Czy nowy łącznik ułatwiłby dojazd do galerii?

Image

Radny Paweł Madej zaproponował, by miasto wybudowało niewielki łącznik do ul. Działkowej, co pomogłoby rozładować ruch na ul. Poniatowskiego, od ronda ks. Warchoła aż do zjazdu do Vivo!. Temat już był wcześniej poruszany na forum Rady Miasta Stalowa Wola.

- Chciałbym zasugerować budowę nowego łącznika, który powinien rozwiązać problem komunikacyjny, który w obecnej chwili powstał. Dotyczy to między innymi Galerii Vivo!, ul. Działkowej. Niewątpliwie zakończenie budowy obwodnicy nie rozwiąże całkowicie problemu galerii i ul. Działkowej, dlatego proponuję, by w przyszłorocznym budżecie zastanowić się nad dokonaniem zmian na etapie roku i wykonać łącznik wewnętrzny, który by połączył rondo ks. Warchoła w ul. Poniatowskiego z ul. Działkową. Mamy tam do wykonania 150- metrowy odcinek drogi z pochyleniem około 3%, więc jest to dopuszczalne, a nawet gdyby to było niedopuszczalne, to odstępstwo od tych norm daje minister transportu, tak że tu nie ma żadnego problemu. Wykonanie tego łącznika pozwoliłoby nam skierować ruch mieszkańców bezpośrednio poprzez rondo ks. Warchoła do ul. Działkowej i poprzez wewnętrzną drogę, która ma powstać równolegle z obwodnicą, bezpośrednio do Galerii Vivo!, no i do wszystkich działkowców, którzy będą mieć działki zlokalizowane po drugiej stronie obwodnicy- mówił radny Paweł Madej.

Jak przekonywał podczas sesji Rady Miasta radny, tym sposobem udałoby się rozwiązać problem ul. Podgórnej, która obecnie potrzebuje chodnika ze względu na duże natężenie ruchu. Gdyby ulica został odciążona, jak uważa radny, chodnik nie byłby potrzebny wcale.

- Ominąłby nas remont jakiś 2 km ul. Działkowej i problem chodnika rozwiązałby się samoczynnie. Ruch by zmalał, bo w tej chwili użytkownicy działek skracają sobie drogę jadąc ul. Podgórną- mówił Madej.

Zniknąłby również problem korków na skrzyżowaniu Poniatowskiego z Chopina. Podczas weekendów, zwłaszcza, gdy jest niedziela handlowa, sznur aut sięga aż do świateł na górce i do ronda ks. Warchoła. Radny uważa, że przepływ ruchu byłby na rękę galerii i że zapewne Vivo! Chętnie dołożyłoby się do budowy łącznika.

Jak podkreślił prezydent skrzyżowanie ul. Chopina z Poniatowskiego jest poza zarządem miasta. Jest to droga o charakterze krajowym (DK77) i powiatowym. Po oddaniu do użytku obwodnicy będzie wiadomo coś więcej na temat zarządu okolicznych ulic. Prawdopodobnie będą tam drogi wojewódzka i powiatowa.

- My również do GDDKiA zgłosiliśmy taki wniosek, aby pracować nad rozwiązaniem bezpieczeństwa w zakresie tego skrzyżowania, czy to będzie rondo, czy to będą światła. W tej chwili trwają analizy w tym zakresie. Jeżeli chodzi o łącznik, to jest zaplanowana droga techniczna, która będzie prowadzić od Działkowej do galerii Vivo!, ale powiem szczerze, że to nie jest najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia rozwiązania tego problemu dlatego, że będzie to dojazd obciążający nasze osiedla mieszkaniowe- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Propozycję radnego Pawła Madeja żeby między blokiem Poniatowskiego 80 a 88 przeprowadzić łącznik nie uznał za realną, bo wyprowadzenie ruchu przez osiedle spowodowałoby nie tylko oddziaływanie na skarpę, ale i zagęszczenie ruchu między budynkami mieszkalnymi.

