Trwa akcja SMOG

Image

28 stycznia br., w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. "SMOG". Funkcjonariusze zwracają uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowane są na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

W tym celu policjanci korzystają z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza, szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~emeryt64

Od kiedy pamietam,to na górce rozwadowskiej tam zawsze było czuć chemie w powietrzu ,tam palą wszystkim nawet i piórami z pierzyny.Wiadomo bogaty chytry i pali wszystko co ma zbędne.

Tymcio2708

Na przeciw kościoła"iglo"po drugiej stronie ulicy bodajże stomatolog przyjmuje a dym z komina czarny jak smoła leci

~Andzia

Przez ostatnie kilka bezwietrznych dni stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu pm 10 i 2,5 było przekroczone u nas o kilkaset procent o godzinie 23. W Krakowie na ul. Dietla było w w normie. Jaki wniosek? Za smog głównie odpowiedzialni są mieszkańcy palący w piecach syfem, ruskim węglem itd. W Krakowie jest zakaz palenia. Sami się trujcie drodzy chrześcijanie, chorujcie i umieracie. Ale urzedasy na to nic l, tylko lansik i jakieś pozorowane ruch pod publiczkę jak te działania policji, wystarczy monitorować każde badanie techniczne o co powinien zadbać ustawodawca, ale ma to w poważaniu o suweren może się zdenerwować, . Obowiązkowe badanie i dane z badania online w systemie włącznie ze szczytaniem nr z tablic i tyle i po roku wszystkie złomy z wyciętymi dpf i innymi kombinacjami wylądują na złomie, a nie jakieś trele morele na drodze.

~Palacz

Przestańcie palić teczki, Niemcy wam pomagają na maksa.

~Fizelina

Te zakłady obok złomu też nie lepsze

~B.l.u.e.

Na przemysłowej na złomie palą co popadnie , czarny dym z komina leci i śmierdzi na całą okolicę.

~jogin

Główni truciciele są na "hucie", w Stalowej większość mieszkańców jest podpięta pod PEC. Wyjątek to Rozwadów i Hutnik, tu śmierdzi z domowych kominów.

manukun

@j23
Inna cyrkulacja powietrza. Brak zainteresowania mediów nie znaczy, że w lecie smog nie występuje. Słusznie zauważasz, że nikt w Stalowej Woli polewa ulic wodą dla zmniejszenia zapylenia i temperatury

~J 23

Do ~rtgpluc To dlaczego w lecie nie ma smogu? Jakoś w lecie tak się media nie jarają tematem smogu. Poczytaj co to jest smog. Sadza z rury nie jest tam głównym składnikiem. Kiedy ostatnio widziałeś polewaczki, które czyszczą ulice z pyłu, który jest na drogach?

~rtgpluc

W Stalowej Woli na jednego pieszego przypada tak na oko z 500 samochodów, z czego co najmniej połowa to auta powyżej 15 lat.. Więc jak nie ma być smogu?..

~J 23

Dokładnie ~~~Daniel - dodatkowo koparki na "pseudoobwodnicy"

~daniel

Proponuje sprawdzic stare AUTOSANY w PKSIE.

~J 23

Dokładnie - mafie śmieciowe działają i co parę lat palą plastik, chemikalia jakieś pewnie sprowadzają. W necie można przeczytać, że w jednym z przypadków sąd nałożył karę około 2 mln zł, a przychód szacowany firmy wynosił około 5 mln zł... W stalowej Woli też palił się plastik z tego co pamiętam...

~Andrzej

Wezcie sie za tych co palą plastikiem!