Żyje się coraz lepiej, czy coraz gorzej?

Image

Wzrost płacy minimalnej na pewno cieszy mieszkańców Polski, tych zwłaszcza, którzy od stycznia na swoich paskach płacowych będą widzieć większe sumy, ale… Jak to mówią, kij ma dwa końce.

Chcielibyśmy mając ceny zachodnie, a płace wschodnie, w końcu dorównać mieszkańcom tych państw, gdzie za wynagrodzenie za pracę nie dostaje się sumy, która ledwo pozwala (albo i nie) związać koniec z końcem. Wraz ze świadczeniem 500 plus wiele rodzin nieco odetchnęło, bo wreszcie ich stać było na zakup produktów żywnościowych, ubrań czy sprzętu do domu. Tyle tylko, że pieniądze te miały być przeznaczone na rozwój dzieci, a nie łatanie dziur w domowym budżecie. Jak jest, wiadomo. Mimo wzrostu płac nie żyje nam się lepiej, bo w sklepach produkty coraz droższe. Producenci oszukują nas oferując w dawnych opakowaniach mniejsze porcje, ale i tak będą musieli w końcu żądać więcej za mniej. Kwadratura koła? A i owszem.

Jak podaje Platforma Obywatelska, Region Podkarpacki ceny w grudniu 2019 (w porównaniu z grudniem roku wcześniejszego) wzrosły średnio o 3,4% (według Rzeczypospolitej ceny w listopadzie 2019 wzrosły o 7,1%). Dla domowych portfeli Polaków to smutna informacja. Kiedy przyjrzeć się szczegółowym rachunkom, jest niewesoło zwłaszcza na tych polach codziennych wydatków:

- Ceny żywności wzrosły o 7,5%,

- Ceny usług wzrosły o 6,1%,

- Ceny mięsa wzrosły o 12,8%,

- Ceny cukru wzrosły o 20,7%,

- Ceny usług transportowych wzrosły o 7,5%.

Wiele osób mówi, że niektóre podwyżki ich nie dotyczą, bo nie korzystają z transportu publicznego, czy nie używają cukru, ale przecież żywność ktoś musi im dowieźć do sklepu, a cukier jest w składzie wielu gotowych dań. Również gdy idzie w górę alkohol, idą w górę chociażby niektóre leki, słodycze czy przetwory. Podwyżki dotyczą nas wszystkich i skutecznie demolują nasze rodzinne portfele. Za tymi podwyżkami już pędzą inne- za prąd, mieszkanie, śmieci, ścieki itp. Polaków czekają kolejny wzrost cen produktów i usług, bo przecież rosną koszty pracy i energii. Szczególnie trudno od stycznia jest biznesmanom, właścicielom małych firm. Wiele z nich zginie przygniecionych opłatami.

A Wam, czy żyje się lepiej, czy gorzej? Piszcie w komentarzach swoje spostrzeżenia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

inteligenciepseudo, nie da się z tobą dyskutować merytorycznie, cierpisz na schizofrenię paranoidalna i myślę, że to jest ta przyczyna różnych twoich wpisów, lecz się, może jeszcze z ciebie będą ludzie.

~inteligent

Do e2rds, emerycie czy ty jesteś moderatorem w tym poratalu bo kiedy pisze komentarz do ciebie to ten komentarz jest cenzurowany. Ale jeszcze raz czy ty emerycie myślisz że ja ciebie krytykuje jako człowieka to się mylisz ja krytykuje twoje poglądy jako lewaka. Bo jakim lewakiem ty jesteś skoro krytykujesz program partii PIS 500 plus , przecież nawet SLD popiera te wszystkie socjalne programy partii PIS. To znaczy , że ty jesteś jakaś hybryda lewacka.

e2rds

inteligentpseudo, chwalą nas za naszą inteligencję, a kto, no my was, a wy nas. Przecież taki człowiek który wszem i wobec chwali się jaki on inteligent, to zwyczajny osioł. To inni winni cie chwalić, a jak chwalisz się sam to pisałem ci, że jesteś narcyz i pyszałek, a nie inteligent i tego nic przez twoje zachwyty nad sobą nie zmieni. Samo nazwanie się nickiem " inteligent" już jest wywyższaniem się i piszesz cyt: " nigdy w życiu się nie wywyższałem choc byłem przeważnie lepszy od inych prawie we wszystkim." naprawdę do ciebie to nie dociera i wcale nie musisz pisać że jesteś głupkiem, z treści twoich wpisów to wynika i z podpisu. Przecież używasz tyle innych nicków które w zasadzie nie dołują cię, no są takie którymi się wywyższasz to między innymi: " wielki" i tu nie chodzi o wzrost, "mądry", bo inteligentny to to samo co inteligent, czy rzecznik to nie zwracam uwagi. Pozdrawiam.

