Najlepsze maty edukacyjne dla Twojego malucha

Image

Maty edukacyjne stanowią wspaniałą pomoc przy wychowywaniu małego członka rodziny, o czym wiedzą wszyscy rodzice, którzy się w nią zaopatrzyli. Wahasz się? Oto kilka przydatnych informacji, które mogą pomóc ci w podjęciu decyzji o zakupie.

Edukacja

To, co najlepsze dla naszych dzieci, to właśnie zabawki, które wspomagają ich zdrowy rozwój. Dlatego właśnie, maty edukacyjne są skonstruowane w ten sposób, by zapewnić dziecku komfort i stymulować je do aktywności.

Wspaniałe, kolorowe zabawki, faktury, lusterka, grzechotki i misie – wszystko to stanowi atrakcję dla malucha, który bawiąc się, rozwija motorykę, wzmacnia mięśnie, uczy się trójwymiarowości przestrzeni. Zabawa na macie stanowi wspaniałą okazję do odkrywania świata wokół.

Obrazek

Źródło: Dwa Michały, Mata edukacyjna Fisher Price

Dobre miejsce do zabaw

Dzięki macie, możemy wygospodarować maluchowi bezpieczne i ciekawe miejsce do zabaw i odpoczynku. Materiał, na który składa się dobra mata, izoluje dobrze zimno podłogi, zapewniając dziecku najwyższy komfort. Niektóre modele posiadają również odpowiednie poduszki, dzięki którym chroniona jest główka naszego potomka.

Maty mogą posiadać także podnoszone ścianki, które zapewnią bezpieczeństwo maluchowi, gdy położymy matę na łóżku. Nie pozwolą maluchowi wydostać się i zrobić sobie krzywdy.

Rodzaje mat dostępnych na rynku

Najczęściej spotykanym rodzajem mat są te posiadające pałąk bądź pałąki. Na pałąki zawieszone zostają zabawki, lusterka i inne atrakcje Dzięki temu, dziecko może chwytać rączkami przedmioty, gdy leży, a także bawić się konstrukcją, kiedy już podrośnie.

Innym rodzajem mat, na które możemy natknąć się w sklepie, są maty materiałowe, które zazwyczaj cechuje większy rozmiar, niż ich poprzedniczek, a także spód antypoślizgowy, który zapewnia stabilizację macie. Jest ona przeznaczona do zabawy zarówno dla jednego malucha, jak i bliźniaków.

Obrazek

Źródło: Dwa Michały, Mata edukacyjna Fisher Price

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim na to, co jest kluczowe przy wszystkich rzeczach i przedmiotach przeznaczonych do użytkowania najmłodszych – rozmiar. Dzieci rosną bardzo szybko, także jeśli już wydajemy pieniądze, warto zainwestować w zabawkę, która będzie służyć maluchowi jak najdłużej. Dlatego lepiej wybrać matę większą, która zapewni dziecku swobodę poruszania się na wielu etapach rozwoju.

Niezmiernie istotny jest również aspekt bezpieczeństwa. Warto wybierać maty sprawdzonych i respektowanych producentów. Zwróć uwagę, czy materiały użyte w macie można prać w pralce, a także czy odpowiednio chronią twoje dziecko przed urazami.

Zabawki też powinny przykuć twoją uwagę. Im są ciekawsze – tym lepiej! Niektóre maty mają możliwość wymiany zabawek na inne, co stwarza dużo okazji do urozmaicania dziecku zabawy i wspomaga jego stały rozwój.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.