Pracownicy muzeum z tytułami honorowymi

Image

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. W murach muzeum na przestrzeni lat można było podziwiać wiele pięknych i różnorodnych wystaw.

Z okazji tej okrągłej rocznicy Rada Miejska podjęła 2 uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła nadania tytułu "Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola”. Otrzymali go: Jadwiga Jankiewicz, Maria i Janusz Pizło. Dyrektor Muzeum Regionalnego przyznano miano „Honorowego Obywatela Miasta Stalowa Wola”.

– Dziękuję za zaszczytny tytuł, który otrzymałam. Nie spodziewałam się tak wysokiego wyróżnienia. Dziękuję za docenienie mojej pracy na rzecz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Jestem szczęśliwa, że przyszło mi współtworzyć ważną dla miasta instytucję z tak wspaniałymi ludźmi- mówiła Lucyna Mizera. [p]Odznaczenia zostały wręczone przy okazji otwarcia nowej wystawy w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego.

Podczas uroczystości zostały także przyznane odznaki honorowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” dwóm pracownikom: Anecie Garanty oraz Elżbiecie Skromak.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jacek

Jadwiga Jankiewicz, Maria i Janusz Pizło - ta Jankiewicz to sie tenisem stołowym w szkole zasłużyła umiech a ci to kto to, żenada

~Kataryna

@Krystyna
Absolutnie nie neguję zasług żadnej z wymienionych przez Panią osób. Uważam tylko, że w tym gronie powinni się również znaleźć się pani M. Czwarno i pan A. Barwiński. Naprawdę wspaniałe życiorysy i ogromna odwaga tych osób mi imponują. Odczuwam dezaprobatę i niesmak w związku z odrzuceniem czy nie zaakceptowaniem ich kandydatur.Zawiedli pisowcy członkowie Kapituły. Również życzę Wesołych Świąt i tego , abyśmy my mieszkańcy Stalowej Woli byli PONAD, doceniali wszystkich, którzy po prosu na to zasługują.

~Krystyna

Kataryna, jeśli tak było to oczywiście masz rację, natomiast polityka nie powinna mieć nic wspólnego z osobami zasłużonym, zarówno z ich wyróżnieniami jak i NOMINACJAMI. Wydaje mi się ze obecna opozycja miała wystarczająco dużo czasu, gdy rządziła w mieście, aby nominować i nagrodzić wiele osób. A teraz jedni i drudzy grają nazwiskami zasłużonych ludzi. I to jest niedobre, zwłaszcza dla tych wspaniałych osób i dla prestiżu tych wyróżnień. Pani Jankiewicz była wspaniałym sportowcem i jest świetnym pedagogiem, Pani Mizera tworzy instytucje muzealne od 20 lat i władze w mieście się zmieniały, a muzeum nigdy nie było uwikłane w żadną opcję polityczną. Nie sądzę, aby też Pan Pizło był zaangażowany w jakąś politykę...
A tak w ogóle, to zdrowych i spokojnych Świąt umiech

~Kataryna

~`Krystyna
Głupotą jest to, że odmawia się tytułu tym, co zasłużyli na nie, właśnie z powodów politycznych, czyli typowego partyjniactwa. Takie traktowanie ,nierówne osób, jest niedopuszczalne i naganne.

~Krystyna

Pewnie jest w Stalowej Woli sporo osób zasługujących na słowa uznania za to co robili i robią. Jedni strajkowali, walczyli z komuną, inni byli świetnymi nauczycielami, sportowcami lub lekarzami. Jeszcze inni tak jak Pani Dyrektor tworzyli od podstaw nowe instytucje kulturalne w naszym mieście na najwyższym poziomie. I tylko głupotą jest przy okazji wyróżnień dla jednych porównywanie i podjudzanie, że innym też się należy, a nikt ich jeszcze nie wyróżnił. A zwłaszcza jeśli to robi się dla celów politycznych. No to już wstyd... Współczuję tym wszystkim zasłużonym ludziom, których nazwisk używa się do takich rozgrywek. Nie sądzę aby sobie tego życzyli.

~podatnicy

Chodzi sobie do pracy na 8 h i zasluzona dla miasta ,ludzie ryzykowali zdrowiem i życiem i maja ich gdzies ale czasy nastaly oj nastaly .

~rst

Ciekawe jak czuje się pani Mizera, gdy wie,że p. Czwarno i p. Barwiński zostali potraktowani miedzy oczy przez pisowców? Sądzę,że to kuriozum, bo Prezydent Duda przemawia patriotycznie w Gdyni, a Ci co byli prześladowani w Stalowej Woli nie dostąpili zaszczytu ,żeby otrzymać tytuł. To mega obłuda.

~milicjant

Ja tez wykonuje swoje obowiązki jako pracownik tez mi się należy tytul Zasluzony dla miasta, zenada te tytuly dostają je tylko zasluzeni dla pisu i czarni !!

~sympatyk

..,,współtworzyć ważną dla miasta instytucję z tak wspaniałymi ludźmi..' - cha cha cha proszę to rozwinąć.... z jakimi wspaniałymi ludźmi? po co takie slogany? kto naprawdę oprócz Pani stworzył to Muzeum? sukces ma chyba wielu ojców umiech i wielu chciałoby się ogrzać w tym blasku.

~Dojna zmiana

Kilka lat temu Muzeum Regionalne w Stalowej Woli było w posiadaniu dzieła sztuki pochodzącego z przestępstwa kradzieży. Nie pamiętam już czy obraz ten został zakupiony do muzeum czy też od kogoś wypożyczony. Obraz zwrócono , niewątpliwie poniesione zostały w związku z tą sprawą koszty. Jakie i czy ktoś poniósł z tego tytułu odpowiedzialność ?

~pola

Pani dyrektor Mizera, pani słowa o współtworzeniu Muzeum to chyba nie wypowiada pani serio o tych z którymi się spotkała? Tak mniemam. Oni przyszli na "gotowca", mają taki sam wkład jak go nie mają! Dlaczego ich pani w ten sposób dowartościowuje? Przecież to tylko pychy im może dodawać a stąd już tylko mały krok do arogancji! Widzi pani, że towarzycho jest łase na pochlebstwa co uwidacznia uch próżność. Co to za zaszczyt być "Honorowym Obywatelem..." w mieście w którym nie wszyscy są równo traktowani! Panią to może podnieca?