowując, daje to ponad 90 harcerzy, harcerek, zuchów i zuchenek.

Tak licznej gromadce przydałby się własny wóz, który dowiózłby na miejsce biwaku, zgrupowania, akcji. Młodzi ludzie zbierają więc na używany samochód typu bus (9-cio osobowy) oraz późniejsze koszty eksploatacji. To nie będzie nowe auto, ale musi być sprawne i posłużyć parę ładnych lat, a koszt zakupy jest wysoki, za wysoki jak na kieszeń młodych ludzi.

Podczas zimowisk i obozów samochód wykorzystywany byłby do kontaktu ze światem. Można by nim przywozić żywność, wodę, przewozić sprzęt (np. namioty), a w razie wypadku, służyłby jako transport medyczny. Obozy często odbywają się głęboko w lesie, gdzie dojazd jest utrudniony.

Do tej pory takie auto trzeba było wypożyczać, a to kosztuje naprawdę wiele. Gdyby udało się uskładać na własny, byłoby świetnie. A gdyby każdy z nas wpłacił po parę groszy, marzenia mogłoby się spełnić bardzo szybko.

Wpłat można dokonywać TUTAJ.

Jeśli chcesz pomóc w inny sposób, skontaktuj się z harcerzami:

Facebook: https://www.facebook.com/LesnePlemie

Strona: https://lesne-plemie.zhr.pl

Email: lesne-plemie@zhr.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.