Ogródek Jordanowski dalej będzie straszył

Image

W październiku 2018 roku w Stalowej Woli gościł w Stalowej Woli minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który przekazał dobrą nowinę dla miasta. Na modernizację Ogródka Jordanowskiego udało się pozyskać dofinansowanie. W ubiegłym roku zapowiadano więc, że miasto ogłosi stosowny przetarg. Tymczasem zadanie nie zostało nawet wpisane do realizacji w tegorocznym budżecie. Dlaczego?

Jak wyjaśnia wiceprezydent Renata Knap wciąż trwają prace nad dokumentacją dotyczącą tej inwestycji.

- Pracujemy nad dokumentacją pod względem tężni, która ma tam się znaleźć. Chcielibyśmy, żeby ona rzeczywiście spełniała swoją funkcję. Dodatkowo ma się znaleźć w miejscu gdzie rośnie kilka drzew. Powinnyśmy je wyciąć. Rozmawiamy z pracownią, czy jest możliwość weryfikacji, przesunięcia jej tak, żeby te drzewa tam zostały- mówi Renata Knap.

Plany związane z modernizacją Ogródka Jordanowskiego były takie, że zostanie on podzielony na 2 strefy: cichą (relaksacyjną) i głośną (do aktywnego wypoczynku). Północna część parku miałaby zostać dostosowana do potrzeb seniorów. W tej strefie pojawiłyby się nowe nasadzenia: kwiaty i krzewy. Zaplanowano również tężnie solankową. W południowej części ogródka miałby się znajdować m.in. plac zabaw, zaś we wschodniej części- fontanna i toaleta.

Realizacja tej inwestycji będzie kosztować kilka milionów złotych. Miasto ma obiecane 2 mln zł dofinansowania. Resztę trzeba będzie wydać z własnej kasy.

- Próbujemy rozdzielić to na etapy żeby przede wszystkim uporządkować zieleń, poprowadzić ścieżki, wprowadzić nową architekturę dla dzieci, a w drugiej kolejności wykonać elementy wodne- mówi wiceprezydent.

Póki co mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Zadanie realizowane jest bardzo wolno. Mamy więc nadzieję, że tak długie zajmowanie się jednym tematem da prawdziwy efekt „wow”. Wiele osób twierdzi, że takie górnolotne plany i wydawanie tak dużych pieniędzy jest bezsensowne. Wystarczyłoby wysprzątanie ogródka, uregulowanie alejek i ustawienie nowych zabawek dla dzieci. Seniorom potrzebne są jedynie wygodne ławki, gdzie mogliby w ciszy wypocząć, poczytać książki, gazety czy spotkać się na rozmowy z przyjaciółmi. Więcej chodzi tu o bezpieczeństwo i wygodę, niż tworzenie kolejnego parku, gdy za torami jest ogromny teren rekreacyjno- sportowy. Nowe instalacje będą jedynie generować koszty dla miasta, jeśli chodzi o utrzymanie, a także wymuszać konserwację i naprawy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~.....

Sprawa prosta, brak pieniędzy w kasie miejskiej. Przypomnę, że Ogród Jordanowski był obiecany podczas dwóch ostatnich kampanii wyborczych obecnego prezydenta.

~Tymek

Czyli że co? Przydałby się teraz ktoś myślący i potrafiący zarabiać pieniądze dla miasta jak Szlęzak? smiech2

~bzykuś2

Ogród Jordanowski obecnie nie straszy ,ale jak Lucek zrobi tu rewitalizacje to będzie straszył tak jak błonia ,skarpa po rewitalizacji.Rewitalizacja to zło ,sam diabeł to wymyslił.

~,,,

Niie tylko Ogródek.Jordanowski.będzie straszył ,widzieliście jak.obecne wyglądają Błonia???!!!

~JJG

mANUKUN ZREWITALUZUJE - gdyby tyle robić co klepie, wszystko by ślniło :-)

~Lanz

Będzie straszył jak tylko się pojawi tam ekoterror i opozycja

maszynista

Póki sa drzewa to ogród nie straszy tylko jest ładnie.

manukun

@nowomowa
Nadbereżny uwielbia gadać. Jego słowotok jest imponujący, ale pozbawiony treści. Myśli, że używanie dużej liczby słów do opisywania codziennej rzeczywistości zrobi wrażenie na mieszkańcach.

