Na blok operacyjny trafił nowoczesny sprzęt

Image

Stalowowolski szpital pozyskał nowe narzędzia chirurgiczne oraz nowoczesny ambulans.

- Otrzymaliśmy prawie 600 tys. zł z Ministerstwa Sprawiedliwości na wyposażenie w narzędzia chirurgiczne bloku operacyjnego. Narzędzia, które tam się znajdowały miały około 50 lat. Były już zużyte, czasami nawet skorodowane- mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Starostwo powiatowe ogłaszało kilka różnych przetargów w tym zakresie. Każdy z nich dotyczył innego sprzętu. Jak podkreśla starosta Janusz Zarzeczny ostatnie zamówione narzędzia trafiły do Starostwa Powiatowego w zeszły czwartek i w tej chwili szpital ma już komplet narzędzi na blok operacyjny.

Będą one wykorzystywane zarówno na chirurgii, ortopedii, laryngologii, okulistyce, jak i ginekologii. Będą służyć w zabiegach operacyjnych. Wśród nich znalazł się zestaw do trepanacji czaszki oraz narzędzia, które będą używane przy operacjach na osobach poszkodowanych w wypadkach drogowych.

- Dzięki wsparciu naszego rządu otrzymaliśmy 400 tys. zł na zakup nowej karetki, która już jeździ. Jest to już czwarta karetka w ciągu 5 lat zakupiona dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego. W naszym taborze codziennie jeżdżą 4 karetki plus jedna w Zaklikowie. Wszystkie one są nowe, natomiast pozostałe są w rezerwie- podkreśla Janusz Zarzeczny.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~fix

Rafal glosowal za podwyżkami cen wiec go nie było.

~Ma ta

Neurologie w Stalowej Woli polecam omijać szerokim, bardzo szerokim łukiem. Ignorancja, arogancja brak jakiejkolwiek empatii. Obserwowałam jak lekarze odnoszą się do pacjentów i poczułam się jak w filmie Botox

~Onetos

Jedna nowa karetka powiadacie? Może byłoby więcej pieniędzy na zakup kolejnej gdyby nie zakup powiatowego pasibrzuchowozu.

~Olo

nawet owsik nie był potrzebny

~Angel94

Dlaczego to nie od WOŚP-u?Który tak pomaga że raz do roku jakiś szpital dofinansuje a rząd przez cały rok kilka doposaża ?Szkoda kasy na WOŚP ale , owsiak też musi z czegoś żyć.

~breaking news

To nie poczekali na Owsiaka,tylko sami kupili?

~mora

Gdy tylko Marian B. dowie się, że do miasta spłynęły pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości do szpitala, nie dla ofiar przestępstw a na jakieś sprzęty medyczne to zaraz wyśle kontrolę i przy okazji sprawdzi te masowe imprezy z tvp kurskiego od dwóch lat skrywane przez lansera LN. Nie może tak być, że swiadomie lamane jest prawo a ludziom wmawia się, że tak ma być nie inaczej. Zatem nie cieszcie się przed czasem...!

~Lustro

Jedno pytanie do opozycji:
Nie wstyd wam za ten hejt na święta?
Za tą chamską nienawiść?

~@mc2

Popatrz śniegu nie ma a takie jak ty bałwany maja głos?

~warte uwagi!

A Rafała nie było?

~Zagattttka

Witam fajnie ze takie sprzęty trafiły do naszego szpitala niebede oceniała ale odział nefrologii masakra a szczególnie pani ordynator ta to dopiero ma tupet

~Mieszkaniec

Panie Starosto, proponuję wybrać się do Niska i zobaczyć w jakich warunkach leczy się ludzi. Sale trzy, cztero osobowe, a nie ośmio ze sternikiem ,nowoczesne łóżka sterowane pilotem a nie stare szroty z Niemieckich darów. Centralna klimatyzacja, pięknie wymalowane sale. Pomijam temat podejścia personelu do pacjentów. I Pan ma czelność powiedzieć że szpital w Stalowej Woli jest świetnie zarządzany. Chyba świetnie niszczony przez Surmacza i jego bandę wazeliniarzy. Może ktoś ma w tym interes żeby ta placówka przestanie istnieć.

