Dzień Babci, Dzień Dziadka

Image

Kochana babciu, kochany dziadku. Tak by mógł się zaczynać list wysłany przez wnuka lub wnuczkę z odległych miejscowości lub nawet spoza granic Polski. Jak świętujemy te wyjątkowe chwile przeznaczone dla naszych ukochanych seniorów?

Te dni są raz w roku i na ogół pamiętamy w nich o swoich dziadkach w dniu ich święta. W dzisiejszych czasach nie pisze się już listów papierowych, czasem wyśle się wprawdzie kartkę, ale kontakt z najbliższymi odbywa się osobiście, telefonicznie lub drogą internetową. W tym roku zapytaliśmy młodych ludzi o to, jak zamierzają uczcić babcię i dziadka.

- Na co dzień mieszkam w Anglii, ale akurat jestem w Polsce, więc wpadnę do babci z kwiatami i jakimś słodkim załącznikiem. Dziadka już nie mam, ale o babci nie zapomnę- zapewnia nas Jacek.

- Są ferie i wielu moich kolegów pojechało gdzieś i pewnie będą dzwonić do swoich babć i dziadków. Ja z bratem kupiłem naszym dziadkom bilety do kina. Pomyśleliśmy, że to fajny prezent- mówi Jakub.

- Moja babci mieszka w Lublinie. Co roku do niej dzwonimy i wysyłamy MMS-y, ale skoro są ferie, to postanowiłyśmy z siostrą pojechać do niej i zrobić jej niespodziankę. Mamy dla babci prezent. Dołożyli nam rodzice i zamówiłyśmy babci na cały rok Działkowca. Moja babcia dużo czasu spędza na działce, więc pewnie bardzo się ucieszy- mówi Maja.

- Moja babcia i dziadek na co dzień się z nami widują. Zajmują się moim małym braciszkiem. Na Dzień Babci pójdziemy do niej z kwiatkami. Mamy dla niej storczyka, bo babcia kocha kwiaty. Dziadek jutro dostanie od nas książkę o lotnictwie, bo dziadek pasjonuje się samolotami i wojną. Co roku babcia piecze dla nas torcik bezowy z okazji dnia babci i dziadka, ale na co dzień też nam robi dobre rzeczy, gotuje i piecze pierniki i ciasteczka. U babci zawsze jest szarlotka- mówi Hania.

- Moja babci większość czasu spędza aktywnie, udziela się w różnych klubach seniora, śpiewa, a nawet chodzi na tańce i nie ma nic wspólnego z babcią jaką można zobaczyć w filmie czy bajce dla dzieci. Na dzień babci zabierzemy ją na pizzę. Siostra mówi, że nasza babcia jest duchem za młoda na babcię. Do niedawna jeszcze pracowała i rzadko z nami zostawała. Cieszymy się, że jest taka aktywna. Dziadek znowu woli siedzieć w domu. On nie lubi wychodzić i ma zupełnie inny charakter niż babcia. Chodzi jedynie na działkę, ale teraz nie wychodzi z domu. Na wiosnę pewnie przeniesie się całkiem na działkę. Dla niego mamy nasiona w prezencie. Zamówiłam mu w internecie takie specjalne nasiona pomidorów rosyjskich. Owoce ważą co najmniej kilogram. Dziadek lubi takie wyzwania. Na pewno się ucieszy- mówi Ania.

A Wy pamiętacie o Dniu Babci i Dziadka? Jak będziecie świętować? Piszcie w komentarzach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

malypisik, lubię podyskutować i nawet się podroczyć z ludźmi wesołymi, dowcipnymi, mądrymi, to cała przyjemność konwersacji. Po twoich wpisach, formułowaniu zdań, sensu wypowiedzi wiedziałem, że nie jesteś mały i do tego nie głupi, parę zdań mi wystarczy, ale czasem lubię się podroczyć by ktoś się odkrył i ujawnił swoje emocje, a co do alkoholi to zdecydowanie wolę lampkę Pliskiej, jest delikatniejsza i ma piękny bukiet, a tak w ogóle to nie lubię alkoholu, może dlatego tyle mam. Pozdrawiam serdecznie i może kiedyś, jak piszesz.