~inteligent

Do e2rds, emerycie ja nigdy w życiu się nie wywyższałem choc byłem przeważnie lepszy od inych prawie we wszystkim. Po prostu urodziłem się zdolniejszy i za to dziękuje BOGU i rodzicom i się nie chwale tylko pisze prawde. To co uważasz że mam napisac , że jestem głupkiem a te wyrazy co wymienileś to nie są błędy tylko literówki a to wielka różnica. Bo ja piszę tysiące komentarzy codziennie na wszystkich portalach i w tym pośpiechu zdarzają mi się literówki ale wszyscy mądrzy ludzie to rozumieją.

~Lemingi

Targowica znowu chce nam Polskę przekupczyc za srebrniki. Nie dajmy sobie odebrać wolności.

e2rds

inteligentpseudo, ty wiesz, że ja się z wieloma twoimi wypowiedziami zgadzam cyt: "emerycie z inteligencą to trzeba się urodzic ,możesz skończyc najlepszą uczelnie na świecie a jak się z intligencją nie urodziłeś to nigdy inteligentem nie będziesz." Popatrz, ty się uważasz za inteligenta i tak się przedstawiasz i tu pierwszy błąd, jeśli ktoś sam się chwali i wywyższa nad innych, to już tym samym odsuwa od siebie miano inteligenta, to narcyz, pyszałek, mimo, że może ma studia wyższe to inteligencji tyle co brudu za paznokciami, człowiek inteligentny postępuje tak, by to postępowanie świadczyło o jego inteligencji i tu się całkowicie z tobą zgadzam, że z inteligencją trzeba się urodzić i żeby komuś zarzucać brak inteligencji trzeba ją samemu mieć, bo jak sam napisałeś, nikogo inteligencji nie można nauczyć a ty cyt;"nie będę miał nikogo pouczac ale się myliłem i do śmierci będę musiał was szkolic. " i ta wypowiedź znowu świadczy o braku inteligencji, bo sam sobie przeczysz. Druga sprawa to z tym prezydentem, jak ci proponują już start na prezydenta Polski to startuj i jak piszesz, że to debile hejterzy to chcą zrobić, to winno ci to dawać do myślenia, oczywiście jako inteligentowi jak cię traktują, a ty jeszcze tym się chwalisz, może ty też masz jakieś papiery i dlatego ci to proponują. Jeszcze jedno, jako inteligent to nie rób tylu błędów (inteligencą, intligencją, mista). A nasz prezydent miasta to ma takie papiery, chyba na wszystkich, że nawet bez wyborów będzie prezydentem, na 100% do senatu to ucieknie bo tu za wiele nabałaganił to musi uciekać. Pozdrawiam wielce szanownego inteligenta który tak twierdzi, że nim jest, a jak twierdzi to na 100% musi być.

~A narachi A

O matko ten stary osioł z demencją e2rds i tu smrodzi w temacie ? A to gnida ! Za mało dostał pałą od milicji niż my ! Ale co zrobić jak swojego się nie bije.

~inteligent

Jeszcze zapomniałem dodac widzisz emeryce ja napisałem , że za 10 lat będę startował na prezydenta naszego miasta a debile hejterzy już chcą ze mnie zrobic prezydenta POLSKI. Najpierw zostaje się prezydentem mista a potem ewentualnie można wyżej startowac jak to zrobi nasz obecny prezydent . Na 100 procent wejdzie do SENATU na miejsce PANI JANINY SAGATOWSKIEJ a potem może zostanie prezydentem POLSKI bo ma na takie stanowisko papiery.

~inteligent

Do e2rds, emerycie z inteligencą to trzeba się urodzic ,możesz skończyc najlepszą uczelnie na świecie a jak się z intligencją nie urodziłeś to nigdy inteligentem nie będziesz. Żadna szkoła nikogo inteligencji nie nauczy masz to zagwarantowane jak w banku.Ja od malutkego dziecka takich matołków jak ty musiałem wszystkiego uczyc i myślałem że po 30 latach demokracji już nie będę miał nikogo pouczac ale się myliłem i do śmierci będę musiał was szkolic. Oczywiście dla waszego dobra ale nie macie inteligencji to tego nie rozumiecie.

