Ewa Leniart nie będzie już posłanką

Image

Ewa Leniart znów będzie wojewodą podkarpackim. Dziś otrzymuje oficjalne powołanie od premiera Mateusza Morawieckiego. Co to oznacza? Że do Sejmu wróci Andrzej Szlachta, który wcześniej nie wszedł do parlamentu.

Ewa Leniart weszła do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskała drugi wynik w okręgu wyborczym nr 23 zdobywając 36 305 głosów. Wiele osób zastanawiało się czy Leniart przyjmie mandat, czy z niego zrezygnuje ustępując miejsca kolejnemu kandydatowi z listy, Andrzejowi Szlachcie, który zdobył 15 115 głosów. Dywagacje na ten temat zakończyły się z chwilą, kiedy wojewoda- na ręce premiera Mateusza Morawieckiego- złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. 12 listopada posłanka złożyła ślubowanie. 25 listopada wojewodą została Lucyna Podhalicz, dotychczasowa wicewojewoda. Ostatnio coraz częściej mówiło się jednak, że Leniart powróci do Rzeszowa na dawne stanowisko, co dziś oficjalnie się potwierdziło.

Ewa Leniart z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych. W latach 2002-2005 pełniła funkcję kierownika referatu rzeszowskiego oddziału IPN. Później pracowała w urzędzie wojewódzkim. W 2007 roku objęła stanowisko dyrektora działu IPN. W grudniu 2015 roku powierzono jej stanowisko wojewody podkarpackiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lonia

Do "zdzich" jest oczywistą oczywistością, że odprawę ze stanowiska wojewody otrzymała wówczas gdy Morawiecki przyjął jej rezygnację. Poszła w posły a po 2 miesiącach opiat wraca na swoje dawne stanowisko. Tak też się dzieje z ministrami gdy następuje tzw. "rekonstrukcja rządu"(cokolwiek to słowo znaczy!), dymisja czy odejście z jednego do drugiego ministerstwa. Ministrowie dostają także odprawy gdy kończy się kadencja sejmu, wszyscy. Te same persony są powoływane w skład "nowej RM" i tak karuzela stanowisk się kręci. Całkiem nieźle, prawda? Operatorem tej rządowej karuzeli jest zwykły poseł pełniący poza wszelkim trybem funkcję prezesa. On decyduje kiedy dany minister wylatuje z karuzeli, nikt inny! To tak tylko dla jasności.

~Jan

Fajna z niej laska. Ruchałem ją kiedyś w jej biurze, lubi anal i obciąganie.

~Mieszkaniec

.... jajbardziej prymitywna zagrywka nie do ogarniecia dla mas pislamu.

~Ariel

Kolejna niezastąpiona wiadomo w czym.

~zdzich

To po co startowała w wyborach kiedy z powrotem zostaje wojewoda.
Czy dostała odprawę jako wojewoda?

~pisowiec

Władza nie może się wymknąć ani na metr od PiS-u, a tylu mądrych ludzi wspiera tą partię i mogło by z powodzeniem o wiele lepiej pełnić tę funkcję , bo niestety Pani Leniart będzie jak przez ostatnie 4 lata reprezentować i wykonywać polecenia. A Wojewoda ma co robić, bałagan jest w służbach socjalnych, oświacie,transporcie a na granicach to już tragedia. A to wszystko należy do Wojewody, Paniusie brać się za robotę albo do garów.

~jan

... linia partii linia narodu, jeden naród, jedna partia, jeden przywódca , wspólnymi siłami odbudujemy socjalistyczną ojczyznę .... tak nam dopomóż ....

~porn fan

Podniecająca z nie milfa, marzy mi się żeby mi obciągnęła i wystawiła tyłek do ruchania.

~prawica

kogo obchodzi co ta "pani" rpbi

~Kpina

Zaplanowany chytry plan te pani i PIS u przy udziale naiwnych wyborców

~Nieznajomy

JezeliPani Wojewoda wygrała wybory do Parlamentu z tak fantastycznym wynikiem , a tu bardziej jest przydatna, TO OPEN.

~matołusz

O co ja widzę,edziu ma teraz nick,,rzeszowiak"

zuzia788

masakra

~kabaret

"Gratulacje" p. Leniart. Zapewne musi się pani z tym świetnie czuć. Ładnie to tak oszukać wyborców? Po cóż się pani pchała do Sejmu, jeśli po niespełna 2 miesiącach wraca pani na stare śmieci? Skandal i to wszystko. Trzeba sumienia nie mieć i odwagi cywilnej.

kabi

tak właśnie nas wydymali, teraz na konfederację trzeba głosować

~toż to szok

MA-TE-USZ, BE-A-TA, JA-RO-SłAW. BRAWO, BRAWO, BRAWO.

~jam

Viwat. Victoria. Sto lat !

~przypo

Pani wojewoda Leniart Ewa pracę doktorską obroniła w Katowicach w 2014 roku pracując w IPN Rzeszów. Temat pracy naukowej(jeśli wierzyć dokumentom!) był długi i nie miała ze zbieraniem materiałów kłopotów bo były w zasięgu ręki! Oto i on "Usiłowanie usunięcia organów władzy państwowej i usiłowanie zmiany ustroju państwa w drodze przemocy w orzecznictwie Wojskowego Sądu Rejonowego w Rzeszowie w latach 1946 - 1955"! Czy może się jeszcze ktoś dziwić, że w tej instytucji "magistrowie" podają gościom palta?

~tola

Z ciekawości zapytam panią Leniart w którym okresie swej zawodowej kariery robiła doktorat i jaki był temat tej rozprawy? Samo napisanie, że jest "doskonałym" prawnikiem niewiele znaczy. No więc ujawni pani detale naukowych zmagań?

~Renia

A co dla nas?
Nie chcecie nas.

~rzeszowiak

Wielki szacun dla PANI EWY LENIART bo to doskonała urzędniczka i była najlepszym wojewodą od początku demokracji.

~Dojna zmiana

To Pani dr ma w głębokim poważaniu wyborców, którzy w ostatnich wyborach oddali na nią swój głos. Zresztą cały ten PIS ma naród gdzieś, obrady Sejmu, powołania na sędziów TK, podpisywanie ustaw przez PAD -a w nocy , po cichu, potajemnie. Co nam może zrobić Suweren? Zwłaszcza na Podkarpaciu.

~FAaK

Goowno nas to obchodzi!

~Wyborca

Tak właśnie wydymano wyborów PiS