Podwójna opozycja, więc niezasłużona?

Image

Kiedyś działali w opozycji, byli więc na marginesie, dziś wciąż są w opozycji i dlatego… nadal są na marginesie.

ZASŁUŻENI NIE ZOSTALI UZNANI ZA ZASŁUŻONYCH, BO POCHODZĄ Z PO?

Klub opozycyjny w Radzie Miasta rekomendował dwie osoby do tytułu Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola: Małgorzatę Czwarno- Sieroń i Andrzeja Barwińskiego. Opozycja miała nadzieję, że tytuł wręczony będzie już z okazji święta niepodległości, o czym wspomniała podczas sesji RM 22 listopada br. radna Renata Butryn. Przewodniczący RM zapewnił wówczas, że kapituła zbierze się jeszcze w grudniu i wniosek zostanie rozpatrzony. No i zebrała się, tyle tylko, że wieści są nieprzychylne dla wnioskodawców, ponieważ tytuł nie został przyznany ku zdziwieniu wnioskodawców.

- Nie zostało to pozytywnie przegłosowane. Oczywiście my podając rekomendację zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na to, ze oboje byli represjonowani w latach 80-tych. Andrzej Barwiński w roku 1984 był aresztowany na okres 3 miesięcy, był przetrzymywany w aresztach śledczych w Sandomierzu i Załężu koło Rzeszowa. Został zwolniony 28 lipca 1984 roku na mocy amnestii, a w latach 83-88 działał w Duszpasterstwie Ludzi Pracy przy parafii MBKP w Stalowej Woli oraz współpracował z funkcjonującym przy tej parafii Duszpasterskim Ośrodkiem Kultury Chrześcijańskim. Należał do Solidarności, pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Stalowowolskiego w latach 1998- 2002. W roku 2006 został radnym Miasta Stalowa Wola i do 2010 roku pracował jako radny, między innymi w komisji mieszkaniowej, komisji oświaty, kultury i sportu. Pani Małgorzata Czwarno pracowała również w tzw. podziemiu, kolportowała wydawnictwa podziemne, pisała artykuły, współpracowała od 1987 roku z Komisją Interwencji i Praworządności Solidarności oraz Duszpasterskim Ośrodkiem Kultury Chrześcijańskiej w Stalowej Woli. W 88 roku występowała jako obrońca członków Komitetu Założycielskiego Solidarności pracowników HSW. Była redaktorką i autorką tekstów zamieszczanych w stalowowolskim miesięczniku Solidarności Gazeta Ruchu oraz udzielała porad prawnych w podziemnym piśmie młodzieży Obecni. W roku 2014 został odznaczona Krzyżem wolności i Solidarności. Oczywiście obydwoje są wpisani do Księgi Solidarności- mówiła podczas konferencji prasowej w poniedziałek 16 grudnia 2019 roku Renata Butryn.

Radna uważa, że odmowa nadania tytułu związana jest z „czynnikiem politycznym”, gdyż osoby te związane są z Platformą Obywatelską. Ten fakt, jak mówi, zaważył na tej decyzji.

RENATA BUTRYN: KAPITUŁA JEST UPOLITYCZNIONA

- Stawiam tezę, że ta kapituła jest upolityczniona. Decyzja ta był podyktowana względami politycznymi. Zarzucano między innymi to, iż w statucie, który dotyczy przyznawania tego tytułu jest taki punkt, na który m.in. powoływali się członkowie komisji, że tytuł: przyznaje się mieszkańcom miasta oraz innym osobom, organizacjom, stowarzyszeniom, instytucjom, które w sposób widoczny i niepodważalny przyczyniły się do zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej. Oczywiście tytuł zasłużonego przyznaje się w szczególności za zasługi w dziedzinie oświaty i nauki, kultury, sportu, ochrony życia, krzewienia kultu religijnego, inicjatyw gospodarczych i obronności ojczyzny. Okazuje się, że ci państwo, którzy działali społecznie, narażali swoje bezpieczeństwo i swoich rodzin, byli aresztowani, pracowali społecznie przy duszpasterstwie, szerzyli nie tylko świadomość społeczną, czy kulturalną, nie zasłużyli sobie w oczach kapituły, a konkretnie w oczach członków PiS wchodzących w skład kapituły na tytuł Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola- mówiła Renata Butryn. Dla radnej jest to zachowanie hańbiące, a decyzja kładzie się cieniem na tym tytule, zwłaszcza, że w jej ocenie zarówno zmarły niedawno Stanisław Krupka i Ewa Kuberna mają podobne życiorysy, a tytuł został im przyznany.

