Unieważniono przetarg na modernizację Rynku w Rozwadowie

Image

Prezydent miasta podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na modernizację Rynku w Rozwadowie. Powodem tego były zbyt wysokie ceny ofert jakie wpłynęły do magistratu.

Przypomnijmy, że do postępowania przetargowego przystąpiły 3 firmy. Propozycje cenowe oscylowały między 20,5 mln zł a nawet 25,2 mln zł.

- Przetarg otworzył się dość wysoko, bo planowaliśmy w pierwotnym kosztorysie wydać kwotę powyżej 15,5 mln zł. Projekt jest dofinansowany w wysokości 10 mln zł przez Regionalny Program Operacyjny, którego operatorem jest marszałek województwa podkarpackiego. Kosztorys był przygotowywany na przełomie 2017/2018 roku. W 2018 roku składaliśmy projekt do marszałka. Trzeba powiedzieć, że ceny w tym okresie wzrosły dość znacząco, zwłaszcza, że przedsiębiorca, który przystępuje do takiego przetargu nie tylko musi bazować na roku bieżącym, ale musi wziąć perspektywę, że zakończenie tego zadania jest na koniec 2021 roku. Mimo wszystko ta kwota, która została zaproponowana wydaje się za wysoka- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Projekt zakłada wybudowanie nowej drogi biegnącej w jednej linii od kamienic do centrum Rynku. Zostaną przywrócone historyczne części rynku jak: fontanny, zdroje uliczne, powstanie miejsce do organizacji imprez kulturalnych. Istotnym aspektem tego zadania będzie przeniesienie „pajęczyny” sieci energetycznej znad Rynku do ziemi.

Prezydent uspokaja podkreślając, że miasto ma jeszcze czas na znalezienie wykonawcy, bowiem w okresie zimowym i tak niewiele prac mogłoby zostać wykonanych.

- Mamy okres zimowy na ewentualne korekty w przetargu i jego powtórzenie. Na pewno zadanie rozpocznie się w przyszłym roku. Mamy zagwarantowane na to środki w budżecie- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~antypisek

a co banda z miasta myslala ze bedzie ze poldarmo a reszte do kieszeni , sami bierzecie krocie!!!!!

~Damiano

Coś 447 ugrzązł w miejscu. Czy lokalny aktyw uchyli rąbka tajemnicy czy też kupe wiecie poza suchymi instrukcjami z Nowogrodzkiej?

~Kundel

Ponoć TVN24 doniósł, że w takim razie ma tam być ten osławiony park (wychodek) dla psów, co obiecywała opozycja.
Będzie projekt na następnej sesji.

elha12

Zamiast modnego dziś betonowania kolejnej połaci miasta (tym razem rozwadowskiego rynku) za 15 mln zł, lepiej za pół tej ceny odbudować na starych, zachowanych fundamentach przedwojenny ratusz. W ten sposób wypełnimy lukę w zabudowie i utrwalimy historyczną ciągłość tego miejsca, a nie chorą wizję jakiegoś nawiedzonego architekta (vide park miejski przy torach z granitowymi ławkami za 100 tys. każda, oraz ze ścieżkami spacerpowymi wyłożonymi łupaną kostką granitową po której chodzenie, pchanie wózka z dzieckiem, czy jazda rowerem jest nie byle jakim wyzwaniem dla każdego). Ponieważ ów przedwojenny ratusz zbytnim pięknem nie grzeszył, przy odbudowie można by go wzbogacić i "upiększyć" o wybudowanie np. 40 m wieży widokowej z zegarem. Okupanci zniszczyli tysiące naszych zabytków. Odbudowa czy nawet rekonstrukcja od zera niektórych z nich, to nie tylko radość dla nas - żyjących tu i teraz świadków tych wydarzeń, ale przede wszystkim wielki nasz dar dla przyszłych pokoleń Polaków, które bedą mogły podziwiać nasze kościoły, zamki, pałace, ratusze (także i ten rozwadowski), które uratowaliśmy dla nich, a nie szklane pudełka galerii handlowych, czy betonowe pustynie.

~Ziko

NO I JAK ROZWADOWIANIE??? Czujecie się dopieszczeni przez Lucjusza? smiech2
Nieźle wam odpicował ten Rozwadów smiech2 smiech2

~Rafał

Czy nie należałoby najpierw zadbać aby w całej Gminie zadbać o stan techniczny ulic i stworzyć dobrą sieć dróg dojazdowych dla wszystkich mieszkańców.
Kto naciska Urząd aby wpompować taką kasę na rewitalizację rynku w Rozwadowie.
Należałoby pomyśleć też o innych, zaniedbanych dzielnicach naszego miasta.
Chyba ulice w miście są ważniejszym zadaniem do realizacji.

~...

