Stracił 9,5 tys. zł. Policja ostrzega.

Image

Mieszkaniec powiatu niżańskiego został oszukany i stracił 9,5 tysiąca złotych, a miał zaledwie dopłacić 1,10 zł do zamówionej przesyłki. Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustwami.

Wciąż pojawiają się nowe sposoby, za pomocą których przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego.

Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska - w granicach 1 zł. W wiadomości podany jest link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta - takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.

W miony weekend ofiarą takiego oszustwa padł mieszkaniec powiatu niżańskiego, który otrzymał wiadomość SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki kwoty 1,10 zł. Mężczyzna kliknął w link dołączony do wiadomości, po czym przelał „brakującą kwotę”. Jak się później okazało, z jego konta zamiast drobnej kwoty, zniknęło 9,5 tys. zł.

Policja apeluje o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~.......

kierowac sie wiadomo gdzie odpracowuja ludzie pomiedzy okulickiego ken a ale jana pawla 2

~tomik

Firmy kurierskie same ostrzegają aby nie robić zadnych dopłat przez neta .

naxxos

Takie rzeczy nie do pomyślenia że nie potrafią złapać i zatrzymać środków a niby taka inwigilacja.

~Nina

Tabią i trabią o tym a ludzie i tak to samo robią eh

~Stary Lis

Dlatego Ja nigdy nie płacę kartą żadnych transakcji ,ani zakupów w żadnym sklepie ,kurierskie przesyłki zawsze za pobraniem płacę gotówką jest to parę złotych drożej ale bezpiecznie , a jak ktoś szuka oszczędności albo wygody to takie są efekty.