Blisko 40 mln zł na rozwój Stalowej Woli

Image

Stalowa Wola starała się o pozyskanie funduszy na inwestycje z programu Rozwój Lokalny. Pieniądze z niego dostać mogą średniej wielkości miasta. Wcześniej nie było takiego wsparcia dla tego typu miejscowości. Stalowa Wola zakwalifikowała się do II etapu.

Pieniądze pomogą rozwiązać nam nasze lokalne problemy. Na liście dofinansowań nowego ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej znalazła się Stalowa Wola (w gronie 54 miast, spośród 213 składających wnioski). Teraz przez najbliższe pół roku ma być wypracowywany program rozwoju lokalnego. Środki norweskie, bo o nich mowa, będą delegowane na zadania o charakterze twardym, majątkowym, infrastrukturalnym oraz zadania tzw. miękkie (warsztaty, programy, zakupy wyposażenia, doposażenia instytucji). Łącznie będzie można pozyskać 40 mln zł. Dotacja w tym programie jest 100- procentowa, co oznacza, że bez wkładu własnego można przeprowadzić całą inwestycję. Dofinansowanie obejmuje obszar gospodarczy, społeczny, ochrony środowiska i kulturalny. Miasto w ramach tych funduszy chciałoby się zająć wieloma sprawami, między innymi terenem przy bibliotece międzyuczelnianej, przestrzenią przy „Florianie” i sądzie, a także parkiem przy torach.

- Podetap tego projektu nazywa się „Ekomiasto Stalowa Wola”, dlatego, że chcielibyśmy maksymalnie zazielenić ten teren wokół biblioteki, wokół Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wokół sądu, również dokonać nowych nasadzeń w Parku Miejskim, dokonać zabiegów arborystycznych tak, aby leczyć te okazy drzew, które są tam chore- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Kilka tysięcy nasadzeń ma zmienić wizerunek Stalowej Woli. Pojawią się nowe ciągi rowerowe, piesze, nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED-owie. Do „Ekomiasta” dochodzi kolejny projekt związany z zielonymi przystankami. Wszystko to sprawy, że miasto się ożywi roślinnością.

Pierwsze konsultacje w sprawie zagospodarowania terenu między Floriańską a ks. Popiełuszki zostaną zorganizowane w lutym 2020 roku.

W ramach środków norweskich zmieni się też przestrzeń przy Placu Piłsudskiego (od torów kolejowych do Dmowskiego, a później do Niezłomnych). Projekt ma „szanować” istniejącą zieleń i nasadzenia. Przy okazji budynek przy 1 Sierpnia 11 (o złej sławie zwany preshingiem) ma zostać przekształcony w centrum rozwoju gospodarczego i społecznego. Miałby się w ten sposób wpisać w działalność już istniejącą kulturalno- rozrywkową prowadzoną przez MDK. Pojawia się tu problem mieszkań socjalnych i komunalnych, dlatego też w ramach projektu zostaną wybudowane nowe bloki socjalne i komunalne.

- W toku dyskusji z mieszkańcami chcielibyśmy wskazać miejsce, gdzie takie bloki zostaną wybudowane i finansowane tak, aby osoby, które będą pozbawione tego miejsca, będą miały wskazane inne lokale, aby bilans mieszkań socjalnych, komunalnych na terenie miasta nie zmniejszył się, ale by był powiększony w tym zakresie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jest też plan zagospodarowania budynku po kinie Ballada. Będzie tam Centrum Nauki Kwiatkowski nawiązujące do muzeum COP (po lekcji teoretycznej w muzeum, kontynuowano by lekcje praktyczne przy Staszica). Prezydent chciałby, żeby na terenie miasta powstała sieć instytucji wspierających się nawzajem. Odnowiony miałby być też Park 24 (nadanie nowych funkcji).

Dlatego tak ważny jest obecny etap, w którym to mieszkańcy będą decydować o szczegółach programu. Miasto ma nakreślić tylko główne nurty, reszta powstanie w czasie społecznych konsultacji (mieszańcy, instytucje, stowarzyszenia wypowiedzą się na ten temat itp.). Za około rok wyłonionych zostanie 15 miast, które otrzymają środki w I etapie. Być może będą też relegowane dodatkowe środki na program.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