RÓWNI I RÓWNIEJSI, CZYLI… POLITYCZNY POKAZ SIŁY?

Jak przypomniał Daniel Marczak zarówno Małgorzata Czwarno- Sieroń, jak i Andrzej Barwiński zostali odznaczeni za zasługi przez samego prezydent RP.

- Jest mi tak po ludzki, po prostu przykro, bo wydawało nam się, że ten rok 2019, czyli 30 rocznica roku 89, po tym jak udało nam się wspólnie tutaj uchwalić taką symboliczną uchwałę dotyczącą nieodpłatnych przejazdów komunikacją miejską właśnie dla osób, które w tamtych czasach się zasłużyły, że będzie jakby naturalnym zamknięciem, by na koniec roku takie osoby zostały uznane za zasłużone, tym bardziej, że też wśród osób, które były zgłaszane do kapituły, był również Janusz Kotulski i jego kandydatura przeszła i wydawało nam się naturalnym, że wszystkie te osoby będą tutaj wyróżnione. Moim zdaniem to zbyteczny pokaz siły. Jednak siłę powinno się pokazywać w stosunku do silnych, a nie do opozycji. Tak mi się wydaje- powiedział radny Damian Marczak.

NIE- ZASŁUŻENIE ZA NIE- SŁUŻENIE?

Wczoraj na Placu Piłsudskiego miała miejsce Wigilia Miejska. Tam również sporo mówiono o miłości, współpracy i pojednaniu.

- To pokazało, że pan prezydent chce to pokazywać tylko publicznie, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Dla PiS-u bohaterem jest TW Kajtek, który dziś ma tytuł Zasłużonego dla Miasta Stalowa Wola, TW Kajtek, który jest finansowany z Urzędu Miasta, pracuje w jednej z jednostek budżetu miasta i dla nich jest to bohater. Może czas zastanowić się nad tym i pozbawić taką osobę tytułu Zasłużonego dla Miasta Stalowej Woli, osobę, która donosiła na mieszkańców Stalowej Woli, a dziś jest bohaterem, za to, że brała pieniądze za to, że donosiła na swoich pracowników. Taką osobę należy usunąć z grona osób zasłużonych dla miasta, a tytuł odebrać. PiS prawdziwych bohaterów nie chce wynagradzać za walkę dla dobra i wolności naszych mieszkańców i mieszkańców naszego państwa- powiedział radny Dariusz Przytuła.

W kapitule spoza PiS zasiada jedynie Joanna Grobel- Proszowska i Renata Butryn. Przewodniczącym kapituły jest przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj.

Obrazek

Obrazek

ObrazekKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Popaprance

Oni tam też mają TVN i Wyborczą.
Tylko się inaczej nazywają.
Na przykład nie mają kontrkandydata na Prezydenta który mógłby wygrać wybory to zajmują swoich wyborców przedstawieniem o usunięciu Trumpa.
U nas zajmują nas praworządnościa której nie ma od kiedy przegrali wybory.
To taka szopka dla lemingow.

