Mieszkanka powiatu straciła ponad 200 tys. zł

Image

Stalowowolska Policja ostrzega przed oszustami. Pomimo licznych apeli nie udało się uchronić jednej z mieszkanek powiatu stalowowolskiego. W piątek kobieta padła ofiarą oszusta i straciła ponad 200 tys. złotych. Apelujemy o szczególną ostrożność.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i co robić ,aby nie stać się ich ofiarą. W miniony piątek, stalowowolska policja otrzymała 12 zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy. Niestety, jednej z mieszkanek naszego powiatu nie udało się ustrzec przed oszustwem. Jak ustalono zadzwoniła do niej kobieta podająca się za śledczą z policji i oświadczyła, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebne są pieniądze na polubowne załatwienie sprawy. Słuchawkę przekazano również innej kobiecie, która podała się za jej córkę i prosiła o pomoc. W tym czasie mężowi kobiety nakazano udać się do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, by spotkać się ze śledczą, natomiast kobieta miała przekazać pieniądze mężczyźnie, który przyjechał do jej domu i podał się za śledczego. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, było już za późno. Straciła ponad 200 tysięcy złotych.

Przypominamy:

Przestępcy stosują różne metody, aby wzbudzić nasze zaufanie. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy obcym. Wnikliwie weryfikujmy przekazane nam informacje. Sprawdzajmy, czy ich intencje są szczere. Pamiętajmy, że funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakikolwiek pieniędzy. W razie wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji lub zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności życia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Stalowa Wola

Artykuł jest w rodzaju...
Gdzieś, coś, uciekajta bo biją ale co gdzie i kogo... nie wiadomo.
Szybciej by było napisać po prostu, uważać naoszustow itd.

~Login

Taka jest cena głupoty

~Nie dorzeczy

Ale artykuł wszystko podane jak na tacy. KPINA , takich wzorów artykułów można bez liku powielać .Dbajmy o ochronę środowiska a tu masz babo placek .........

~Dubpit

Jednak prawo karne jest w sumie bezkarne w dzisiejszym świecie nie jestem za przemocą ale taką/takiego powinno się złapać i udowodnić przede wszystkim i w miejscu publicznym dechą po gołej d.. ie i po otwartych dłoniach lać tyle ile trzeba by było to by już nigdy po cudzą własność ręki nie wyciągnęła/wyciągnął

~abc

nie napisano czy kasa była w domu czy podjęto z banku a to by wiele wyjaśniło

~panpikus

@taka prawda, odszukaj sobie artykuł z tamtego tygodnia gdzie podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku, został wypuszczony za poręczeniem majątkowym w kwocie 5000 zł. Nie jest to w istocie "załatwienie sprawy" a tylko unikniecie izolacyjnego srodka zapobiegawczego, ale w artykule posłużono się skrótem myślowym. Sprawcy mogli korzystać z tego przykładu.

~normalny

A ja tam jej nie żałuję z dwóch powodów : po pierwsze na biednego nie trafiło, a po drugie miało służyć na łapówkę tj. przestępstwo. Domyślam się ,że w rodzinie staruszków te "kiszone w skarpecie" pieniążki komuś by się przydały a oni żałowali i składali dla oszustów.

~Taka prawda

Jak jest śmiertelny wypadek to niema czegoś takiego polubowne załatwienie sprawy za pieniądze a głupi chłop jeszcze jedzie do Sądu do śledczego .

~Dubpit

Wy to tacy tępi czy złośliwi poniżej?poczekaj jeden z drugim jak dożyjecie starości to oby was to nie spotkało niestety starość nie radość oni nie byli w pełni świadomi tego co robią

~chlopteż??

. W tym czasie mężowi kobiety nakazano udać się

~bohu

200 tysięcy... A przecież wszyscy w Polsce tacy biedni... Złodzieje wybierają sobie wcześniej ofiarę, nie strzelają w ciemno. Idealna ofiarą to zamożna, głupia i naiwna kobieta. Mężczyźli zwykle mają jakiś rozum i nie dają się nabierać na takie akcje.

~allo

Wychodzi mentalność ludzi z dużą kasą że za kasę załatwiamy wszystko oczywiście na lewo i tyle na temat

~Hmmm

No i jak zwykle na biednych nie trafiło

~Angel

Czytając opinie dochodzę do wniosku że nawet gdyby był program 10 000+ to i tak obecna władza byłaby zła...

~mieszkaniec

nauczka na cale zycie. Tyle se mowi o takich oszustwach a nadal sa tepe osoby ktore dadza sie nabrac. Juz sam nie wiem czy jej wspolczuc czy sie z jej glupoty smiac. 200 tys mogla oddac biednym niz oszustowi. Rownie dobrze mogla te pieniadze wyrzucic przez okno bylo by tak samo. Glupota ludzka nie zna granic.

~lala

Na głupotę nie ma leku tylko zimny prysznic i taki otrzymała...

~Kurna

kto trzyma 200 tys w chalupie

~Cyrk

Na nogach czy kółkach