Czy zmieni się adres firm zlokalizowanych w strefie przemysłowej?

Image

Wpisując w Google nazwę ulicy: „Kwiatkowskiego” i numer „1” w Stalowej Woli znajdziemy szereg firm funkcjonujących pod tym samym adresem. Do prezydenta docierają postulaty przedsiębiorców, którzy chcieliby, aby nazwa ulicy została zmieniona, a numeracja wprowadzona.

- Jest to pewien problem, który tutaj występuje już od roku 2017. Wszystkie firmy zlokalizowane w tej części miasta mają adres Kwiatkowskiego 1. Od przedstawicieli firm pojawiają się postulaty aby dokonać zmiany nazwy poszczególnych ulic tak, aby dojazdy, transporty kurierów były bardziej ułatwione, tak aby po wpisaniu adresu na nawigacji można było łatwiej trafić do strefy. Jest to duża zmiana, która wymaga dla firm również zmian rejestrowych, dlatego decyzja w tej sprawie będzie podejmowana w uzgodnieniu z przedsiębiorcami tego rejonu- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że temat ten będzie poruszał podczas rozmów z radnymi. W jego przekonaniu warto byłoby uhonorować na przykład Zdzisława Malickiego.

- Kwiatkowskiego 1 to nazwa umowna. Te drogi miały swoje nazwy jak jeszcze funkcjonowała tu Huta Stalowa Wola m.in.: Mechaników, Inżynierów. Ja nie ukrywam, że chciałbym, aby w tej przestrzeni publicznej była nazwa ulicy czy ronda, która odwołuje się do wielkiej postaci Huty Stalowa Wola jaką był pan dyrektor Malicki tak, aby ta wielka postać również była uhonorowana w tej części strefy- mówi prezydent miasta.

Zdzisław Malicki w latach 1965–1982 był dyrektorem naczelnym Huty Stalowa Wola. Był on bardzo ważną postacią, która przyczyniła się do rozwoju huty. Za swoje zasługi został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Sztandaru Pracy II klasy, jak również Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.