Trzy dni przeleżała na podłodze zanim przyszła pomoc

Image

Aż trzy dni przeleżała starsza kobieta w domu na podłodze zanim udzielono jej pomocy. Dzięki zaniepokojonym sąsiadkom pomoc przyszła w ostatniej chwili.

Samotnie mieszkająca 87-letnia mieszkanka Zaklikowa przez 3 dni leżała na podłodze w swoim mieszkaniu. Kobieta nie mogła wstać o własnych siłach. Pomoc została wezwana przez sąsiadkę.

Na miejsce wezwano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaklikowa, którzy wyważyli drzwi. Starsza kobieta trafiła pod opiekę pogotowia ratunkowego. Została przetransportowana do szpitala.

Bądźmy czujni i miejmy oczy szeroko otwarte. Zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym, kiedy seniorom trudniej się funkcjonuje i rzadziej wychodzą z domów, sprawdzajmy czy u nich wszystko w porządku i pomagajmy im w miarę możliwości. Dziś ta czujność uratowała 87- latce życie. Dobro powraca!

Zdjęcie: OSP Zaklików


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xyz

Ojciec Rydzyk reaguje tylko na zmiany na koncie

~3dni

Jak to ojciec Mateusz lub ojciec rydzyk nie zareagował?

~emerytka

Ludzie samotni (i starsi i młodsi) powinni mieć zapewniony jakiś system alarmowy. Np starsza osoba codziennie dzwoni (czyt. melduje się) do kogoś z rodziny czy sąsiadki. Jeśli nie zadzwoni to sygnał, że trzeba ją odwiedzić i sprawdzić co się dzieje. Rodzina, szczególnie mieszkająca daleko, też powinna pomyśleć o samotnie mieszkających krewnych. Dzwonić do nich codziennie, mieć numery do sąsiadów, sąsiadom podać kontakt do siebie itp.

Mariusz77

do @@@@@ bohater wymyślony ( przez siebie i pseudo media ) jak to kazdy bohater ma swoj miasto w którym "działa" a więc Zaklików jest na szczęście dla jego mieszkańców poza jego zasięgiem .

~Darek

Będziemy w tej sprawie protestować pod sądem!

~Robu

Może odpoczywa po hattricku?

~@@@@@@

Naprawdę "bohater" nie pomógł?