Czy skończy się problem podtopień na ul. Okulickiego?

Image

W Stalowej Woli jest kilka takich ulic gdzie regularnie, po obfitych opadach deszczu, zalega woda. Niezbędna jest wtedy pomoc strażaków przy jej wypompowaniu. Prezydent miasta zapowiada, że na przestrzeni kolejnych lat będzie podejmował działania aby zniwelować ten problem. W pierwszej kolejności miasto weźmie się za ul. Okulickiego.

- Prowadzimy prace projektowe dotyczące przebudowy ul. Okulickiego, od nowego łącznika do wiaduktu, stacji benzynowej, do budynku ZBR-u wraz ze zbiornikami retencji wody deszczowej tak, aby zabezpieczyć całe osiedle i również całą infrastrukturę od zbierających się tam wód deszczowych, bo to jest problem tej części osiedla Młodynie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent szacunkowy koszt tej inwestycji wyniesie między 6 a 8 mln zł. Miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Sam system retencji wody deszczowej w ul. Okulickiego będzie częścią dużego systemu. Patrzymy na dofinansowania z programów krajowych takich instytucji jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. To zadanie będzie musiało dotyczyć również ul. Komisji Edukacji Narodowej, budowy tam zbiorników retencji wody deszczowej. Dotyczy to również ul. Niezłomnych, wylotu na Tarnobrzeg. Te części miasta muszą być uzbrojone w nową retencję wody deszczowej. To zadanie wieloletnie, ale musimy je rozpocząć od zabezpieczenia ul. Okulickiego, szczególnie na wysokości Banku Spółdzielczego, gdzie zbiera się woda- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~oku 46bm8

O tak, proszę zanim podtopione będzie os.MAGNOLIA

e2rds

tola, nie daj się zwodzić, "szacunek" i "inteligent" ten pseudo to jedna i ta sama osoba, zauważ, że pisze za 10 lat, czyli jeszcze daje 10 lat rządzenia L.N, niby przywołuje Zaborowskiego, a wazelinuje L.N.

~tola

Do "szacunek" ij wydaje mi się, że p. Zaborowski wyleczył się z zaszczytów samorządowych, chtba tak. Gdyby parł na to stanowisko to mógł uczynić konkurencję p. Nadbereżnemu lub mu zagrozić, że gdy go nie powoła na zastępcę to on wystartuje i wygra. Tak się jednak nie stało i teraz raczej nie będzie tego o czym piszesz. Szkoda, zdecydowanie byłby lepszym od obecnego bo nie ma w nim tyle pychy i samozadowolenia! Sam siebie nigdy nie wychwalał jak to czyni nagminnie pan LN.

~Sprzątam to

Nadbereżny się za to weźmie i zrobi.
A opozycja co?
Pójdzie palić świeczki pod sądem w 8 osób. No i zostawi syf na chodniku.

e2rds

inteligentpseudo, próbujesz mnie, w artykule o sądach bronić i przy okazji siebie, że niby pod twój nick niekiedy się podszywają, jak ktoś zrobił w tym artykule pod niby moim nickiem. Wiesz, jesteś wyjątkowym obłudnikiem. Występujesz pod różnymi nickami na forach, raz pod "wiadomo", to pod "wiemy", albo "pytanko", pod "fdsfdst", "taka prawda", ostatnio pod "Patopis", a i też "inteligentny", nawet jako "obserwator" widziałeś mnie pod sądem o czy napisałeś. W tym artykule przerosłeś samego siebie. Pod własnym nowym nickiem "szacunek" zachwalasz samego siebie na doskonałego prezydenta, już do tego się posuwasz, oj wazeliniarzu, wazeliniarzu, nawet san sobie wazeliną smarujesz i uważasz się za inteligenta, wstyd, o przepraszam, "wstyd" to też twój nick.

e2rds

@ jan, już pisałem, że z małpami nie dyskutuję.

~szacunek

Do inteligenta, mamy doskonałego kandydata na miejsce obecnego prezydenta , pana radnego FRANCISZKA ZABOROWSKIEGO. Tylko czy zgodzi się wystartowac w kampanii wyborczej za 10 lat po odejściu obecnego prezydenta.

~@jan

e2rd.. na melioranta przy prezydencie bądz jak sie zgodzi to społecznie i po problemie.Jeszcze obok tunelu dosadzi drzewka i bedzie piekności.

~bankier

Już jeden Bank finansuje lodowisko, to dlaczego Bank Spółdzielczy nie może dofinansować zbiorników retencji.

~Stanisław

Trzeba raczej rozpocząć od ul. Posanie tam zalewana jest ulica od kilkunastu lat. Straż Pożarna nie chce już wypompowywać wody i odsyła mieszkańców Posania do Prezydenta.
Ulica Okulickiego może oczekiwać w kolejce.
Proszę Radnych o interwencje !!!

~jan

.... no i skończą się podtopienia, woda nie będzie już stała w dołku na zakręcie Okulickiego tylko spłynie do tunelu pod torami, taka miejscowa wersja polderu .....

~ Po co...

Dlaczego stalowe nie zapytało o to byłego prezydenta?
albo dzisiejszej opozycji, która z nim współrządziła?

~No water

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację od Pana i tak dalej będzie to możliwe że nie będzie problemu z odbiorem osobistym w tym temacie.

maszynista

Co z obozem bezdomnych na ulicy Przemysłowej.Ile tej zimy zamarznie?

e2rds

Jak bezmózgie Pytanko nie będzie pytało, tylko zacznie myśleć.