- Jeżeli wykonalibyśmy taki łącznik, on w pewnym sensie zaburzyłby nasz plan i nasz układ inwestycyjny, drogowy, który jest właśnie w trakcie realizacji. Dlatego właśnie od wjazdu od strony Tarnobrzega tworzymy dwa bajpasy dla ruchu ciężkiego: jeden, który przez ulicę Bojanowską, rondo COP-u do ul. COP i łącznika powinien dojechać do strefy przemysłowej lub do obwodnicy, a z drugiej strony od ul. Przemysłowej, pod torami do ul. Okulickiego, żebyśmy nie wprowadzali ruchu w centrum miasta. Jeżeli byśmy wybudowali ten łącznik od KEN do Działkowej czy obwodnicy, to bez wątpienia spowodowalibyśmy dalsze zaproszenie ruchu tranzytowego, ruchu nawet spoza Stalowej Woli, nawet do Galerii Vivo! przez środek miasta- mówił prezydent.

Budowa łącznika spowodowałaby mocne wejście w skarpę, ze względu na bliską odległość od obwodnicy, co jest niebezpieczne. Wzmocnienie podłoża przy blokach generowałoby ogromne koszty. Być może trzeba będzie w przyszłości pomyśleć o wiaduktach nad drogami, co pozwoliło ułatwić dojazd do galerii. Prezydent przypomniał, że do Vivo! będzie można łatwo dojechać dzięki łącznikowi, który powstaje na ul. Czarnieckiego. Oznacza to, że do galerii będą trzy wjazdy: od ul. Chopina, od obwodnicy i od ul. Działkowej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
elha12

Nie było VIVO, to ludzie jeździli do galerii RZESZÓW i nie płakali, że daleko. Teraz świat się zawalił,, bo utrudniony został (przejściowo) dojazd do VIVO. Panie radny, mam lepszy pomysł jak ulżyć doli kierowców w tym przejściowym utrudnieniu by nie wpadli w histerię. Zbudujmy most pontonowy przez San (pomoże wojsko), a wtedy wszyscy niecierpliwi rzucą się od strony Pysznicy, przez ten most na tyły VIVIO i będą uszczęśliwieni!

truskawka1

Zgadzam się z ~set, nie trzeba żadnego łącznika dla samochodów. Problem jest gdzie indziej - największe centrum handlowe w mieście zostało odcięte obwodnicą od osiedli Poręby i Młodynie i nikt nie pomyślał o jakimś przejeździe pod drogą lub kładce dla pieszych i rowerzystów. Namawiają ludzi do poruszania się miejską komunikacją, rowerem czy pieszo, a ułatwienia robią wyłącznie dla kierowców samochodów.
Tak więc ~Liljana, teroretycznie będzie można dostać się do VIVO pieszo lub rowerem, ale w praktyce, jak sobie Ci piesi i rowerzyści pomyślą, że muszą zasuwać taki kawał drogi naokoło, to wsadzą tyłki w samochód i pojadą. Gratuluję urzędnikom "proekologicznego" podejścia do sprawy mlotek

~set

Nie trzeba żadnego łącznika

manukun

@suweren
Radni błądzą we mgle. Myślą, że jak narobią parkingów, to w mieście będzie się dostanio żyło. Nie widzą, że im więcej dróg, tym coraz więcej aut na nich.

~Marcel

Bardzo dobry pomysł. Tamten zaniedbany teren to tylko wyglęgowisko komarów, kurw i patoli .

~podatnik

~wyborca
Radny Madej ma już porządny podjazd do swojej posesji w Charzewicach !

Ten 760 m odcinek kosztował nas 4,5 miliona złotych.

~WarKa

NIECH KOŚCIOŁY TEŻ SAME REMONTUJĄ CHODNIKI DO SIEBIE ! Co nie mają kasy? To w ich interesie powinny być remonty chodników, parkingów...

