Koniec roku na rynku pracy

Image

Sprawdziliśmy ilu bezrobotnych w powiecie stalowowolskim było zarejestrowanych pod koniec ubiegłego roku i jak wyglądała sytuacja w naszym powiecie, jeśli chodzi o rynek pozostających bez pracy osób .

W stalowowolskim pośredniaku pod koniec grudnia 2019 r. było zarejestrowanych 2077 osób bezrobotnych, w tym 1136 kobiet. To o 70 mniej niż w listopadzie 2019 roku. Analogicznie, w grudniu 2018 r. w naszym powiecie było 2417 zarejestrowanych bezrobotnych, w tym 1375 kobiet.

Wśród wszystkich osób poszukujących zatrudnienia 329 pobiera zasiłek (w tym 172 kobiety). 99 osób (56 k.) zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy. 524 bezrobotnych (292 k.) nie ma kwalifikacji zawodowych, 422 osoby (283 k.) nie mają doświadczenia zawodowego. 398 kobiet nie podjęło pracy po urodzeniu dziecka. Bez zatrudnienia pozostaje także 106 bezrobotnych (65 k.), którzy w okresie do 12 miesięcy ukończyli naukę.

W szczególnej sytuacji na rynku pracy znajdowały się 1724 osoby, w tym 986 kobiet. W tej grupie znajdują się 553 osoby do 30 roku życia (365 k.), 595 (213 k.) powyżej 50 roku życia, 873 ( 536 k.) długotrwale bezrobotnych, 137 (69 k.) korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, 489 (430 k.) posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, 9 osób (8 k.) opiekujących się co najmniej jednym dzieckiem niepełnosprawnym do 18 roku życia, 136 (54 k.) osób niepełnoprawnych.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola 1203 osób bezrobotnych (w tym 656 kobiety), Bojanów 124 (69 k.), Pysznica 165 (96 k.), Radomyśl nad Sanem 151 (85 k.), Zaklików 213 (117 k.), Zaleszany 221 (125 k.).

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia na miesiąc grudzień 2019 r. wyniosła 5,2%. Jej wzrost w grudniu 2019 r., w porównaniu do listopada br., wystąpił w 12 województwach i zamyka się on w przedziale od 0,1% do 0,3%. Najwyższy wzrost stopy bezrobocia odnotowano w 2 województwach: opolskim i warmińsko- mazurskim. Natężenie bezrobocia utrzymane zostało w 4 województwach, w: podlaskim, pomorskim, śląskim i wielkopolskim.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Haha

Frustraci - konczyliscie podstawowke czy aż gimnazjum? Nie chcialo się uczyć to się siedzi w ewidencji bezrobotnych.

~praca4u

Zlikwidować niepotrzebny urząd. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na obniżenie podatków dochodowych, dzięki czemu praca będzie bardzie opłacalna. Zmniejszy się bezrobocie. Urzędnicy podejmą pożyteczna dla społeczeństwa pracę w usługach, handu czy produkcji. Najlepsi z nich założą własne firmy. Zobaczą jak jest po drugiej stronie okienka.
Oferty pracy w Polsce i za granicą: praca4u.net

~świadek

niepotrzebna instytucja.

~świadek

niepotrzebna instytucja.

~LA LA POLAND

w PUP jest wiele osob do zwolnienia i to nie tylko za to ze zmniejsza sie bezrobocie powodow bylo by wiecej.

~Maciek

Pipi ale masz na.....w głowie jak cyganka w tobołku. Mam nadzieję że dalej nie masz pracy

~zdrowy

Ten facet co pisze że nie ma u nas ludzi do pracy ogarniętych to ma 100 procent racji. Bo ktokolwiek cokolwiek potrafi i ma chęc do roboty to ma pracy po uszy. Na rynku zostali bez pracy schizofrenicy, którzy nie wiedzą po co się do rooty chodzi. Według każdego schizofrenika do roboty się chodzi pogadac ze współpracownikami.

~chasos

was lucek patałaszki powinien pogonić z miasta albo ja wjade na sierpnia patałaszki hehe smiech2. wczoraj była informacja główna prezydent duda a dzis bezrobocie uważajcie sierscie laj laj

~Dd reporter

W kancelarii senatu mają dużo roboty. Trwa akcja wysyłania kopert do Grodzkiego z wydrukowanymi banknotami. Podobno mają setki listów i się nie wyrabiają umiechumiechumiech

~Praca

Do @Eee czy pan szuka pracownika?

