Czy sala widowiskowa MDK wypięknieje?

Image

Miasto ubiega się o środki, które pozwolą na modernizację sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

- Miejski Dom Kultury zmienił się pięknie z punktu widzenia wyglądu: elewacji, otoczenia, balkonów, tarasów, sceny letniej, ale najsłabszym „punktem programu” wciąż pozostaje przepiękna i historyczna sala widowiskowa. Wszyscy wiemy, że kiedy jesteśmy tam na koncertach, to oprócz symfonii, muzyków „grają” również siedzenia. Kiedy ktoś wstaje, te trzaski, skrzypienia nie pozwalają na zbytnie uniesienia przy tej muzyce idącej ze sceny- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak przyznaje prezydent na przestrzeni lat sala widowiskowa uległa degradacji. Jej potencjał przy obecnych rozwiązaniach technologicznych można by dużo lepiej wykorzystać.

- Przygotowujemy olbrzymi program, żeby pozyskać blisko 18 mln zł na całkowitą przebudowę naszej sali widowiskowej, z pełną modernizacją sceny, ze zmianą geometrii widowni. Jest to bardzo trudny projekt, ale pracujemy bardzo intensywnie tak, żeby była szansa na pozyskanie tych środków- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że MDK przeszedł modernizację w ramach zadania „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”. Inwestycja ta realizowana była na przestrzeni 2 lat, a jej koszt wyniósł 9,2 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~meloman

Najwyższy czas wymienić te nie wygodne fotele. Podczas długich miejskich, czy powiatowych uroczystości, gdzie jest dużo przemówień i wyróżnień na tyłku nie można wysiedzieć

~Wit

Wypieknieje, ale bez udziału opozycji. Oni kochają kulturę ale na pokaz!

~maniek

Prezydencie, proszę najpierw zrobić drogi na terenie miasta.
Ludzie do własnych posesji nie mogą dojechać.
Popieramy inne Pana programy ale rozważmy , co jest w tym wypadku bardziej konieczne.

~Gonzo

Na pałace kultury zawsze.

~klaMCA

Pytania na koniec roku do pisiorow :obiecywal te r zeczy premier i prezydent w wystąpieniach !Wktorych więzieniach siedzi osadzona mafia watowska?O ile obniżono podatek vat ?O ile podniesiono kwote wolna od podatku? Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkanie plus? Kto jeździ milionem samochodow elektrycznych ?Ile km autostrad wybudowano? Jak pokonano ASF ?Oile sa kolejki krótsze do lekarzy? Ile lozek i oddzialow szpitalnych powstalo? O ile wzrosły emerytury i renty? Ilu polakow wrocilo z emigracji zarobkowej a ile jeszcze wyjechalo? Jak chronimy srodowisko ? Gdzie jest posadzone pol miliarda drzew ? gdzie jest 100 obwodnic miast ?

~Stalowy

Oj nastają chude lata i zaciskania pasa...miasto nie ma nawet na remont sali widowiskowej w MDK