Kiedy ruszy budowa trzeciego bloku przy Orzeszkowej?

Image

Początkowo zapowiadano, że budowa trzeciego, a zarazem ostatniego bloku, który ma powstać przy ul. Orzeszkowej będzie realizowana w 2019 roku. Jak podkreśla prezydent analizowane są możliwości finansowe w tym zakresie. Stąd też rozpoczęcie prac budowlanych przesunęło się w czasie.

- Mamy oferty, które są przez nas analizowane. Chcemy wybrać najlepszą ofertę na sfinansowanie tego bloku, co będzie istotne z punktu widzenia późniejszych najemców, użytkowników tego bloku. Przetarg zostanie ogłoszony w pierwszej połowie przyszłego roku- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że w ostatnim kwartale 2018 roku zakończyły się prace przy budowie 2 nowych bloków przy ul. Orzeszkowej. W ramach tej inwestycji powstało 96 mieszkań. Chętnych na własne M, było trzy razy więcej.

Planowana jest także budowa kilkunastu bloków na nowym osiedlu Leśna, gdzie w sumie ma powstać 600 mieszkań. Plany wobec tego osiedla są takie, że wybudowane zostaną mieszkania czynszowe z dojściem do własności, mieszkania na wynajem oraz takie, które będzie można nabyć „od ręki”.

- Jest tworzona bardzo precyzyjna koncepcja. Na tej bazie powstaje plan miejscowy. W budżecie miasta na rok przyszły zostały przekazane środki, które pozwolą na zamówienie projektu przez Miejski Zakład Budynku, który będzie liderem realizacji tej inwestycji tak, aby w połowie roku posiadać pozwolenia. Synchronizujemy te działania. Jak będzie plan miejscowy, będą pozwolenia na budowę, będzie można przystępować do realizacji. Mam nadzieję, że w drugiej połowie przyszłego roku ruszą zaawansowane prace budowlane w całej przestrzeni tego osiedla- mówi prezydent miasta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~UBEK

BUDŻET NISKA 3 RAZY MNIEJSZY NIŻ STALOWEJ WOLI !!!!!
NADBEREŹNY-SPIEPRZAJ DZIADU

~Dawid

Nie słyszałem żeby kunus się za coś wstydził . Raz przepraszał za Szlęzaka, innych razie nie było. Bo chyba nie masz na myśli Adriana?

~Mac

Zaprojektowali i przygotowali inwestycję na trzy bloki, wybudowali dwa, a teraz „myślą” nad trzecim? Takie tłumaczenie to dla ciemnego ludu. Cytując prezydenta RP „Wstyd, po prostu jest mi wstyd...”

~Mac

Zaprojektowali i przygotowali inwestycję na trzy bloki, wybudowali dwa, a teraz „myślą” nad trzecim? Takie tłumaczenie to dla ciemnego ludu. Cytując prezydenta RP „Wstyd, po prostu jest mi wstyd...”

~do admina

i co adminku czemu usuwasz posty ? wczoraj został dodany post o podwyzce oplaty administracyjnej w nowych blokach na Orzeszkowej o 100% - myslisz, ze ludzie tego nie czytaja gdy idzisz grzecznie spac ?

~klaMCA

Pytania na koniec roku do pisiorow :obiecywal te r zeczy premier i prezydent w wystąpieniach !Wktorych więzieniach siedzi osadzona mafia watowska?O ile obniżono podatek vat ?O ile podniesiono kwote wolna od podatku? Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkanie plus? Kto jeździ milionem samochodow elektrycznych ?Ile km autostrad wybudowano? Jak pokonano ASF ?Oile sa kolejki krótsze do lekarzy? Ile lozek i oddzialow szpitalnych powstalo? O ile wzrosły emerytury i renty? Ilu polakow wrocilo z emigracji zarobkowej a ile jeszcze wyjechalo? Jak chronimy srodowisko ? Gdzie jest posadzone pol miliarda drzew ? gdzie jest 100 obwodnic miast ?

~iowrejiw

TBG, oba te miasta to zapyziałe, postkomusze grajdołki. Różnica polega a tym że, Stalowa jest skażona oparami aluminium. Oba miasta nadają się jedynie do zrównania z ziemią.

~TBG

Wszystkim "narzekaczom" proponuję weekendową wycieczkę po zapyziałym, komuszym i smutnym jak doopa Tarnobrzegu.
Oj, doceniać będziecie wtedy nasze miasto. Gwarantuję!

Mariusz77

Realista ....Ty tak na serio ?? Czy moze jeszcze po swiętach nie otrzeźwiałeś ??? Strach pomysleć co po sylwestrze będ,iesz wychwalał . Moze miniony system który za którym tak tęsknia w mediach podstarzale komuchy .

e2rds

Nie jest to tak jak niektórzy piszą, cokolwiek by nie powiedzieć, to jednak Stalowa Wola jest jednym z ładniejszych miast i była. Co prawda niektóre działania uszczupliły nieco zieleni, mnie osobiście od ponad 60 lat podoba się i tu zostanę do końca.

~!!!

~@Realista Nie znam osoby która by się zachwycała a tym bardziej takiej która chciałaby tu wrócić. Za to coraz częściej słyszę o wyjeździe tych co tu kiedyś po studiach wrócili. Miasteczko nie ma żadnego centrum, dobrej knajpy, basenu na te czasy, hotelu, siatki, piłki, kosza na jakimś minimalnym poziomie, sekcji dla dzieciaków na jakimś poziomie. Są 5 rok za to opowieści o placu Piłsudskiego, Rozwadowie, ogródku Jordanowskim z tężnią , nowym przedszkolu z basenem, placem dla harcerzy na Porębach, biurowcu, parkingu podziemnym, nowym osiedlu, cudach nad Sanem, dworcu, hotelu, hospicjum i już reszty mi się nawet nie chce wymieniać. No i kolejne muzea gdzie chyba za sprzedane bilety nawet rachunków za prąd nie można opłacić bo turystów tu brak, a mieszkańcy tłumnie nie bywają.