~@Eee

a ja jestem pracodawcą i powiem, że jest tragedia na rynku pracy, pomimo, że płacę sporo więcej niż najniższa krajowa, to jakichkolwiek ogarniętych pracowników znaleźć nie można. Praca nie wymagająca fizycznie lecz wymagająca myślenia i skupienia się na tym co się robi, premie, dodatki (finansowe) i inne udogodnienia, a pracować nie ma komu, a co najgorsze, to postawa, że i co z tego, że nie umiem, pracodawca ma zapłacić, za naukę i jeszcze dobrze zapłacić... doszło do tego, że pracownikowi wszystko się należy, bo do pracy to się przychodzi jak do pubu, pogadać z kolegami, odpocząć od żony/kochanki, a czasem jak szef nie patrzy to fuchę zrobić, albo napić się ... dlatego od pewnego czasu, choć tego na zewnątrz nie widać zwijam interes powolutku, a pracownicy niech sobie szukają innego pracodawcy, bo z takim podejściem to nigdy tu nikt nie będzie inwestował, pozostanie wam jęczenie, że pracy nie ma i "jarek daj" co tylko przełoży się na pogłębianie tego stanu rzeczy.

~Eee

I kolejny artykuł o bezrobociu Stalowej Woli w którym nikt nie wie ile ono wynosi.
I nikt się ma z tych artykułów nie dowiedzieć bo wyjdzie na jaw, że na tle reszty kraju jest słabo. I ktoś mógłby pomyśleć, że pan lanser prezydent niewiele w tym temacie robi

~Pakero

Urząd pracy fajnie tylko się nazywa nic po za tym.

maciek22

No tak, bezrobocie spada, bo wykreślają ludzi, którzy odrzucili ich tragikomiczne oferty pracy za najniższą krajową w systemie 3 zmianowym.

śmierdziel

a rower dalej stoi

~Adam

W Polsce PUP służy jako ciepła posadka dla ,swoich'. W Niemczech np. pracownik PUP ma płacone od tego czy bezrobotnemu znajdzie pracę. Zamiast wydawać nasze pieniądze z podatków na niesprawne PUP stwórzmy prywatne pośredniaki z dotacjæ państwa.

~ewka

pracownicy PUP do ALUTEKU

~Error

Pup do likwidacji

~bezrobotny

Wszystkie firmy z naszego miasta szukają pracowników a wy tu coś o bezrobociu. Nawet UKRAINCÓW zatrudniają bo nie ma kto pracowac. Dajcie każdemu ubezpieczenie zdrowotne a okaże się że te urzędy pracy są nie potrzebne a tylko generują straty na wypłaty ich pracowników.

~Pipi

Skoro tak drastycznie spada liczba bezrobotnych, dlaczego w PUP nie pracuje o połowę mniej ludzi? Miałam nieprzyjemność chodzić tam jakiś czas i bardzo źle wspominam spotkania z jednym panem - doradcą zawodowym, który był niemiły i do tego sprawiał, że człowiek, bądź co bądź czujący się podle jako bezrobotny, czuł się jeszcze gorzej. W bezrobociu osoby są rozliczane z tego gdzie były i jak szukały sobie pracy. Osoby pracujące w bezrobociu nie szukają pracy bezrobotnym, lecz je rozliczają z tego jak same szukają zatrudnienia. Jest to bezsensowne marnowanie pieniędzy publicznych. Skoro pracują tam sami fachowcy, powinni co miesiąc bezrobotnemu oferować pracę. To bezrobotny powinien rozliczyć swojego opiekuna z tego, co dla niego zrobił przez ostatni okres od spotkania, a on się powinien tłumaczyć z tego co dla nas zrobił, bo bierze pieniądze za to właśnie. Ostatecznie pracę znalazłam sobie sama. A ci fachowcy z PUP powinni być zwolnieni skoro bezrobocie tak drastycznie spada. Są w końcu fachowcami i sami w mig znajdą sobie pracę. Przecież do tego ich wyszkoliło nasze państwo. Nie powinni za pieniądze podatnika siedzieć i nic nie robić. Panie starosto! Niech Pan się weźmie za PUP i tnie koszty pamiętając, że są to publiczne pieniądze. Nie potrzeba aż tylu doradców przy tak drastycznie spadającym bezrobociu.