inteligentpseudo, jesteś wierutnym kłamcą, podkreślam wierutnym kłamcą, próbujesz mnie przypisać pisanie pod wieloma nickami, niestety tego ci się kłamco nie uda. Jesteś takim małym podłym wazeliniarskim człowieczkiem, próbującym wywyższyć się pod nickami:"wielki" a tu taki maleńki, "rozsądek", gdzie, chyba w butach, "czekamy", na co, chyba na twoją głupotę, "szacunek", "szacun", chyba ten wazeliniarski, "wiadomo", "wiemy", "taka prawda", "pytanko", to takie narcystyczne nicki, musisz sam siebie bardzo kochać i dlatego próbujesz się wywyższać, samo ochrzczenie się "inteligent" jest narcyzmem i ty próbujesz pouczać innych, przecież jesteś taką małą nędzną kreaturą piszącą zawodowo za nasze pieniądze i mam nadzieję, że jak się zmieni władza to ktoś cię na zbity pysk wyrzuci z tej posadki. Mało tego, twoje zadufanie w sobie to pełna władza, większa od L.N.. Piszesz, pożyczyliśmy, wybudowaliśmy, oddaliśmy, w przyszłym roku wybudujemy, przecież ty nie masz nic do decydowania w tej materii, przypisujesz sobie co inni zrobili i próbujesz w ich imieniu tu się wypowiadać, to jest podłe wazeliniarzu. I na koniec kłamco, podaj bodaj jednego mojego innego nicka pod którym bym coś napisał.

~inteligent

Do manekin, jeśli ty nie wiesz , że na budowe tych 2 bloków na ORZESZKOWEJ pożyczyliśmy pieniądze z budowy tego CENTRUM SPORTOWEGO to o czym ja mam z tobą dyskutowac. Zanim otworzysz jape najpierw się doucz bo całe miasto się z ciebie śmieje. Do e2rds, emerycie piszez wypociny pod różnymi nickami a zarzycasz ' ' inteligentowi' że używa różne nicki to są włąśnie HIMALAJE HIPOKRYZJI. Zbliża się koniec roku to zejdź z tej drogi bo stoisz po ciemnej stronie mocy.

~klaMCA

Pytania na koniec roku do pisiorow :obiecywal te r zeczy premier i prezydent w wystąpieniach !Wktorych więzieniach siedzi osadzona mafia watowska?O ile obniżono podatek vat ?O ile podniesiono kwote wolna od podatku? Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkanie plus? Kto jeździ milionem samochodow elektrycznych ?Ile km autostrad wybudowano? Jak pokonano ASF ?Oile sa kolejki krótsze do lekarzy? Ile lozek i oddzialow szpitalnych powstalo? O ile wzrosły emerytury i renty? Ilu polakow wrocilo z emigracji zarobkowej a ile jeszcze wyjechalo? Jak chronimy srodowisko ? Gdzie jest posadzone pol miliarda drzew ? gdzie jest 100 obwodnic miast ?

manukun

Edziu dalej opowiada bajki, jak to nieczynne centrum piłkarskie finansuje budowę bloków mieszkalnych. Kto uwierzy w kłamstwa tego partyjnego działacza?

~super prezes

mieszkancy bloków na orzeszkowej to dla prezesa dojne krowy - w 1 roku uzytkowania podniósł mieszkancom opłate administracyjna o 100% . Ciekawe jak bedzie z lokatorami nowego 3 bloku i lokatorami na lesnej gdy powstanie ?

~Rosyjski trol

witam i o zdrowie pytam. kiedy Prezydencie jakies sensowne inwestycje ? nasadzenia przeciez nie wytworza pieniedzy na spłate długóf st woli

e2rds

inteligentpseudo, piszesz cyt. " W tym roku oddaliśmy 2 bloki na ulicy ORZESZKOWEJ i wprowadziło się tam ponad 100 rodzin. A w przyszłym czyli za tydzień wybudujemy tam jeszcze jeden blok dla mnej zamożnych obywateli naszego miasta." Znaczy kto oddał ty i jeszcze ktoś, może ten twój m..., nie rozśmieszaj mnie i nie za szybko chcesz budować, zgłupiałeś, chyba tak szybko jak przedszkole przy KEN. W przyszłym roku, za tydzień to nawet nie zaczniesz, o przepraszam nie zaczniecie, chyba ty i ten twój.

Andrzej_2.0

Inteligent, przecież te bloki buduje spółdzielnia miejska na kredyt z banku. Spółdzielnia wzięła kredyt A miasto jest poręczycielem. To centrum piłkarskie jeszcze nie jest zapłacone ale tez będzie na kredyt. O ile zostanie wreszcie odebrane.
Pięter, może mieć odrobinę racji patrząc jak idzie budowa i jak zdrozala od pierwotnego projektu.
A co do rozwoju to niestety brak go w mieście Jedyny rozwój to rozwój zabawy. Mieszkańcy i miasto bawią się w najlepsze. Szkoda że na kredyt. W piwie panuje takie przekonanie zw ludziom trzeba dawać nawet drogo. A co tam to za ich pieniądze, bo przecież nie Lucjusz będzie spłacał te kredyty. Ide o zaklad że niedlugo wyjedzie z miasta.

~inteligent

Do pieter, hejterze po co te brednie wypisujesz a nie masz pojęcia co się w mieście dzieje. W tym roku oddaliśmy 2 bloki na ulicy ORZESZKOWEJ i wprowadziło się tam ponad 100 rodzin. A w przyszłym czyli za tydzień wybudujemy tam jeszcze jeden blok dla mnej zamożnych obywateli naszego miasta. Paradoks polega na tym , że gdyby nie budowa tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO to te 2 bloki na ORZESZKOWEJ by nie powstały bo pożyczyliśmy pieniądze na budowe tych bloków z pieniędzy na budowe tego CENTRUM SPORTOWEGO.Ale komu ja to tłumacze i kogo ucze.