~PiSmatoły

Popatrzcie co europejskie i amerykańskie media donoszą co się wyprawia w Polsce. Ale wam wystarcza TVPiS i kurwizja reżimowa bo z obcych języków znacie tak jak prezes - aż dwa. Przy butachsmiech2

~@Nocny marek

Jeśli zlikwidują taką ciemnotę jak ty, my nic nie stracimy i oni nic nie zysksją...smiech2

~Nocny Marek

Do @ z internetu. W filmie "Ojciec chrzestny III" don Vito Corleone powiedział bardzo ładnie "Jeśli szukasz sprawiedliwości idź do burdelu, bo w sądzie znajdziesz tylko nierząd". Chyba to trochę pasuje do naszego sądownictwa. Rasa Panów słowo "niezawisłość" zastąpiła słowem "bezkarność".

art2deco

Gdyby nas kiedyś zabrakło, powiedzcie przechodniom,
ze były kiedyś wolne sądy w tym kraju, które nasi kamraci z cudzej ręki dostali,
i w nadzwyczajnych kontynuować familiach nam przekazali.


Widzenie Sędziego Tuleyki na proteście przed Sejmem.

~Nocny Marek

Do mojego wcześniejszego wpisu z godz. 17:26:23 dodaję, że po wygranych wyborach totalna opozycja i inni sprowadzą nam tabuny muslimów. W ramach multi kulti pobudujemy im meczety. Oni z wdzięczności zgwałcą parę kobiet, zadźgają nożem parę osób, postrzelają sobie przed naszymi kościołami, rozjadą ciężarówkami pieszych, albo sami się wysadzą lub wysadzą samochód. Czy tego chcecie ? Wasza krytyka, jeśli taka będzie, mię zwisa.

~z internetu

Magister Sebastian Kaleka, Jasio KantHaki biorą się za tworzenie sądów w Polsce i stają przeciw autorytetom profesorów, doktorów i TSUE. Pchają nas po za cywilizowany świat Europy i kaczej ciemnoty dyktatora. Od suwerena nie można nic wymagać bo ciemnotę kupuje się kasą za ich własne podatki...
To nie będzie POLEXIT tylko WYPER-DOL z Unii Europejskiej!

~@wiadomo

Twoja głupota jest większa niż Pałac Kultury. Zamknij już komputer bo prąd drożeje a twoja głupota tańsza jest z każdym wpisem pod róbmy nickiem!!!

~z internetu

Joseph Goebbels 24.07.1934 r.:

" Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Dotyczy to również sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów narodziła się w obcym świecie intelektualistów , w świecie wrogim narodowi niemieckiemu".

~quo vadis

Przepisy PiS o ustroju sądów są kopią paragrafów z 1956 r. z ZSRR:

"Niezawisłość sędziów nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego . Sąd jest organem państwa , a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu do którego należy"

~KC PiS

Towarzyszu Kaleka, to nie francuski system skopiowaliście!

„Niezawisłość sędziów radzieckich nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego. Sąd jest organem państwa, a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu, do którego należy. Sąd radziecki nie może służyć innym celom niż społeczeństwa socjalistycznego; nie może stosować innej polityki niż polityka Komunistycznej Partii i Rządu Radzieckiego; nie może zrealizować żadnej innej woli niż wola radzieckiego ludu”.

~wiadomo

Do nocny marek, gdyby nie daj BOŻE się tak stało jak piszesz to już w POLSCE nic nie będzie wróci praca za 5 złotych na godzine a o emeryturach przyszli emeryci będą mogli tylko pomarzyc. Ciekawe czy wtedy hejterzy dalej będą gęgac o godziwych zarobkach.

