Czy przyjmiesz księdza po kolędzie?- sonda

Image

Rozpoczynają się wizyty duszpasterskie. Ze stalowowolskich parafii wyruszają w miasto księża, by nieść do naszych domów dobrą nowinę.

Kapłani mają rozmawiać z parafianami, udzielać duszpasterskich porad, pocieszać, radzić, pytać o opinie, wysłuchać propozycji parafian co do organizacji życia religijnego we wspólnocie, przy okazji wspólnie pomodlić się i poświęcić mieszkania i domy. W niektórych parafiach przyjmują „co łaska” w kopercie, w innych pieniądze należy wrzucić na tacę (ze względów bezpieczeństwa, zdarzały się nawet pobicia kapłanów wracających na parafię po wizycie u parafian).

Coraz więcej ludzi nie wpuszcza kapłana do domu nie życząc sobie wizyty. I nie dzieje się tak dlatego, że nie chodzą do kościoła, nie biorą udziału w życiu parafii. Po prostu z różnych względów nie mają na to ochoty. Jedni pracują, inni nie lubią takich wizyt, a jeszcze inni nie chcą spotkań czując niechęć do rozmów „na prędko” z obcymi ludźmi, których znają jedynie „z ołtarza”. Wielu wpuszcza, bo boi się, że ksiądz kiedyś odmówi im chrztu dziecka, pogrzebu lub sakramentu ślubu. Starsi nie wyobrażają sobie by móc zamknąć drzwi na głucho i udawać, że nie ma ich w domu. Dla nich to grzech i obraza boska.

A jak będzie u Was w domach? Weźcie udział w naszej sondzie (na stronie głównej po lewej stronie) i odpowiedzcie na pytanie: Czy przyjmiesz w tym roku księdza po kolędzie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mata

u nas ksiadz, wbiegl do mieszkania i tak szybko wybiegl, chowajac koperte. A na moje postawione pytanie religijne, odpowiedzial ze nie ma czasu bo inni czekaja na jego wizyte ??????

~Freemind

U mnie jeszcze ze 2 lata temu tylko dziadek przyjmowal ksiedza a reszta chowala sie w pokojach. No bo po co mafie wpuszczac do domu, malo to potrzebujacych jest na ziemii ktorym kosciol nie pomaga? Ksieza powinni zyc jak mnisi, jedzenie otrzymywac od wierzacych a nie zyc jak krolowie w zlotych pałacach. Wierzyc i modlic sie mozesz z domu, kosciol to nie posrednik boga tylko urząd do manipulacji mas, pieniedzmi nie wykupisz sobie miejsca w niebie tym bardziej ze wiekszosc wierzacych jest falszywa i udaja dobrych tylko w świeta. Zacznijcie myslec samodzielnie, ten swiat to jeden wielki spisek i matrix.

~Marian

Księża z rozwadowa zaczynają chodzic gdy ludzie są jeszcze w pracy lub w drodze z niej-kompletny brak wyobraźni. Po drugie, dwa lata temu ksiądz wpadł pokropił i wyszedł, nie było to nic wspólnego z kolęda, więc po co to....?

~ksiundz

Nie piszcie na drzwiach K+M+B....nie piszcie tego bo stracicie dom...Kamienica Mariana Banasia

banan1

Nie!!

~Sotys

NIE ! Nie przyjme kler zamyka nam sklepy w niedziele.
Nikt nie będzie mi narzucać, jak mam spędzać niedziele. Szerokim łukiem będę omijać wszelkie obiekty sakralne by nie dać się otumanić kadzidłem i ubogacić szamana.

~Ubek

Chodzą żeby wyniuchac kto i co jest. Watykan ma swoje UB takie że nawet informacje o zulu z ulicy jest w stanie w godzinę zebrac

~Teatrpozorow

Mam w d.. Pozorowana troskę watykanskich egoistow i nichilistow. Mogą pójść do pracy. Mi nikt za łązenie po domach kasy gratis nie daje.

~rafik

mnie wykluczyli czyli ksiądz przeszedł koło mojego domu wczoraj nawet nie pytając sie czy go przyjmę chyba wina moja jest ze kasy nie dawałem i proboszcz z rozwadowa uznał ze po co mu taki parafianin

~Ipn

Kiedy pisowski IPN ujawni listy tw z kategorii duchowieństwo. Jak dekomunizowac to dekomunizowac

~Zboki

Jak wyjaśnia się wszystkie ich przestępstwa i winni zostaną ukarani to ich wpuszcze.

~grzesznica

A ja tam przyjmę jak kaźdego innego człowieka który chciałby mnie odwiedzić. Koperty nie dostanie.