~@Realista

Jakoś ludzie którzy nigdy w Stalowej Woli nie byli a także ci co wracają po 15-20 latach zachwycają się miastem.
Także Darek, nie hejtuj

~Realista

Do byłemtam, od kiedy to Stalowa Wola jest pięknym miastem??? Stalowa Wola, nie była, nie jest i nigdy nie będzie pięknym miastem. Stalowa Wola to brudny przemysłowy, zatruty oparami aluminium grajdołek, nie wart nawet splunięcia.

~Stalowa

@Uczciwy - biedny człowieku. Weź się za uczciwą pracę. Nie nazywaj hienami ludzi uczciwie zarabiających. Skąd się biorą takie nieroby????

~byłemtam

Do realista, tak RZESZOW sie rozwija , ze kiedy ja ostatnio bylem w tym miescie to na dworcu autobusowym brud smrod i ubustwo. To STALOWA WOLA jest obecnie stolica PODKARPACIA bo kazdy kto przyjedzie do nas to az gebe szeroko otwiera na widok tak piekniego miasta. A dworzec autobusowy to wizytowka kazdego miasta i komentuje tu o RZESZOWIE.

~Uczciwy

Niestety ceny nieruchomości idą też w górę bo trzeba utrzymać te hieny pośredniczące ,pseudo (agencje nieruchomości) Proponuje rezygnować z ich pośrednictwa i nie dać się namawiać ,ludzie są to w końcu wasze pieniądze.

~@@@@@@

@~mieszkanie - jak spółdzielnia się "podpięła" do wspólnoty? W jaki sposób? Prawnie wiążący obie strony?

~KODDOK

Mnie bardziej ciekawi coś innego:
KIEDY W KOŃCU NASZA PSEUDOOPOZYCJA TOTALNA ZROBI COŚ DLA MIESZKAŃCÓW STALOWEJ WOLI?
Bo póki co tylko hejt, hejt i hejt!

Marcin1678

W Rzeszowie sa już ceny zaporowe, mieszkania strasznie drogie i za drogie do wypłat. LPIA

~Realista

Rzeszów się rozwija, a Stalowa zwija. smiech2 Tyle w temacie smiech2

~Baltazar

~intelygentny.Ruszy jak kredyt dostaną.A cięciem to Ty jesteś bo ludzie w stw nie zarabiają jak w Wawie to po jeden więc licząc stosunek zarobków do opłat to kłamiesz.Co innego innego koszt zakupu.Miasto jest zadłużone po uszy.Stadion i park wodny nie zatrzymają młodych w Stalowej.Brak napływu kapitału.Niech lucek jedzie do Rzeszowa ponosi teczkę Panu Prezydentowi i zobaczy jak się kapitał sprowadza.I z kulturą obsz...aj murku siedzący na socialu.

e2rds

inteligentpseudo, ty to kłamiesz notorycznie, z tym 1000% też. U ciebie to i stadion mieli otworzyć i na 100% i na 1000% nic z tego nie wyszło, tak że tego bloku też nie zaczną, kasy brak, to tylko taka mała kiełbaska.

~Mirabelka

Ujadacz z Rzeszowa, z Zalesia...
Człowiek skompromitowany ale nadal wstawia hejt za hejtem!

maszynista

Zobaczcie to zdjecie bloku i porownajcie z tymi co budowali przed wojna w Stalowej.Widać od razu brak dużych drzew .Dawniej byli mądrzejsi nie wycinali wszystkich drzew rosnacych przy budowanym bloku.Teraz wycinaja bo maja gdzies ludzi tam mieszkajacych.

~POpapraniec

Ciekawe po ile prywatny developer sprzedawał by mieszkania. Myślę że poniżej 5.5 tys m2 by nie zszedł.

ludek

A te mieszkania co dobudowali nad bierdonką , wie ktoś jaki metraż mają ? Jaki metraż i ile się będzie płacić za wynajem ?

~Fikus

Mam pewne info, budowa ruszy tuż po wyprodukowaniu stutysięcznego elektro samochodu.
Tańczycie lemingi, tańczycie smiech2

Mariusz77

Yntelygent był w stolycy i widzial a nawet srał w tych wychodkach na pradze za Wisłą .
Tak kochasz Lucka Drwala to nie udzielaj się tu ze swoimi yntelygetnymi wypocinami bo osmieszasz nimi i Lucka i PIS .

~Seba

Jaka forma finansowania? Skonczcie rozdawnictwo wpuscic dewelopera i niech biora kredyty i kupuja a nie podostawaly tam mieszkania po znajomosciach i rzna grekow. Moze trzebaby naslac dziennikarzy sledczyvh aby sprawdzili jakie pociotki wladzy tam mieszkaja i jaki ich procentowy udzial.

~mieszkanie

Mieszkam we własnościowym mieszkaniu [wspólnota mieszkaniowa] i co miesiąc płace za mieszkanie prawie 400 złotych , w tym na fundusz remontowy ponad 100 złotych, na ogrzewanie prawie 150 złotych, na spółdzielnie która się podpięła do naszej wspólnoty ponad 50 złotych miesięcznie i za śmiecie pare złotych. Takiej taniochy nie ma nigdzie indziej w POLSCE biorąc pod uwage standart mojego mieszkania. A kto myśli ,że jak kupi mieszkanie własnościowe to będzie mieszkał za darmo to się bardzo myli bo chocby za ogrzewanie mieszkania będzie płacił co miesiąc nie małe grosze.