~nowomowa

Co to za nowomowa? Teren rekreacyjno-sportowy za torami? Po polsku to park miejski. Ale może to specjalnie, żeby przyzwyczajać ludzi, że w mieście nie ma parku, na terenie rekreacyjno-sportowym drzewa nie są potrzebne. W końcu pod drzewami siedzą tylko stare baby, a kwiat stalowowolskiej młodzieży, który wykształci się na KULu i zostanie w mieście budować jego potęgę może smażyć się na słońcu w sztucznym baseniku pod sztucznym drzewkiem dającym wifi.

~jasio

@Taka prawda inne inwestycje się nie liczą. Liczą się tylko te, które ciemna masa widzi i akceptuje na wyborach nie patrząc na zadłużenie miasta.
@pais co ma do tego opozycja pisowski trollu? Człowiek z mopem na głowie niech najpierw posprząta ten bałagan, którego narobił a później niech postara się o wpływy do kasy miasta a nie dalej go zadłuża. Poprzednik zwiększał wpływy nie podnosząc co rok podatków.

~Taka prawda

Ile w końcu będzie się budować tych placów zabaw ??? ,są też inne inwestycja bardziej potrzebne dla społeczności .

~Taka prawda

Ile w końcu będzie się budować tych placów zabaw ??? ,są też inne inwestycja bardziej potrzebne dla społeczności .

~Gal

Brak kasy uratował drzewa. Opaczność czuwa.

~Gal

Brak kasy uratował drzewa. Opaczność czuwa.

~pais

"Realizacja tej inwestycji będzie kosztować kilka milionów złotych. Miasto ma obiecane 2 mln zł dofinansowania. Resztę trzeba będzie wydać z własnej kasy."

A ile z tego dofinansowania załatwiła nasza opozycja?
ZERO ZŁOTYCH!!

~to ja

Kasa świeci pustkami to każde to każde tłumaczenie dobre. Ciemna masa kupi wszystko.

~Pawłowa

Ta tężnia to fajny pomysł, korzystałabym. Poczekam.
Za poprzedniej ekipy co teraz ujada to co się działo tam? Nic nie pamiętam...

~Zeus

Jaki pan taki kram. Porażka to ich drugie imię

Mariusz77

Persymona....nie cieszmy się za wcześnie bo Lucek Drwal może w każdej chwili mieć znów mokry sen i drzewa wytnie a odnowe tego miejsca odłoży do następnych wyborów .

as1234

~Propozycja - nie po to wygrali wybory, żeby teraz opozycja za nich coś robiła.

maszynista

Tężnia tak ale po spłacie długów ,czyli jakies 10 lat.

~Kad

Tężnia to super pomysł powinna powstać.
Mieszkańcy są za!

~Propozycja

Może niech się opozycja wykaże i coś w czynie społecznym zrobi, a nie tylko hejt przy komputerze?

Persymona

czyli drzewa zostają, uff!!!!!

~A narachi A

E3rds
"Seniorom potrzebne są jedynie wygodne ławki, gdzie mogliby w ciszy wypocząć, poczytać książki, gazety czy spotkać się na rozmowy z przyjaciółmi." O trollowaniu nie wspomniał prawda ?

~Bohema

Gdyby rządził ktoś z PO kasy by było na wszystko. Sprzedali byśmy Niemcom wszystko i byśmy mieli kasy jak lodu !

~Aha

Kasy nie ma, wiec się będzie wydłużać jak ze stadionem i innymi remontami!!!!!!!

maszynista

Kogo bedzie straszył,urzędników?.Raczej nie bedzie wymagał brania kredytu i tym samym nie będzie powodował zadłużenia miasta.

e2rds

Zaśmierdziała się kolejna kiełbasa wyborcza.

~Seniormedyk

Potrzebna jest tężnia.