~Roll

Widze że wigilia a bydło opozycji wszelkiej maści trolle hejtują...ultrażenada

~ernest

Na Zarzecznego najlepiej spuscic zaslone milczenia. Mozna pluc w twarz i powie, ze deszcz pada. Stan szpitala powiatowego od kilku lat istotnie sie pogorszyl. Zarzeczny jako starosta ma instrumenty zeby temu zaradzic, ale po co sie narazac. Lepiej udawac niewiedze. Skonczy mu sie kadencja za kilka lat i pojdzie na emeryture, badz niemadrzy mieszkancy powiatu dadza mu szanse na przesiedzenie kolejnych 5 lat jako np. radny. Moze i do zarzadu powiatu sie dostanie. Ludzie sami sobie wybieraja takich cynicznych cwaniakow a pozniej cierpia. Najwazniejsze dla niego, ze pobiera sowite comiesieczne wynagrodzenie. Od lat slizganie sie i zero efektow.

~ania

dyrektor prowadzi szpital do ruiny czy starostwo tego nie widzi brak dobrych lekarzy leczyć sie trzeba w ościennych miastach co tu śmierdzi

~pacjentka

W tym szpialu powinna jedynie funkcjonować kardiologia inwazyjna a reszte oddzialow zamknąć !!! Poza tym wywalić za brame ponownie Surmacza wrocil aby dokonczyc zapasc tej placówki. Sprzet powinien być przekazany do szpitala np.w Nisku, w tym szpitalu przynajmniej pacjent jest traktowany przez lekarzy i personel medyczny jako pacjent a nie intruz. Warunki nie tylko sanitarne w miare poprawne jak na możliwości szpitala natomiast w Stalowej brud smrod i ubóstwo. Starzy lekarzy, klany rodzinne okupują ten szpital, dyżury non stop i arogancja. Czy tego pisowska wladza nie widzi i nie czuje ?

~CBA

Tutaj tylko Grodzki może pomóc skutecznie.
Jakaś fundacja i po 500 USD zbierać.
Albo do kopert: 1500, 2000, 3000 złotych...

~mc2

Dzisiaj Wigilia.
Skąd wiem?
Poczytajcie komentarze totalna opozycja przemówiła ludzkim głosem!

~Gwiazda

Ten szpital powinien być zamknięty...a sprzęt ofiarowany ludziom którzy mają i wiedzę i powołanie

sebastal

Ale nie te co na zdjeciu smiech2

~Drobna zmiana

*Obserwator masz racjęumiech

~Obserwator

Jak widać każde miasto ma swojego Banasia!!!

~pracownik

Naczyniówka już dawno zaorana. Teraz posypie się urologia.

~Szpitalnik

Z tego co wrobelki cwierkaja urolodzy odchodzą, nczyniowka się sypie ale na zdjęciach wszystko jak zwykle cudownie

~mieszkaniec

Z tym dyrektorem , szpital czeka równia pochyła w dół. Lekarze masowo odchodzą z pracy. Jaka chirurgia, kto tam będzie operował? Tan pyszałek który nie ma honoru i nie szanuje ludzi zanim odejdzie na emeryturę obróci ten szpital w perzynę. A starosta dalej będzie go klepał po ranieniu i udawał, że nic się nie dzieje. Człowieku otwórz oczy, bo po nowym roku będziesz miał strajk i tylko jeden postulat: Surmacz i Mazurowa WON. Będziecie inwestować kolejne miliony złotych w mury lecz to nie mury będą leczyć ludzi. Dość terroru tego człowieka i jego popleczników.

~Kamil1

KTOŚ MA TU SKORODWANY ŁEB .

~pacjent

im trzeba zrobić trapanacje rozumu

kabi

trepanacja czaszki w Stalowej Woli, a gdzie są neurochirurdzy, coś się im chyba pokręciło,

~antek

szkoda każdego grosza lepiej inne szpitale w tanobrzegu nisku zasilić

Mariusz77

Z ministerstwa sprawiedliwosci kasa ??? To oni maja nadzieję ze beda tu robili egzekucje czy jak ??