Uroczyste otwarcie hali ARP z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Image

W czwartek, tuż po wizycie w Hucie Stalowa Wola, prezydent RP Andrzej Duda udał się na ulicę Kasprzyckiego, by wziąć udział w otwarciu nowej hali ARP, a w niej Polskiej Wystawy Gospodarczej.

To największe wydarzenie pokazujące potencjał gospodarczy polskich wystawców, w tym podkarpackich i stalowowolskich. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od wielu dni. Łącznie na wystawie zaprezentowało się 100 wystawców z różnych branż, od przemysłu ciężkiego, po branże lekkie, spożywcze, czy start-upy.

Do godziny 17:00 przewidziano zwiedzanie stref wystawowych: PWG, Wystawy Gospodarki i Kultury Województwa Podkarpackiego i Stalowej Woli oraz Strefy Edukacyjnej dla Dzieci. Przygotowano też dwa panele dyskusyjne: „Od COP do gospodarki 4.0” i Panel Gospodarczy pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania potencjału samej Stalowej Woli, zarówno gospodarczego, jak i kulturalnego. Aż 11 firm promuje nasze miasto. Przy okazji można się było dowiedzieć co idzie w świat z samej Stalowej Woli. Niektóre produkty mogły naprawdę zadziwić. Wydarzenie przyszło obejrzeć wielu mieszkańców.

Atrakcjami było między innymi planetarium, fotobudka, stanowisko budowania rakiet, rzeźbienie w soli, pokazy wytopu szkła, fascynujący pojedynek mistrza lutowania z robotem lutowniczym, a oprócz tego podróż w kapsule 5D szlakiem Green Velo i żywe laboratorium. Na to by wejść na teren hali czekano nawet 2 godziny. Mieszkańcy mieli żal do organizatorów, że z dziećmi musieli na zewnątrz spędzić tyle czasu.

Prezydent RP na spotkanie z mieszkańcami przybył spóźniony. Wcześniej wizytował jeszcze HSW. Później miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi. W środku budynku przybyłych zaproszono do wysłuchania przemówień.

- To dla nas wielki zaszczyt, że mamy po raz kolejny możliwość gościć w Stalowej Woli pana prezydenta RP Andrzeja Dudę. Pan prezydent jest zawsze z nami w najważniejszych monetach, ostatni raz 11 listopada 2017 roku, kiedy inaugurowaliśmy rok przygotowania do wielkiego święta polskiej niepodległości. Wspólnie z nami dzisiaj kontynuując tą myśl o niepodległości patrzymy na polską gospodarkę, patrzymy na to, jak w perspektywie czasu zmienia się, jak pojawiają się nowe, innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że Polska i Polacy mogą być dumni z tego, że jesteśmy narodem zdolnym, pracowitym, uczciwym, który tworzy silną gospodarką. Dzięki temu wydarzeniu, jak w soczewce, można było pokazać silę polskiej gospodarki - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent miasta zapewnił, że choć zmieniło się w naszym mieście wiele, to nie zmieniło się coś najważniejszego w samych mieszkańcach: ich serce, wiara i patriotyzm, co przekłada się na naszą silę, również tą gospodarczą. Włodarz Stalowej Woli podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za pomoc w rozwojowi miasta i regionu poprzez objęcie województwa programami rządowymi. PKB w Polsce wynosi średnio 6,3%, na Podkarpaciu- aż 7,8%. Życzył mu też stalowej woli w działaniach na rzecz gospodarki na tę rok i całą dekadę.

Prezydent RP Andrzej Duda, który otwierał wystawę zwrócił się do obecnych w hali ARP.

- Trzeba było stalowej woli, żeby na piaskach, gdzie rósł tylko las zbudować miasto, a przede wszystkim zbudować wielkie zakłady przemysłowe, aby podjąć odważną decyzję: tak, to tutaj właśnie będzie- śmiało dzisiaj można mówić- przemysłowe centrum kraju. Taka była idea Centralnego Okręgu Przemysłowego, ale za nią stała właśnie ta stalowa wola zmiany ówczesnej II Rzeczypospolitej, zmiany jej charakteru, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą kraju, ekonomię i jej strukturę społeczną kraju, problem przeludnionych obszarów wiejskich, problem kryzysu gospodarczego, z którym wtedy borykał się świat i który bardzo mocno dotknął Polskę, problem państwa, które powstało przecież nie tak dawno po 123 latach zaborów jako zlepek kilku zupełnie różnych organizmów, wcześniej państwowych, kiedy byli jeszcze tutaj zaborcy. Każdy miał jakiś swój charakter, gdzie część była uprzemysłowiona, a część nie, gdzie było mnóstwo problemów, które trzeba było przezwyciężyć, a których przezwyciężenie było ogromnie trudne. To właśnie ich przezwyciężenie wymagało tej stalowej woli, a jedną z dróg do tego przezwyciężenia była budowa przemysłowego serca kraju i to właśnie Centralny Okręg Przemysłowy miał być i w istocie stał się tym przemysłowym sercem kraju tutaj, w widłach Wisły i Sanu, na tej ziemi, na Podkarpaciu, częściowo w województwie świętokrzyskim- mówił prezydent RP Andrzej Duda.