~Raf

Pewnie że nie. Głupi nie jestem żeby im statystyki powiększyć. I tak mają za dużo do gadania pasibrzuchy

e2rds

inteligentpseudo w tym artykule przeszedł samego siebie, jeszcze tak nie było, 2 razy pisał pod nickiem "wierny", ale myślę, że nie jak pies bo to nie było by prawda. "taka prawda", tego nicka użył, choć to nie jest prawda w jego wydaniu, jeszcze zostały użyte nicki "handlarz", to nowy nick i "przyszlyem", też nowy i oczywiście "inteligent". Wydajny chłopina, ciężko pracuje na emeryturę, muszę jeszcze rozszyfrować nick "wielki czas" czy to nie jego nowy nick. Płodny, bardzo płodny chłopisko, to już chyba będzie ze dwadzieścia tych nicków.
he hee, no niestety nie trafiłeś, i nie trafisz.

~Pelowy

Pytanie :-) to jakie pytanie? To propaganda.

Sonda: ilu oszustów i złodziei siedzi i dlaczego stoją pod sądem?

~Piotrek

~@lila Brawo !!!

~allo

Pytanie z tych czy podrapiesz się po d...e Sondaż

~Totalna

Wystarczy że przyjmę 5 godzin dziennie tvn24 i to mi wystarczy od 15 lat!

~@klamca

aby sobie na te pytana odpowiedzieć trzeba oglądać i czytać własciwe media.Twe tvn czy gw na te tematy milczy . A bedą siedzieć za afery i nie tylko jak PiS oczysci sądy z komuszej hołoty.

Peters

Pytanie jest zle skonstruowane. Do mnie ksiadz przyjdzie po koledzie dopiero w styczniu a pytanie jest o ten rok wiec powinienem odpowiedziec, ze nie?

~Rebeliant

Ja przyjmuje Putuniwcow.

~klaMCA

Pytania na koniec roku do pisiorow :obiecywal te r zeczy premier i prezydent w wystąpieniach !Wktorych więzieniach siedzi osadzona mafia watowska?O ile obniżono podatek vat ?O ile podniesiono kwote wolna od podatku? Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkanie plus? Kto jeździ milionem samochodow elektrycznych ?Ile km autostrad wybudowano? Jak pokonano ASF ?Oile sa kolejki krótsze do lekarzy? Ile lozek i oddzialow szpitalnych powstalo? O ile wzrosły emerytury i renty? Ilu polakow wrocilo z emigracji zarobkowej a ile jeszcze wyjechalo? Jak chronimy srodowisko ? Gdzie jest posadzone pol miliarda drzew ? gdzie jest 100 obwodnic miast ?

~@Pelele

Wiem,że jesteś ze wsi,więc postaram się wytłumaczyć.Chociaz i tu jest dostęp do wiedzy .Na zachowania homoseksualne ma wpływ genetyczny i hormonalny.Tacy ludzie się rodzą i nie jest to od nich zależne..Teraz poczytaj.Jakie jest podłoże celibatu? Ile istnieje ? Czy zdrowy mężczyzna,któremu odetnie się możliwość naturalnej potrzeby sexu takiej jak jedzenie i oddychanie będzie zachowywał się normalnie? No właśnie... Dlatego zacznijmy żyć normalnie,bo ofiarą padają niewinne dzieci Czas na oświeceni!!!

Pelele

dO BURACZKA PASTEWNEGO fuj!!Otóż mienisz sie jak myślę człowiekiem a rozumujesz jak zwierzę czy też inne bydlątko.Oby w 2020 roku rachunki z Toba wyrównał Biedroń Rabiej lub inny człekokształtny stwór/Obyś po zjedzeniu ziemniaczków puree po godzinie gubił całe nogawka.Na Nowy Rok ubierz tęczowe gacie i chycaj na parade

~Fuj!!!

Najlepszy jest Prezydent.Przedstawiciel kościoła.Wstyd Panie Nadberezny!!!
Oby w Nowym Roku Pan Bóg wyrównał z panem rachunki
A co do chrztów,ślubów i bierzmowan to siosttzelnica kumpla Pana Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego daje nieźle czadu
Chrześcijański przykład dla waszych córek
.

~set

Jest wielu przeciwników kościoła a najlepsi sa tacy co nie chodzą ale chrzest bierzmowanie i ślub maja. No bo nie wypada

~@prezes

Ludziska zrozumieć nie mogą czemu Prezydent nie odniósł się do incydentów nadużyć seksualnych Jest organem prowadzącym szkołę.
Istota wiary jest przecież wizytówą naszego Pana Prezydenta.Gada dużo bez zrozumienia.

~prezes

Ludziska dużo gadają bez zrozumienia tematu i istoty wiary.
Nikt nikogo nie zmusza do przyjmowania księdza po kolędzie.Ksiądz przychodzi by pobłogosławić mieszkańcom kazdego domu w parafii,który go zaprosi.

~Hejter

Wystarczy że przyjmę 5 godzin dziennie tvn24 i to mi wystarczy od 15 lat!

~POlak

Sąda dla kleru czy szoszona. Jaka byłaby populacja za pisowników. Jako czerwony przyjmie czarnego. Hapy New York