To do szkoły na ul. Polną będę zaiwaniał z Charzewic? Bo rano elektrykiem na linii cztery nie dadzą rady zabrać wszystkich.

maszynista

Brak pieniedzy na dokonczenie budowy stadionu,brak kasy na naprawę urzadzen i innych rzeczy na błoniach .A Lucek chce zaczynac nowa rewitalizacje.Niech sie z tego wycofa ,bo dofinansowanie to tylko powoduje zadłuzanie.Niech radni załatwia kasa z dofinansowania w 100 procentach zeby nie brac do tego kredytu.

~verso

u nas zawsze to co najtańsze.a potem jesteśmy w czarnej d...e

~Moog

Teren przez lata zaniedbany i zapomniany.
Władza miała miejsce generalnie w duupie.
Młody prezydent chce coś zrobić, motłoch hejtuje.

~www

Ja słyszałem dość dawno od jednej dobrze poinformowanej osoby, że pojawiły się problemy z braniem kolejnych kredytów i że będzie narracja, że trzeba coś odłożyć na następny rok z innych względów..

Sam projekt wygląda ... średnio moim zdaniem. Jak dla mnie to rewitalizując Rozwadów trzeba by było zrobić coś co będzie przyciągało ludzi z okolic (Tarnobrzeg, Kraśnik, Leżajsk, itp), żeby zostawiali tu pieniądze, tworzyli miejsca pracy. To m wygląda jak tylko lekkie poprawienie wyglądu i tyle. Ale 20 mln to nie jest mała kwota. Można wydać i 50, ale jeżeli zrobi się to z sensem, a nie "żeby było".

~www

Ja słyszałem dość dawno od jednej dobrze poinformowanej osoby, że pojawiły się problemy z braniem kolejnych kredytów i że będzie narracja, że trzeba coś odłożyć na następny rok z innych względów..

Sam projekt wygląda ... średnio moim zdaniem. Jak dla mnie to rewitalizując Rozwadów trzeba by było zrobić coś co będzie przyciągało ludzi z okolic (Tarnobrzeg, Kraśnik, Leżajsk, itp), żeby zostawiali tu pieniądze, tworzyli miejsca pracy. To m wygląda jak tylko lekkie poprawienie wyglądu i tyle. Ale 20 mln to nie jest mała kwota. Można wydać i 50, ale jeżeli zrobi się to z sensem, a nie "żeby było".

maszynista

Nie zapominajcie ze na ta rewitalizację Lucka trzeba pozyczyc pieniadze ,bo tylko część jest dofinansowania z rządu.Bank zamknął nam kredyt ,jesteśmy za bardzo zadłużeni.

~Chińczyk

Bydło płatne hejtuje, opozycjo dajcie se Siana wigilia 24.12 dopiero!

~WHO

to zadanie powinno być dwuetapowe: uporządkowanie sieci i ciągi p-j przy budynkach, potem środek. I po cholerę tyle betonu i kostki. Siermiężne to i toporne. Bez życia.

~Riszard

Ale co sobie płezydęt myślał że kupi usługę modernizacji łynku w cenie cytłyn? Dobrobyt w Polsce galopuje, więc tak dobrze zarządzane miasto na pewno stać na taką drobnostkę jak remont smiech2

jusek

@~Teofil
Pożyczam określenie"Jego Karłowatość " jeśli chodzi o Jarosława Bieruta vel Wiesława Kaczyńskiego.
Dzięki!!!

maszynista

Dobra wiadomosc,Lucek Drwal nie może betonować rynku w Rozwadowie bo pusta kasa,kredyt zamknięty.Bez kasy to place zabaw nie beda betonowane,szkoda że brakło kasy na otwarcie stadionu .

~Teofil

Kolejna kadencja zapewniona... Centrala zapewniła bezkarnosc. Więc teraz wszystkie obiecanki wyborcze można olać. Już wyborcy nie są do niczego potrzebni. Jego Karłowatość zawłaszcza Polskę na własne potrzeby.

~buhahaaa

Rynek zrównać z ziemią ,posiać trawe a potem posadzić las i wkoncu uszczesliwi to oponentów?

~Liljana

A czyja to zasługa, że tak ceny wzrosły? Koszty dobrej zmiany?

jusek

Tak jak pisałem wcześniej-Nadbrzeżny nie widzi nic więcej w całej Stalowej jak fontanny,beton i asfalt.Ciekawe czy WC ,inne niż '"toj-tojka"jest tam planowane?

~Drobna zmiana

Taka magia świąt . Teraz zaczyna być widać że miasto jest bardzo zadłużone co za tym idzie mieszkańcy też!

~zefir

zostawcie jakąś enklawę dla rozwadowskich pijaczków gdzie się podzieją a to rdzenni mieszkańcy

maszynista

Najwiecej teraz biora za wycinke,przycinke drzew wiec dlatego tak drogo chcieli za całość.Oby nigdy nie było tej rewitalizacji.