~malypisik

no no no.......narobiłeś mi apetytu...bo mi sie kończy ten na B. a po tych innych boli mnie głowa .Wole drinki ze Smirnofem badz inną dobrą czystą..No to siup ....Dziadziu.....własnie kończe drinka aby lepiej sie spało...umiech))).Może kiedyś na ....live przy drinku posprzeczamy sie.....Byłbyś bardzo zdziwiony jaki ze mnie wyrośniety...wnusio...umiech)))) Dobranoc.

e2rds

małypisik, no widzisz, ja mam w barku i Ballentinesa i Jack Danielsa i Pliską i litr Napoleona, a tych innych łącznie z nalewkami to z 5 litrów i nie mam z kim wypić, ale za rozpijanie dwu letniego wnuka to by mnie posadzili, więc przykro mi.

~malypisik

pardom za te ó ale to własnie młodość a zamiast pt. mleczka chętnie bym ....zapragnął drinka z " Balentaisem"...umiech))) mam już swe lata.

~małypisik

I tu MASZ racje dziadziu , brak wiedzy nie tylko tej co piszesz to fakt.Nie mają wiedzy takiej jak dawni absolwenci nawet technikóm z geografi czy astronomi wiedza znikoma a czasy antyczne to dla nich głeboki kosmos .Niemniej jednak umieja znakomocie liczyć jak sie nie dac wykorzystać ,jak kombinowac itp. Krotko mówiąc nie orobić sie a zarobić.Kazde pokolenie ma swe prawa.Wy nie rozumiecie nas a my Was
.

e2rds

malypysik, jeszcze jedno, piszesz mi tu cyt: "nie kłoć sie z młodymi zdolnymi bo twój stary mózg juz nie myśli jak trzeba". Widzisz ja dyskutuje z młodymi ludźmi, nie masz pojęcia jakie luki oni mają w wiedzy, oczywiście, potrafią mówić po angielsku, znają się na różnych grach komputerowych, rzucają hasłami i terminami mnie nie znanymi, ale zapytać ich o prosta zasadę z fizyki, chemii, trygonometrii, o kosmosie, coś z literatury, czy historii lub geografii, a jeszcze bardziej z literatury antycznej to ni w ząb wiedzy, no nie można z nimi podyskutować. Jest to przykre ale prawdziwe.

e2rds

malypisik, no serdecznie dziękuję, że pamiętałeś o mnie. Takich malychpisików to różne figle się trzymają i trzeba im wybaczyć, a tym bardziej wnuczkowi, ale myślę, że jak dorośniesz, zmądrzejesz, to i dziadek będzie z ciebie dumny, tylko pamiętaj o nauce i logicznym myśleniu, tylko ona daje mądrość bez względu na opcję polityczną i wyznanie, zapamiętaj to. Pozdrawiam, nie mogę poczęstować cie ptasim mlekiem bo nie ma jak, a chętnie bym to zrobił.

~malypisik

ok , dziadku posłucham Cie ale i tak bede Ci figle płatał i okulary chował i nocnik na balkon wynosił .Kawę i herbate solą cukrował jak będziesz zgryżliwy. A narazie 3maj sie dziadku (sosny bądz trawy aby na ku ..ę nie usiaść 4 literami. I słuchaj sie babci i nie sikaj do zlewu w kuchni.POzdro od wnusia..umiech))))

e2rds

malypisik, wnuczku ucz się ucz, a później pracuj, żebyś nie musiał chleba po śmietnikach zbierać i dziadka o parę groszy prosić, bo jak nie zasłużysz, to nie dostaniesz, no chba, że basen będziesz wynosił i pampersy zmieniał. Pozdrawia dziadek malegopisika.

~malypisik

dziadziusiowi erdusiowi ,trzymaj sie i pod siebie nierób,na necie nie kłoć sie z młodymi zdolnymi bo twój stary mózg juz nie myśli jak trzeba a i słuchaj sie babci i nie sikaj do zlweu.

~mieszkaniec

fsennnnnnnnt