Ten wielki skok został przerwany przez II wojnę światową. Prezydent podkreślił, że dziś Polska jest bezpieczniejsza i mocniejsza pozycją, a także dzięki sojuszom, między innymi ze Stanami Zjednoczonymi. Potrzebny jest za to nowy skok, w nową gospodarkę 4.0. Polska chce wziąć udział w rozwoju światowym i ma szansę na bycie w awangardzie tego rozwoju. Ma być to rozwój jakiego jeszcze nie było wprowadzający nas w nową erę dzięki technologiom, rozwojowi myśli, wytwórczość i użytkowania zdobyczy.

Prezydent RP podkreślił, że do tego rozwoju mocno przyczynia się Podkarpacie, gdzie gospodarka świetnie się rozwija i skąd pochodzą nowoczesne produkcje. Jako przykład podał używane banery cyfrowe, które wyświetlały migoczące flagi Polski. Pomysł powstał tutaj i „poszedł” w świat.

Obiekt przy ulicy Kasprzyckiego ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m2, zaplecze socjalno- biurowe i parking. Inwestycja warta jest ponad 24 mln zł. W wybudowanym obiekcie blisko 10 tys. m2 przeznaczonych zostało na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m kw., 3 tys. m2 i 2 tys. m2. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m2. Oprócz budynku przy ulicy Kasprzyckiego na 3,4 ha działce powstał parking ze 160 miejscami postojowymi.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

inteligentpseudo, to ja wiem o tym, ja mam odrobinę radości z tych twoich wpisów, ale tęsknił nie będę, mam tyle innych fajnych zajęć niż odpisywanie, że wybacz.

~inteligent

Do e2rds, kolego ja nad tobą naprawde się nie znęcam ale jeszcze będziesz tęsknił za moimi komentarzami już nie bawem, to ci mogę zagwarantowac.

e2rds

inteligentpseudo, dlaczego nie chcesz się znęcać nade mną, znęcaj, znęcaj, po prostu te twoje wypociny to dla mnie jak taka rzadka odległa mgła, na którą nie zwracam uwagi.

~inteligent

Do emeryta e2rds, nie zakrzyczysz prawdy bo już wszyscy się na tobie poznali ale ja nie będę się nad tobą znęcał bo mi cię po prostu szkoda. Już sam wiek to choroba tylko uważaj na demencje starszych ludzi.

~toż to szok

Zeżrą się sami we własnym stadzie. Część pisiorów już uciekła. NIK donosi na CBA, a CBA będzie sprawdzać Banasia szefa NIK. Kurdę, czy my żyjemy w kraju trzeciego świata? Gdzie jest prezydent i starosta tego miasta?????????????Nawet już nie ma przecinania wstążek. Został już tylko na placu boju @edziu, kąsający bo już nawet o zagryzaniu nie może marzyć. Wiadomo, że odpowie tylko taki edziu, bo szeregowy malutki poseł nie poniesie odpowiedzialności.

e2rds

inteligentpseudo, co i tu tez ocenzurowali, widocznie uznali, że emeryt pisze inteligentniej niż pseudointeligent pod 20 paroma nickami. Przykro mi .

~inteligent

Do e2rds, i znowu komentarz do, e2rds został ocenzurowany to kto jest inteligentny ' ' inteligent' ' czy emeryt ,czego się boisz emerycie?

e2rds

inteligentpseudo, małostkowość i przypominanie o moim lapsusie któryś kolejny raz jak nie ma się nic innego do powiedzenia nie świadczy o inteligencji tylko o jej braku. Gdybym ja chciał wymienić twoje głupoty co napisałeś, to strony by brakło, ale po co i tym się różnimy. W innym miejscu napisałem ci, abyś w tej twoje okrzyczanej MISJI nie wymyślił coś głupiego by być słynny, poczytaj sobie.

~inteligent

Do emeryta e2rds, inteligencja polega na pisaniu prawdy a ty próbowałeś wszystkim wmówic,że na ulicy STASZICA w naszym mieście mamy RONDO.

~Ach Romeo

Julia oświadczyła że zawiesza uchwałę SN. Pną chyba raczej niech zawiesi po praniu firanki u Jarkasmiech2

e2rds

inteligentpseudo, wiesz między innymi zależy inteligencja, nawet od postawienia przecinka i twoją wypowiedź zacytuję bez przecinka i z przecinkiem i zobacz jak się zmienia:
"to nie ty i nie ja zadecyduje kiedy muszę wyjechac tam gdzie piszesz ale na pewno lada dzień wyjeżdżam."
:to nie ty i nie ja zadecyduje kiedy muszę wyjechac tam gdzie piszesz, ale na pewno lada dzień wyjeżdżam."
A ja ci pisałem, że wyjeżdżasz, albo do wariatkowa, albo na odwyk i ty w zdaniu bez przecinka potwierdzasz, że tam wyjeżdżasz, na pewno lada dzień. Miedzy innymi na tym polega inteligencja, rozumiesz. Pozdrawiam.

manukun

@doktor
Edziu, większość ludzi popiera reformę sądownictwa. Ale proponowane zmiany przez partię rządzącą polegają na uzależnieniu wyroków od rządu, a nie przyspieszenia procesów.

