Kiedy II etap przebudowy Sandomierskiej?

Image

W maju 2018 roku ruszyła długo wyczekiwana modernizacja ul. Sandomierskiej. Ze względu na wielkość i zakres tej inwestycji została ona podzielona na III etapy.

I etap prac objął remontem 832 metry drogi, od skrzyżowania z ulicą Lipową do odcinka za ul. Wspólną. Koszty związane z tym zadaniem pochłonęły 4,2 mln zł, z czego 50% to dofinansowanie z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

W II etapie modernizacji drogi planowane jest wyłączenie pasa ruchu od skrzyżowania z ulicą Lipową do skrzyżowania z ulicą Brandwicką. Ostatni, III etap ma obejmować odcinek od ul. Ziołowej do granicy z Gminą Zaleszany. Przy okazji tego etapu będzie wykonywana kanalizacja sanitarna.

- Ulica Sandomierska nie znajdzie się w roku 2020 w realizacji, dlatego że przygotowujemy harmonogram ubiegania się o środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Realny czas zakończenia tych prac to 2022- 2023 rok, jeśli chodzi o III etap zakończenia tej inwestycji. Chciałbym żebyśmy zakończyli w tej kadencji przebieg całej ulicy Sandomierskiej- mówi Lucjusz Nadbereżny.

W 2018 roku szacowano, że koszty związane z modernizacją wszystkich etapów ul. Sandomierskiej pochłoną 15 mln zł. Prawdopodobnie nie uda się zmieścić w tej sumie, a wpływ na to będą miały m.in. wzrost cen materiałów budowlanych, jak również wynagrodzenia pracowników.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jiuokit

Przecież ta ścieżka rowerowa to jakaś parodia! Tylko debil mógł takie coś zaprojektować.

~rrobmaxq1

byl kiedys prezydent 10% Zegocki obecny radny . teraz mamy lucka weiecej rozpoczetych inwestycji 15%.

maszynista

Tam nie da sie normalna predkoscia jechać na rowerze,zobaczcie jaki bubel tam odstawili.Tam sie jedzie jak po falach i jadac szybciej grozi to wywroceniem sie. Ale co tam bezpieczenstwo ,wazne ze ktos zarobił na tym bublu.

~@Midget

Wijesz się w bólu,bo przykro musi być spojrzeć na swoją własną głupotę.Z faktami dyskutować nie można .Za Nadbereznego.Odlecianego Prezydenta z pięknymi wizjami nie mającymi pokrycia w rzeczywistości .Takiego wyludnienia i zadłużenia jeszcze nigdy nie było

~Rowerzysta

Co za projektant ścieżkę rowerową zrobił góra dół przecież auto jest intruzem na ścieżce ,i myślę że podjazd do posesji przez podniesiony podjazd nikomu by nie sprawił problemu. Ale to jest Stalowa niestety ,ludzie uczcie się od naszych zachodnich sąsiadów , i bierzcie przykład. Rowerzyści zapewne będą jeździć drogą bo ścieżką się nie da.

~Midget

Na pewno za rządów Nadbereżnego. Bo za opozycji to w pierwszej kolejności wychodek dla psów, jak obiecywali.

~~olo

A kiedy poprawią ten cholerny przejazd kolejowy koło parku?

~tosemja

@arek1s bo ścieżki rowerowe powinny być robione na poziomie jezdni pomalowane na czerwono. Wtedy rowerzyści nie jeździliby po chodnikach ani pod prąd jak teraz. Bezpieczniej dla wszystkich i na ścieżce nie byłoby fal.

arek1s

Jak mają robić takie ścieżki rowerowe to lepiej niech nic nie robią. Te fale to jest katastrofa.

manukun

@huciak
A kolejarze skończyli już modernizację linii kolejowej do Lublina?

~huciak

Czyli rozumiem, że na asfalt przy niedawno remontowanych przejazdach kolejowych też poczekamy do 2022? Będziemy dalej skakać po sfrezowanym asfalcie i niszczyć sobie zawieszenia w samochodach?