~Nocny Marek

A ja życzę wyborcom totalnych żeby wygrali wybory. Prezydentem zostanie Tusk. Wyjdzie Vincent, który zostanie ministrem finansów i powie "piniendzy ni ma i bedzie". Skończy się wredne, wstrętne, ohydne, patogenne, rozdawnictwo PiSu. Nie będzie 13 i 14 emerytur, 500 plus, 300 na wyprawki szkolne, dodatków dla niepełnosprawnych, przejście na emeryturę nawet w wieku 70 lat, będzie reaktywacja PZPR (sztandar PZPR wprowadzić), rasa panów, czyli nadzwyczajna kasta będzie bezkarnie robiła co Im się podoba, nauczyciele dostaną "wała jak Polska cała", itd., itd. Jak będziecie podskakiwali to dostaniecie, ale pałą, gazem, armatką wodną i gumowymi kulami jak w kopalni "Jastrzębie". Będziecie szczęśliwi, zadowoleni i będzie cacy bo nareszcie uwaliliście PiSgłupków, PiSdupków, PiSiorów, itp. Prawdopodobnie się mi oberwie od niektórych, ale wisi mię to.

~WHO

… to w "podziemiu" można cyt. "pracować"? Robi się coraz ciekawiej....

San-Domingo_85

Zoltan radzę uważać na tego typu komentarze.... Odnośnie zdjęć, znowu na nich Dareczek występuje. Chłopie skończ, wstydu oszczędź

~rrobmax1

do pani bylej poslanki . daj spokoj spotkaj sie z bratem elektryk z zawodu.

art2deco

Cieszmy się bo znowu nam przybyło umiech

~@brawo

goryl w klatce ma wiecej w głowie aniżeli ty razem z tą kastą ponoć "nadzwyczaj " chyba debilną.

~TKM

Za komuny karietę robili członkowie PZPR a teraz „członki PiS !

~Ciemnota

Ciemnota schlebia ciemnocie bo ciemnotą łatwiej rządzićsmiech2

~Brawo

Brawo sędziowie nie dajcie się ciemnocie bo oni nie dorastają wam poziomem do pięt! To ciemnota intelektualna .

~Gamoń

Krzyki poziom wywodów PAD dosłownie mnie osłabia.

~Paranoja

Mgr Sebastian Kaleka, Jasio KantHaki biorą się za tworzenie sądów w Polsce i stają przeciw autorytetom profesorów, doktorów i TSUE. Pchają nas po za cywilizowany świat Europy i kaczej ciemnoty dyktatora. Od suwerena nie można nic wymagać bo ciemnotę kupuje się kasą za ich własne podatki...

~do inteligent

ona do niczego(opozycja) sie nie nadaje( kanalie na usługach).Jak przepadnie ich "kasta " to beda zdani na łaske i niełaske sądów ale tych od których dostaną nalezą zapłate....okienko z kratkami i kamieniołom.Trzęsą sie gacie niejednemu , a dla przykładu paru powinno byc surowo ukaranych a reszta sama w popłochu zwieje .

~inteligent

Do manekin, chyba pierwszy raz z tobą się zgodze , ze ta pseudoopozycja nadaje się chrzan trzec.

~@czekamy

Taki program „edziu” to mogłeś oglądać nie w telewizji tylko w kurwizji TVPiS Kurskiego, bo to twój poziom ...

manukun

Jaka opozycja, takie problemy. Jest ich tyle w mieście, ale łatwiej im bić pianę, niż zająć się poważnymi kwestiami

~stówka

To nie jest "Podwójna opozycja" to jest ŻADNA OPOZYCJA!!!

~czekamy

Oglądałem program w telewizji gdzie była sonda na temat reformy PIS na temat sądów i 98 procent POLAKÓW wypowiedzialo się za szybkimi reformami tych sądów. Po to aby MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI było sprawiedliwe a nie jak do tej pory niesprawiedliwe. Macie to zagwarantowane jak pies bude , że w tej kadencji z obecnych sądów mało kto tam z tych sędziów zostanie a przyjdą nowi młodzi i zaprowadzą sprawiedliwośc. Na to czekają POLACY zwłaszcza ci co ze sądami w przeszłości mieli do czynienia.

~anty

@Rada

rada dla ciebie- nie podlizuj się tak władzy na wszystkich forach, bo ona minie. Wcześniej niż myślisz, a pozostanie jej po tym , co zrobiła "wstyd spojrzenia bliźniemu w oczy" .