Opłatek Maltański w Stalowej Woli

Image

18 grudnia po raz szósty w Stalowej Woli odbył się Opłatek Maltański. Jego organizatorami byli: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli wraz z Zakonem Maltańskim Polska – Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie.

W 2019 roku Opłatek Maltański odbywał się w 28 miastach Polski, w tym także w Stalowej Woli. Jest to ogólnopolska, świąteczna akcja charytatywna organizowana przez Zakon Maltański Polska wraz z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej, polegająca na organizacji spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących m.in. rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych. W organizację każdego ze spotkań wigilijnych angażowani są lokalni przedsiębiorcy, darczyńcy i wolontariusze.

Ideą Opłatka Maltańskiego jest pomoc osobom potrzebującym w sposób „dwutorowy” poprzez wsparcie materialne i duchowe w formie zaproszenia do wspólnego stołu wigilijnego, podzielenia się opłatkiem i kolędowania.

Tym razem przy wigilijnym stole zasiadło 101 mieszkańców (72 osoby dorosłe i 29 dzieci) ze Stalowej Woli. Nie zabrakło zaproszonych goście m.in. ks. Mieczysława Kucela, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Sobieraja, wiceprezydent Renaty Knap.

Każdy uczestnik Opłatka Maltańskiego otrzymał paczkę żywnościową z darów pozyskanych od lokalnych sponsorów i ludzi dobrej woli. Każde z dzieci spotkało się z Mikołajem i dostało prezent.

Oprawę artystyczną podczas spotkania wigilijnego zapewnili artyści z Grupy Wokalnej: Pałacyk Michla” z akompaniamentem Edwarda Horoszko.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~~mieszkanka

Komu są oddani?Chyba tylko małemu prezesowi!Bo dla zwykłych ludzi żaden z nich jeszcze nic dobrego nie zrobił.Jeden karierowicz a drugi dupowłaz.

~mieszkanka

Ludziska skąd w Was tyle jadu Staszek i Lucek to naprawdę oddani ludzie a patrzeć na ich czyny przez pryzmat nadwagi jest poniżej nawet Waszej godności.

~Obserwatorka

Nawet tu widać ustawkę czy znajomości.Co roku te same osoby.Naprawde nie ma w Stalowej więcej osób biednych czy potrzebujących wsparcia???Jakoś trudno w to uwierzyć

~mariusz

człowiek każdy równy, czy biedny czy bogaty. ja sam jestem biedny i nie raz byłem fotografowany

Madea

no chyba nie powinni tak obfotagrafowywać tych ludzi,trochę taktu i smaku by sie przydało

~stalowolanin

Widać,ze Staszek Sobieraj to dobrze tam pojadł,szczupły był chłopaczynka,a bęben już piękny wychodował od tych darmowych wyżerek,to samo się tyczy Lucyferjusza,też opasiony jak świnia wódz naszego plemienia.

~aaa

ddddd

~luk

a przemowom nie było końca.umiech

~wyborca

radna Miśko youtube.com/watch?v=jumkZpZzO1o#t=3m30s