Wielka Orkiestra gra na ulicach Stalowej Woli

Image

218 wolontariuszy wyszło w niedzielę rano na ulice Stalowej Woli, by zbierać fundusze w ramach 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku padł rekord: 175 tys. 70 zł. Jak będzie tym razem?

Tym razem na pewno wolontariusze mogą „pracować” pod słonecznym niebem. Pogoda wprost wymarzona na spacery i akcję, podczas której wielu Polaków otwiera swe serca i portfele na potrzeby innych. Nie da się ukryć, że gdyby nie hojność samych obywateli, nasze szpitale nie byłyby tak dobrze wyposażone. To największa na świecie akcja charytatywna, w którą na raz zaangażowanych jest tyle osób, firm i instytucji.

W niedzielę wolontariusze spacerują ulicami miast. Najwięcej ich spotkać można przed kościołami. Wielu stalowowolan i mieszkańców powiatu wpłaca wracając z mszy świętych.

Sztab WOŚP, tradycyjnie już, mieści się w Spółdzielczym Domu Kultury. Tam też wieczorem będzie można przyjść, by wziąć udział w Finale- Światełku do Nieba (tym razem pokaz fajerwerków- start, godz. 20:00). W ciągu dnia wiele się dzieje, zresztą koncerty, mecze i zawody odbywają się już od czwartku. Bierzcie udział w wydarzeniach, bawcie się i otwierajcie swe serca na potrzeby innych. Kto wie, może to Wam kiedyś posłuży sprzęt zakupiony za dzisiejsze zbiórki?

Materiał video
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~zmijka49

do @zmijka49 ...tez by mnie szlag trafił ...ale takie mamy miasto akustyczne..

~Ewa

Z roku na rok mniej ludzi wrzuca wam do puszki, to firmy i organizacje dają więcej i więcej.

~Adam

Mylsle ze jak tam bylo tyle lat i nie zdginelo to teraz tez by sie nic nie stalo

~Dingo

Do Adam, nie tylko nie zarabia ale może go tam już po prostu nie być ...

~Adam

Caritas to nie wiem czy 5% by zebral tego co zebralo WOSP

katarzynap

do Pani z nickiem Stalowa - naprawdę nie można było usłyszeć nic milszego jak Pani słowa. Chłopakom jest bardzo miło, że Pani Synek był zadowolony umiech Serdeczne pozdrowienia, zdrowia i szczęścia.

~Janek

Dobre uczynki wspierają propagandę antypolską.

~caritas

A ja napiszę całą prawde o tej orkiestrze pożal się BOŻE , gdyby tą zbiórkę robił CARITAS to dwa razy tyle byśmy mieli na sprzęt do szpitali. A OWSIK 30 procent tej kasy zgarnia do swojej kieszeni. Od przyszłego roku tylko CARITAS musi tym się zajmowac.

~Adam

Zloto w angli zarabialo ok 11mln zl roczne a teraz juz nie bedzie zarabiac

~Dingo

Nikt ci nie zmusza i nie potępia jeśli nie dajesz. To plujki z PiSu mają ból dupska że nie do nich trafia kasa. Dobrze że złoto przywieźli to może na dwa lata starczy.

~zło

nie daję i nie popieram!! a teraz pluuujcie sobie!!!

~Wuef

Do settff, od kiedy komuchy to prawica?

~jan

.... @~Settff .... szkoda ze nie przyprowadziłeś pana Nadbedreżnego i kolesiów, nikt by ich nie pogryzł, spędzili by pożytecznie czas, i przekonali się ze można być z mieszkańcami miasta ....

~Stalowa

Dajcie sobie dzisiaj spokój z politycznymi przepychankami. Ja jestem bardzo wdzięczna całej ekipie z quadów która sprawiła tyle radości wszystkim w tym i mojemu synowi, który ma autyzm i czuje wwszystko bardziej. Sam bez namowy, ale po dłuższym czasie obserwacji z wielkimi emocjami, zdecydował, że chce jechać. Dał radę, a teraz będzie o tym opowiadał przez kilka lat :-) powaga jeszcze raz dziękuję jesteście wspaniali i zrobiliście dużą robotę nie mając nawet o tym pojęcia. Mam nadzieję, że za rok znowu będziecie zbierać pieniążki na Wośp, zdrowia i szczęścia wszystkim

~RYCHU

100 OSOB NIEWIEM CZY BYLO

~Settff

Siema uważaj bo w gacie narobisz.
Ja stoję murem za PiS czyli jestem pisiorem ale wspieram WOŚP i życzę im pobicia rekordu. Do dyskusji o polityce zapraszam do innego tematu. Nie wrzucaj wszystkich z prawicy do jednego worka.

~Janek

Stalowa Wola wspiera dobro. Siema

~hero

super sprawa, wspieramy i będziemy wspierać, na Woodstock jeździliśmy, teraz jeździmy na Pol'andRock. I uczymy młodzież że pomagać trzeba. I żaden ksiądz czy polityk nas nie zmieni. a karma wraca...

~SIEMA !!!

Już jest 77 mln. pisiory biegiem do dyżurnej apteki po STOPERAN!

~HAKATUMBA

Naczelny propagandzista TVPiS Info przestraszył się i usunął profil. Powinien wylecieć na zbity pysk! Pytanie czy Jacek Kurski ma jakieś resztki godności.

~ja bez trybu

Tokarczuk dała replikę noblowskiego medalu na licytację WOŚP. Teraz Duda albo Morawiecki mają okazję wylicytować i wręczyć prezesiowi że otrzymał Noblasmiech2

~wPiSdu+

Co to za kwiki? To kacze fermy trafia szlag i wyją? Najgłośniej na Żoliborzu?

~Donald

Co się dziwicie że TVP więcej o Caritasie mówiła skoro przeznaczają więcej kasy dla potrzebujących niż WOŚP

~Łotr

Sylwestra sponsoruje i organizuje miasto ,które jest zadłużone i nie ma kasy , a WOŚP fajerwerki sponsoruje ze środków własnych . Kto nienawidzi tej akcji ,niech nie wypowiada się na forum , a komu przeszkadzają dzwony niech zmieni miejsce zamieszkania .

GorszySort

Piszcie co chcecie, a My i tak wiemy swoje, Orkiestra pomaga nam wszystkim!!!

~fdsfds

Do Kamil1 , nie pisz bzdur bo kasa była , tylko miasto wlaczylo się w akcje żeby zwierzat nie straszyć.

~Ofroad

Fajne to pajero ma niezłą moc i groźnie wygląda

~Pawel

Gdzie jest prezydent? Aa zapomniałem przecież....

~Stalowiak

Cdn-. Kiedy nie było internetu to tylko najblizsza rodzina wiedziała że jesteś debilem !!!!!

sebastal

w tym miescie w tym roku nie bedzie niczego... bo tamten rok finansowo trzeba odrobic