~@@@@@@

Dajcie spokój. Niedługo się to skończy. @edziu odpowie. Każdy będzie wiedział kto to taki. Kilka lat pisze, od niedawna widać IP. Ma fantazję w wymyślaniu nicków.

e2rds

Jerry, wybierz się na zaproszenie tego doktora, on tam ubikacje sprząta, może osobiście się ujawni, chyba, ze wybierzemy się większą grupą i będzie miał więcej zajęcia, nawet na popęd lewatywa mu nie pomoże, on raz pisze jako lekarz, innym jako doktor, a nawet jako pseudointeligent kiedyś zapraszał, może na zmiany tam sprzątają. Jak wykazują się taką inteligencją to na emeryturę trzeba zarobić, przecież żadna praca nie hańbi.

~olala

@jerry brawo, wreszcie prawda, zamiast ujadania ćwierć inteligentów

~doktor

Do jerry, [daruś] hejterze masz zaproszenie do przychodni na ulicy WYSZYŃSKIEGO.

~Geolog

Obudźcie się ciemniaki, pisiory obrały kurs na wschód. Już niedługo możemy wpaść w objęcia rasiji.

~Jerry

Pis ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi 500+, czy dlatego, że podoba im się dojna zmiana. PiS ma poparcie ponieważ bezpardonowo atakuje ludzi mądrych, kochających, uśmiechniętych, wrażliwych i empatycznych i sprawił tymi swoimi atakami, że polski cham jest dumny ze swojego chamstwa, polski nieuk jest dumny ze swojego nieuctwa, a polski nieudacznik uważa, że winni jego porażek są ci co odnieśli sukces bo im się chciało. Do tego jeszcze te łże niby obecne elity w tej szczujni zwanej z dawna telewizją ze swoimi pełnej pogardy słowami wobec innych ludzi i brakiem elementarnej wiedzy, z którą się obnoszą publicznie i wystawiają nasz kraj na posmiewisko. Poniżej jest wiele wpisów nieuków, nieudaczników i typowych chamów i oczywiście tych płatnych troli opłacanych z naszych pieniędzy, do których powyższa teza pasuje jak ulał. Oczywiście wszyscy wymienieni zaraz po przeczytaniu poczują się dotknięci i odpiszą kolejnym kłamstwem, chamstwem i obłudą. Uderz w stół a nożyce się odezwąumiech) Pozdrawiam wszystkich, trolujacych płatnych hejterow z wszystkich farm państwowych, chamów, nieuków i nieudaczników też i siema

~Jerry

Pis ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi 500+, czy dlatego, że podoba im się dojna zmiana. PiS ma poparcie ponieważ bezpardonowo atakuje ludzi mądrych, kochających, uśmiechniętych, wrażliwych i empatycznych i sprawił tymi swoimi atakami, że polski cham jest dumny ze swojego chamstwa, polski nieuk jest dumny ze swojego nieuctwa, a polski nieudacznik uważa, że winni jego porażek są ci co odnieśli sukces bo im się chciało. Do tego jeszcze te łże niby obecne elity w tej szczujni zwanej z dawna telewizją ze swoimi pełnej pogardy słowami wobec innych ludzi i brakiem elementarnej wiedzy, z którą się obnoszą publicznie i wystawiają nasz kraj na posmiewisko. Poniżej jest wiele wpisów nieuków, nieudaczników i typowych chamów i oczywiście tych płatnych troli opłacanych z naszych pieniędzy, do których powyższa teza pasuje jak ulał. Oczywiście wszyscy wymienieni zaraz po przeczytaniu poczują się dotknięci i odpiszą kolejnym kłamstwem, chamstwem i obłudą. Uderz w stół a nożyce się odezwąumiech) Pozdrawiam wszystkich, trolujacych płatnych hejterow z wszystkich farm państwowych, chamów, nieuków i nieudaczników też i siema

~Jerry

Pis ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi 500+, czy dlatego, że podoba im się dojna zmiana. PiS ma poparcie ponieważ bezpardonowo atakuje ludzi mądrych, kochających, uśmiechniętych, wrażliwych i empatycznych i sprawił tymi swoimi atakami, że polski cham jest dumny ze swojego chamstwa, polski nieuk jest dumny ze swojego nieuctwa, a polski nieudacznik uważa, że winni jego porażek są ci co odnieśli sukces bo im się chciało. Do tego jeszcze te łże niby obecne elity w tej szczujni zwanej z dawna telewizją ze swoimi pełnej pogardy słowami wobec innych ludzi i brakiem elementarnej wiedzy, z którą się obnoszą publicznie i wystawiają nasz kraj na posmiewisko. Poniżej jest wiele wpisów nieuków, nieudaczników i typowych chamów i oczywiście tych płatnych troli opłacanych z naszych pieniędzy, do których powyższa teza pasuje jak ulał. Oczywiście wszyscy wymienieni zaraz po przeczytaniu poczują się dotknięci i odpiszą kolejnym kłamstwem, chamstwem i obłudą. Uderz w stół a nożyce się odezwąumiech) Pozdrawiam wszystkich, trolujacych płatnych hejterow z wszystkich farm państwowych, chamów, nieuków i nieudaczników też i siema