~PIETER

Jaki rozwoj???TU CHODZI RACZEJ O TO ILE KASY NAKRADNA WLADZE MIASTA Z PREZYDENTEM NA CZELE !! Obudzcie sie ludziska.....W Stalowej Woli nie ma rozwoju bo NIE BUDUJE SIE MIESZKAN DLA LUDZI....Na wszystko sa pieniadzde ale nie na to co trzeba.A na inwestycjach typu BUDOWA STADIONU TO TAK NAPRAWDE DOBRY SPOSOB ZEBY NAKRASC ILE WLEZIE..Nie poszerza sie terytorium miasta i tak od 40 lat .Ludzie maja wypier.........z miasta !!!

~Mieszkaniec

Osoby które prowadzą stronę mogliby łaskawie nie zatwierdzać komentarzy chorych i upośledzonych umysłowo Hejterów. No ale Widać że to za trudne dla właścicieli strony.

~Mieszkaniec

~Lustro popatrz w lustro ....

~Lustro

Jedno pytanie do opozycji:
Nie wstyd wam za ten hejt na święta?
Za tą chamską nienawiść?

~Seba

Przepraszam ze pytam ale czy tu komentuje ktos normalny czy tylko same debile??? smiech2 pozion dna osiagniety intelektualne dno.

e2rds

Ujot-oj, Ujot-oj dalej, nie przejmuj się, ujotoj

~Ujot

Skandaliczne komentarze opozycji, nawet rocznego święta nie uszanują!

maszynista

Nie dajcie sie nabrac na nowe nasadzenia.Przykład skarpa ,wczesniej te wysokie zielone drzewa były widoczne z samolotu a teraz pustynia .Lepiej nie brac tej kasy ,bo zamiast nowych bloku to beda rewitalizować.

e2rds

Jak niewiele trzeba żeby ucieszyć ludzi, wystarczy obiecać pieniądze za parę lat, byle duże, mogą być wirtualne i że będą żyli długo i szczęśliwie.

~inga

"Kilka tysięcy nasadzeń ma zmienić wizerunek Stalowej Woli..". - np skarpa juz zmienila wizerunek na gorsze

~mc2

Dzisiaj Wigilia.
Skąd wiem?
Poczytajcie komentarze totalna opozycja przemówiła ludzkim głosem!

~piket

Jak na razie to nadbereżny będzie się ubiegał, ale czopki już pieją jakby te pieniądze były na koncie miasta. Spokojnie Panie i Panowie. Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Wesołych Świąt. umiech

~Marcel

I super. Bardzo dobra wiadomość pod choinkę. Wszystkim życzę miłości i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

~Trzy

Widać, że aż oczy naszych opozycjonistów bolą na to ile się w Stalowej Woli dzieje.
Hejt taśmowo wrzucany do internetu.
Żenada!

~Manni

I póki co nic dla STalowej WOli nie zrobiłą przez rok opozycja!
Tylko te nabożeństwa pod sądem.
Wstyd!

~Farma-POKO

Za darmo pożyteczni nam nawet odradzają. Totalnym totalnie padło na te przegrane łby :-)

~inteligent

Na razie RALNIE dla miasta zrobił więcej PAN PREZYDENT ANDRZEJ SZLĘZAK. Może młody go kiedyś dogoni.

~inteligent

Najlepsze miejsce na ten nowy PERSHING to w ROZWADOWIE przy stacji kolejowej gdzie kiedyś naprawiano parowozy , po drugiej stronie tej wieży ciśnien wody w parku. Gdyby naszemu PANU PREZYDENTOWI udało się zdobyc te 40 milionów euro to już dziś ma następną kadencje w kieszeni wygraną. Za takie pieniądze można pól STALOWEJ odbudowac tak że brawo dla prezydenta.

~Babka

DIadek, te czasy wracają!!!

~Babka

DIadek, te czasy wracają!!!

~he hee

erdees ja bym ci przypomniał wasze tłuste lata i wydał te .."kartki " na mieso , cukier, papierosy czy wódke to wtedy byś naszalał, przypominasz sobie jak było?????Teraz tak narzekasz na a bo za 2 czy iles tam miesiecy.Pamietasz te półki i ocet na nich ? pomarańcze z Kuby były rarytasem dla dzieci z paczki zakładowej raz na rok.Wiecej nie wymienie bo znasz. Sklepy społemowskie tylko a teraz ile galeri i w nich półki sie uginają.Od wszystkiego!!!!A ty takie tam pierdoły piszesz.Młodziez czyta i co myśli? Co jej przekazujesz .....?WSTYD!!!!