Boże Ciało z dofinansowaniem z Podkarpacia

Image

Obraz Jana Komasy powalczy w kategorii najlepszy film międzynarodowy. To już druga produkcja finansowana ze środków podkarpackiego samorządu z szansą na Oscara. W poprzednim rozdaniu, „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego nominowana była aż w trzech kategoriach, ostatecznie bez nagrody. Tym razem trzymamy kciuki za „Boże Ciało”. Rozdanie Oscarów odbędzie się 10 lutego.

„Boże Ciało” jest piątą premierą filmu, który powstał przy udziale finansowym Samorządu Województwa Podkarpackiego. Wsparcie produkcji filmu z budżetu regionu było możliwe dzięki decyzji Podkarpackiej Komisji Filmowej, która jest częścią Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i zaczyna marzyć, by zostać księdzem. Kiedy zostaje warunkowo zwolniony, dostaje szansę pracy i ułożenia sobie życia. Idąc za głosem swych marzeń, korzystając z niespodziewanego splotu wydarzeń nadarza się okazja, by w przebraniu księdza pełnić posługę kapłańską w małym miasteczku. Młody ksiądz budzi w mieszkańcach wiele kontrowersji, a jego nauki zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. I choć Daniel czuje w sobie pasję i ma wiele dobrych chęci, choć stawia sobie ambitny i godny cel, jego tajemnica któregoś dnia może wyjść na jaw.

Film Komasy powstawał w podkarpackich Jaśliskach, w Beskidzie Niskim. Podkarpacie ma szczęście do dobrych, docenianych filmów. To tu kręcona była m.in. "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, "Eter" Krzysztofa Zanussiego", czy "Ułaskawienie" Jana Jakuba Kolskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kotek

Mogli ojca Mateusza nakręcić bo jak film to tylko o ksiezach

~LOGIN

Znowu czarnym kiebzy nabijaja. Polskę stać na 2 watykan

art2deco

Nie zaznamy wolności seksualnej bez powrotu praworządności.

~Oświecenie

Ksiądz to mężczyzna.Seks potrzebny mu tak samo jak.jedzenie ,picie czy spanie .Pedofilia rozpowszechniła się coraz bardziej.Jest efektem nienaturalnego funkcjonowania i idącej za tym patologi.O tym czas najwyższy zrobić zrobić film.Coraz więcejj księży idzie po rozum do głowy i rezygnuje .Sprawdźcie statystyki.

~Monika25

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : wyspakobiet.eu/monia25

~kaja

Wreszcie sensownie wydane pieniądze. Świetny film.

~Antonioni

A ja żądam normalnych filmów,takich jak Krzyżacy,Potop,czy Pan Tadeusz a nie takie barachło.

~do art2deco

Mylisz państwo świeckie z ateistycznym.

~Haha

Jaki międzynarodowy?! Anglojęzyczny! Skąd wy dziennikarze bierzecie czasem te swoje pomysły.

~jan

.... coś takiego !!! ... taki chrześcijański region a wspiera film o księdzu przebierańcu ! .... pieniądze należy szanować i przeznaczyć na hollywoodzkie produkcje wymyślone przez Kaczyńskiego pięć lat temu, takie z rozmachem, z plejadą gwiazd amerykańskich, ale prawdziwych gwiazd, nie tych uwikłanych w molestowanie ....

art2deco

@zatok a mógłbyś uściślić swoja wypowiedz? Nie ma normalnego życia społecznego opartego na segregacji przekonań.

Może tak?
Żądamy normalnego państwa świeckiego bez Katolików, Protestantów, Żydów i Masonów?

~zatok

Żądamy normalnego państwa świeckiego !