~Pytanko

A Kiedy się skończy problem bezrozumnego hejtu trolli typu:
e2rds
manekin
maszynista
pisior?

e2rds

inteligentny inaczej to pisał, a tak po prawdzie to inteligent, tylko pod innym nickiem.
~inteligentny
Nie było lepszego prezydenta od PANA PREZYDENTA L.N. w naszym mieście od powstania STALOWEJ WOLI. Kiedy pomyśle , ze za 10 lat odejdzie z tego stanowiska to mnie to przeraża bo nie widze w naszym mieście jego następcy a byle kogo nie warto wybierac.

~inteligentny

Nie było lepszego prezydenta od PANA PREZYDENTA L.N. w naszym mieście od powstania STALOWEJ WOLI. Kiedy pomyśle , ze za 10 lat odejdzie z tego stanowiska to mnie to przeraża bo nie widze w naszym mieście jego następcy a byle kogo nie warto wybierac.

~wiadomo

Do go123, oni mają pomoc chocby w DOMU ŚW. ALBERTA w CHARZEWICACH tylko muszą skończyc z alkoholem. Dlaczego w mamrze wytrzymują bez picia a na wolności jeden dzień bez alkoholu to dzień stracony. Skoro mają na alkohol to powinni miec też na inne rzeczy , więc o jakiej pomocy ty piszesz.

e2rds

he hee, tak,tak, zakończenie robót ma nastąpić w sierpniu 2022 roku, tak zostanie dotrzymany termin jak otwarcia stadionu w 2019 roku, wybudowania przedszkola w 2018 roku, wykonania bajpasa na przełomie października i listopada 2019 roku, spłaty zadłużenia obligacjami w 2033 roku, zacznij myśleć. I jeszcze obwodnicy o której pisano cyt"
13 MAJA 2019
Oby. Nie było czasu na dywagacje techniczne, bo wybory tuż, tuż. Na możnych parły z przodu obiektywy, a z tyłu spychacze. Takie jest tempo na budowie obwodnicy Niska i Stalowej Woli. Nawet nie było pokropku. Z marszu wszystko. 15 kilometrów w dwa lata. Da się? Da się.
Tak zapewnia Jorge Calabig Ferre, wiceprezes Mostostal Warszawa, która to firma wespół z Acciona Construcion będzie budowała obwodnicę Stalowej Woli i Niska. Ponad 15 km, od ronda na ul. Chopina, aż prawie pod Rudnik. Wyzwanie inżynieryjne, logistyczne i rzeczywiste. Warte wszystko bez ułamków 200 mln. zł. Czas do jesieni 2020 r. To krótko. Chodzi o to, by obwodowa droga była skomunikowana z nową S19, a ta w naszych okolicach będzie najpóźniej w połowie 2021 r. Czasy realizacji się korelują.

~inteligent

Do ola, hejterze takie brednie to tylko takim głupkom jak ty możesz opowiadac. Tylko o zmarlych w naszej katolickiej kulturze się nie mówi źle . A pamiętasz jak PALIKOT mówił o najlepszym prezydencie POLSKI , PANU LECHOWI KAZYŃSKIEMU po katastrofie lotniczej. Póknij się z całej siły o ściane może coś rozumu zakumasz.

~Kineman

Kiedy wreszcie nastąpi w reszcie?

go123

Kiedy wreszcie będzie pomoc dla bezdomnych którzy mieszkają w leśnym obozowisku, za torami na przeciwko ronda, przy ulicy Przemysłowej ?

~he hee

erdeesik to twoje marzenie i całej tej łopozycji , ale bedzie i to o wiele szybciej.

~jusek

Podobno ma być tunel pod torami łączący ul.Okulickiego z Przemysłową,tak więc wiadomo gdzie będzie spływać woda.
I załatwione.

go123

@ art

Ale o pracę jakby coraz trudniej, i populacja miasta szybko topnieje...
A do tego w 2020 roku ma zostać zlikwidowane schronisko dla bezdomnych.
I co tu robić ?

art2deco

Miasto rozwiązuje problemy nierozwiązywalne od dekad, bombę ekologiczną stawów osadowych i spapraną kanalizacje deszczową w paru miejscach miasta. No i przejazd pod torami :-) na Przemysłową i łącznik z Energetyków na Hutę. Obwodnica spięła miasto.
Kosztuje ale za darmo miasto nie pojedzie do przodu tylko może dreptać w miejscu (pod sądem żeby było jak było).

go123

@ siwy

Wejdzie syndyk i sprzeda miasto jako masę upadłościową...

~siwy

miasto ma długu 195 mln. kto da następna pożyczkę tak zadłużonemu miastu?

~ola

Dlaczego nie możesz funkcjonować bez uszczypliwości do b. prezydenta? Czy coś leży ci na wątrobie z tamtego czasu czy może masz jakąś inną niestrawność! Naucz się prostaku, że o nieobecnych źle się nie mówi a jeśli już to tylko dobrze! Chcesz usprawiedliwić niedołęstwo obecnego lansera nazywanego Prezydentem LN? Miał już pełne 5 lat beztroskiej zabawy w "rządzenie" miastem i rządził niczym szewc butem. Wyszło jak wyszło, główna arteria miasta(Okulickiego nią jest!) była jest i będzie zalewana bowiem dopiero p. LN obudził się z drzemki. Będzie projektował. Co robił dotychczas? Skupował wolno stojące pustostany bo to miał być priorytet? Przestań odnosić się już do poprzednika bo ileż mozna słuchać banałów?