~rodzice

Ja i moje dzieci od 4 lat żyjemy coraz lepiej z roku na rok i oby tak było do końca świata i jeden dzień dłużej o to się wszyscy Polacy musicie modlic do BOGA.

e2rds

wiemy vel intelogentpseudo, piszesz cyt: " Cała EUROPA się śmieje z POLAKÓW przez tych TARGOWICZAN", a wiesz jak Europa śmieje się z długopisa opowiadającego humory o ludożercach, z rządu łamiącego własne Prawa Konstytucyjne, z rządu prowadzącego kreatywną księgowość byle budżet nie miał deficytu, z jednej takiej i z jednego takiego z kotem co wynik głosowania 1-27 uznali ze sukces i aż przyjął ją z kwiatami, z jednego takiego co jego zasługi niemal sięgają bitwy pod Grunwaldem, a może i brał udział w chrzcie Polski, to dopiero śmiechu warte.

~Manekin

Gdy totalni odbiorą władzę wszystko będzie dobrze. Będzie jak było. Będzie praworządnie i kastowo.

~@@@@@@

Daj mu spokój. Jak ktoś ma wszystko malutkie to przynajmniej dużymi literami się dowartościuje. To biedny chory człowiek.

Mariusz77

Yntelygent, jakie ty musisz mieć ogromne kompleksy ze tak co piąte słowo duzymi literami walisz i jeszcze coś bredzisz o poprawnej polszczyźnie .

~@@@@@@

@edziu - pisz pod jednym nickiem. Będzie ci wygodniej.

~wstyd

Już niebawem ukarze się lista tych zdrajców POLSKI i POLAKÓW tu na tym portalu ci TOTALNI TARGOWICZANIE muszą odejśc w niebyt raz na zawsze żeby nie ylo taqkiego wstydu. Cała EUROPA się śmieje z POLAKÓW przez tych TARGOWICZAN, to nie do pojęcia aby POLAK PRAWDZIWY głosował przeciwko POLSCE.

~inteligent

Do toż to szok , hejterze co postraszyli takich głupków jak ty w TVN 24 i ty jako debil w to uwierzyłeś. Wszystkie dopłaty w unii muszą byc za zgodą wszystkich państw unijnych. Myślisz na prawde , że POLSKA się zgodzi na jakiekolwiek cęcia swoich dopłat . Jeśli tak myślisz to jesteś użytecznym idiotą i wszyscy rolnicy ci to powiedzą prosto w twój głupi łeb. Czy ty naprawde myślisz że na wsi nie mieszkają bardzo mądrzy rolnicy? Jeśli będą jakieś mniejsze doplaty to tylko dlatego , że już na końcu tego miesiąca wycofuje się dobry płatnik z unii [W. BRYTANIA]. Ale nie po to mamy komisarza od spraw rolnictwa aby nasi rolnicy mieli mniejsze dopłaty a wręcz odwrotnie zobaczysz że te dopłaty dla rolnków będą dużo większe. Jedynie dopłaty modernizacyjne mogą ulec zmniejszeniu dla wszystkich krajów unijnych na czele z NIEMCAMI i FRANCJĄ. REFORMA SĄDÓW BĘDZIE NA 1000 PROCENT JUŻ NIKT TEGO NIE ZATRZYMA. A dlaczego bo POLACY chcą sprawiedliwych sądów.

~toż to szok

Jak pisiory szczególnie na wsiach nie dostaną dopłat unijnych, a na to się zanosi, szybko pójdą po rozum do głowy. Będzie za późno. To jak PIS zachowuje się podczas obrad UE toż to szok. Szydło wczoraj czerwieniała ze złości, Jaki krzyczał o powstaniu z kolan. Była premier nie wytrzymuje napięcia. Nawet Zalewska zwracała się do kogoś "szanowna koleżanko" (tak mówiła też do nauczycieli jednocześnie plując im w twarz.

~Angel94

Bo to sie utrzymuje taka tendencja że jak dyrektora firmy nie będzie stać na kolejne auto to będzie dla niego koniec świata...

~siwy

tusk powiedzial: Polsce nie grozi polexit tylko wypierpol

e2rds

Do e2rds, po co mam dyskutować z idiotą, który może w krzaka miał wielu tatusiów i to jeszcze po pijaku i dlatego ma taki spaprany umysł.

Saturn

Gorsze z braku zimy świat się kończy