---
"Dlaczego MIASTO ma finansować budowę drogi dojazdowej do galerii? To w interesie galerii powinna być budowa tego łącznika, by ich klienci mieli ułatwiony dojazd."
"niech sobie vivo samo buduje łącznik jak chce mieć klientów. co miasto to obchodzi. radny madej niech zajmie się innymi sprawami, bo widzę że siedzi w radzie aby swojej prywaty pilnować."
"A VIVo hajsu nie ma? Chce miec klientów niech coś zrobi"
---

~janek82

Dlaczego MIASTO ma finansować budowę drogi dojazdowej do galerii? To w interesie galerii powinna być budowa tego łącznika, by ich klienci mieli ułatwiony dojazd.

~GORE

A VIVo hajsu nie ma?
Chce miec klientów niech coś zrobi

onrst

niech sobie vivo samo buduje łącznik jak chce mieć klientów. co miasto to obchodzi. radny madej niech zajmie się innymi sprawami, bo widzę że siedzi w radzie aby swojej prywaty pilnować.

~Suweren

Ludzie w Radzie Miasta nie zdają sobie sprawy że ulice: Wałowa Działkowa i Podgórna nie mają chodnikow? Że stanowią one dojście i dojazd do domów bloków i do terenów rekreacyjnych a przynajmniej do tego co z nich zostało? Że codziennie wzdłuż Walowej chodzą dzieci do szkół, do ochronki?....że puszczając tamtędy ruch do sklepów będą wypadki i zakorkuje się pół miasta już pokrzywdzonego budowa obwodnicy....ręce opadają....

manukun

@kabi
Właśnie go pochwaliłem. No ale klapki nosisz na oczach zamiast na stopach i jak raz skrytykowałem twojego Nadbereżnego, tak teraz nie widzisz pozytywnych komentarzy. Tylko współczuć twojej rodzinie, że dałeś się zmanipulować partyjnej propagandzie sukcesu.

~Liljana

A na piechotę czy rowerem będzie się można tam dostać w ogóle?

~Kochanke

Czyżby serwis informacyjny TVN nie dojechał dzisiaj na czas?

~Angel94

Nawet i tysiąc łączników nic by nie zmieniło bo ludzie nie umieją jeździć , nie myślą z wyprzedzeniem tylko na zasadzie "tu i w tej chwili"

~wyborca

Radny Madej ma już porządny podjazd do swojej posesji w Charzewicach !

~Skarpa

Pana Radnego i nie tylko jego uprzejmie prosimy żeby nie dokładal smrodu huku i hałasu uszczesliwionym pseudoobwodnica mieszkańcom osiedli Poręby Plawo i Skarpa, lecz zajął się sprawą wyposażenia tej przyszej drogi w ekrany dzwiekochlonne, żeby ludzie po robocie mogli jakoś odpocząć w swoich domach ...to są realne problemy miasta a nie troska jak dojada do prywaciarza mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego. To czy skarpa wytrzyma ruch na obwodnicy to się dopiero okaże w praktyce. Broń Boże żeby droga serwisowa przy obwodnicy dochodziła do Vivo...nie wolno tamtędy puścić żadnego ruchu do sklepów...dajcie ludziom z tych osiedli i dzialkowcom trochę spokoju w końcu po co tę biedaobwodnice się buduje...

kabi

manukun, czy twoim zdaniem jest coś dobrze robione w mieście? Bardziej upierdliwego człowieka nie widziałem. Typowy malkontent. Trzeba współczuć twojej rodzinie.

bzk

Kto tam siedzi w tej radzie. Jak można robić drogę dojazdowa przez środek osiedla.
Jada z pysznica czy jastkowic nikt nie będzie wyjeżdżał na poniatowskiego tylko odrazu na obwodnicę. W Tarnobrzegu powstaje galeria podobna do vivo więc Tarnobrzeg do vivo jeździć nie będzie więc ruch się zmniejszy

manukun

Brawo Nadbereżny! Żadnych udogodnień dla AUT z całego regionu. Jeszcze tego brakuje, żeby przepychali się przez osiedla

kabi

niech sobie galeria wybuduje, mnie ten łącznik niepotrzebny