Tu już nie mieszkają zwierzęta?

Image

W kilku rejonizacjach miasta wyznaczono miejsca, gdzie nie będą grabione liście po to, żeby mogły w nich sobie żyć spokojnie jeże i buszować wiewiórki. Stosowne tabliczki postawiono w Parku Miejskim, Ogrodzie Jordanowskim i Parku w Charzewicach. Ledwo je postawiono, już zdewastowano.

Zdążyliśmy jeszcze zrobić zdjęcie tabliczki znajdującej się w parku przy torach, zdążyliśmy, bo dziś już jej nie ma. Ktoś zniszczył ją z premedytacją. Po drewnianym paliku pozostał połamany kikut sterczący z ziemi. Smutny to widok i załamujący, ponieważ po raz kolejny okazało się, że niektórzy mieszkańcy Stalowej Woli nie są cywilizowani. Taka tabliczka powinna być zrobiona z żelaza, a palik do niej dodatkowo powinien mieć wystające kolce tak, by ktoś, kto zamierza ją kopnąć doznał olśnienia w chwili, gdy poczuje ból. Dodatkowo całość powinna być zabetonowana w ziemi. Możliwe, że dopiero coś takiego dałoby rade postać nieco dłużej.

Dlaczego wyznaczono miejsca dla zwierząt? Małe ssaki, głównie jeże i wiewiórki, które są pod ochroną, narażone są w mieście na wiele niebezpieczeństw i stresów, dlatego tak ważnym jest, aby zostawić dla nich miejsca, w których znajdą schronienie i bezpieczną przestrzeń do pozyskiwania pożywienia. W niezgrabionych liściach zimuje także wiele pożytecznych gatunków owadów. Liście pozostawione na zimę polepszają warunki glebowe, podnoszą jej wilgotność i poziom próchniczny, w następnym okresie wegetacyjnym będą stanowiły naturalny nawóz dla miejskich zieleńców.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~guguj

Jest źle zróbcie coś

~złomiarz

Taaa, jeże w parku, chyba się będą kąpać w tej sztucznej rzece :-/

~indi

zwierzeta to mieszkały na błoniach i skarpie.
nie wiem kto głupszy - ten co te tabliczki stawial czy ten co je wyrwal...

~Mac

Ludzie to zwierzęta

~allo

Stawianie tabliczek debilizm może niedl€go przed lasem bedzie tabliczka To jest las

~Obserwator

Też jestem ssakiem tylko trochę większym, no i również jestem narażony na wiele stresów i niebezpieczeństw. Czy w związku z tym również mogę ubiegać się o ochronę gatunkową?...
P.S.
"rejonizacja"

~anuś

tabliczki podłączyć pod 380 i gotowe

~???

A tak z ciekawości to czy jeż czy wiewiórka przeczytają tabliczkę i akurat tam zamieszkają? Dla kogo one są? Bo nie dla zwierząt one same znajdą sobie spokojny kąt do zamieszkania i raczej tłumnie nie zamieszkają w parku bo z niego nic nie zostało właściwie dla zwierząt, krzaki powycinane, wszystko przerzedzone, pełno huśtawek, ruch, krzyki.

~prosto

Najprostsze rozwiązania są najlepsze - wystarczy po prostu nie grabić, nie trzeba stawiać o tym tabliczek..

~Do autora

W rejonizacjach wyznaczono? Rejonizacja to działanie, a nie miejsce! Korzystajcie ze słownika albo nie używajcie slow,nktorych nie rozumiecie. Chciał ktoś wyjść na mądrego, a wyszedł na głupka.

~mariusz

,,niektórzy mieszkańcy Stalowej Woli nie są cywilizowani"- dobrze napisane. ja bym dodał że około 80% jest tego

~@mariusz

manekin z erdesem mają wieszać karmiki i "słoninki" dla ptaszków a na błoniach zbudują gawro dla jakiegoś tam misia..Ot taka akcja "emeryt przyjazny zwierzakom".

Mariusz77

Zapewne robota szalonego drwala lucka . Dawno nic nie wyciął na miescie więc choć wyrwał .
W porę stawiają tabliczki...jak juz dawno liscie pozbierane .

~he hee

wiekszość tych lasów to zasługa tow. erdeesa który sadził je na czynach partyjnych w ubiegłym wieku.

~Zigi

Brak kasy na grabienie to płezydęt postawił tabliczkę tu mieszkają zwierzęta. Zacznę się niepokoić jak z braku funduszy nie pozamiata ulic po zimie tylko postawi tabliczki tu leży piasek. Suweren+ oczywiście rzęsiście zaklaszcze.

~Ferbanks

No jak zwierzęta to zwierzęta

~Mafra

W Jordanowskim najpierw zebrano i wywieziono liście a za dwa dni wbito tabliczkę.

~Olo

Na błoniach juak zrobili tzw rewitalizacje już nie ma zadnych zwierzat oprócz myszy takie to sa skutki pracy pisowskich aparatczykow .

~Tom

Nic tylko bóbr wyciął na swoje gniazdko

~Renia

Opał zbierał