~@intelygent

Ale obiecają „edziu” że mimo wyjazdu będziesz tu pisał bo smutno będzie bez takiego bałwanka! Obiecają namsmiech2

~inteligent

Do e2rds, to nie ty i nie ja zadecyduje kiedy muszę wyjechac tam gdzie piszesz ale na pewno lada dzień wyjeżdżam. A z tym słowem MISJA to nie przesadzaj bo nie masz pojęcia o co chodzi.

~KwadratJaja

Mateuszek występuje do Julki by TK zadecydował o wczorajszym postanowieniu SN. Zgadnijcie jaka będzie opinia Julki, towarzyskiego odkrycia Napoleona żoliborskiego? Tylko „edziu” jako inteligent może mieć kłopot z odpowiedziąsmiech2

e2rds

doktor, nie wariuj tylko podpisuj się tym nickiem inteligentpseudo, a doktor prawa to tylko długopis do podpisywania i lada dzień usłyszymy: "Panie Prezesie, zadanie wykonane, podpisałem ustawę o sądach, zgodnie z poleceniem" i nie rób pseudointeligencie kolejny raz z siebie idioty, lepiej jedź już na tą MISJĘ.

~@doktor

Lata ci lecą ale rozumu nie przybywa „edziu” tylko dalej się bawisz w doktora!

~doktor

Do emeryta e2rds,słuchaj kolego 90 procent POLAKÓW nie może się doczekac reformy gruntownej tych sądów a, że ryba psuje się od głowy to najpierw trzeba zmienic tych co decydują o tych sądach. To dzięki podpisaniu tej nowej ustawy PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA wygra wybory w maju już w pierwszej turze. Nawet bardzo wielu sędziów jest za całkowitą zmianą w tych sądach ale ty jesteś za tym aby było tak jak za komuny było.

e2rds

O cep wyzywa od matołów.

~Cccp

Sam jesteś matoł

~CCCP

Czy wiecie że na Węgrzech odbierane jest radio Unii Europejskiej za którego słuchanie grozi kara więzienia? PiSmatoły czy do waszych mózgów to dociera?

~Rrrr

Jak otwierają sklep to czemu robią taka fetę ?

~prawica

ile kosztowała ta przedwyborcza hucpa Adriana? jak się to ma przełożyć na coś pozytywnego dla Stalowej? umiech

~Mieszkaniec

Przegalismy politykierów platfusow ponownie I pognamy za cztery lata znowu. Tyle wam wystarczy.

~dla JULKI

Marcin Matczak Zgodnie z prawem UE żaden organ krajowy nie może utrudniać wykonania wyroku TSUE. Zawieszenie postępowania, o którym mówi Przyłębska, wynika z ustawy. A art. 91 Konstytucji mówi, że umowa międzynarodowa, w tym prawo UE, ma pierwszeństwo przed ustawą. SN może więc jutro orzekać.

Tę wiadomość należy szeroko rozpowszechnić. Prace SN nie mogą być wstrzymane przez TK, bo TK jest od badania zgodności ustaw z Konstytucją, a nie od ingerowania w przebieg procesu sądowego.

~Riszard

Ułożył ich sobie Banaś, dobry treser. Już nie próbują go kąsać smiech2 Może to on na lidera po Napoleonie?

~Opozycja

Tyle emocji lepiej przekuć na coś pożytecznego dla rozwoju miasta. A tu znowu nic, Totalne zera kwiczą za korytem.

~z internetu

Nie będzie kontroli NIK w PFN. Gliński: Polska była bezbronna
Nie będzie kontroli Najwyższej Izby Kontroli w Polskiej Fundacji Narodowej. Minister kultury przyznał, że "w 100 proc. jest w stanie bronić tych wydanych pieniędzy PFN, które pochodziły ze spółek Skarbu Państwa". Sejmowa komisja Kultury i Środków Przekazu zapoznała się z informacją na temat działalności Polskiej Fundacji Narodowej w 2018 r.
To chyba NIK powinien decydować czy kontrolować a nie Gliński czy ma być skontrolowany. To tak jakby złodziej miał się zgodzić czy policja ma go łapać. W tym kraju wszystko już jest postawione na głowie. Bananowa republika kolesi.

e2rds

inteligentpseudo, za parę dni od tego twojego wspaniałego prezydenta długopisa Pan Jarosław Kaczyński usłyszy jeszcze jedno zdanie: "Melduję Panie Prezesie, że ustawę dyscyplinującą sędziów podpisałem i tym samym wykonałem zadanie"

~Hau hau...

Czas „edziu” jako inteligent byś dał główna hau hau hau