Kobiety ciężarne będą jeździć za darmo komunikacją miejską

Image

18 głosami „za” Rada Miejska podjęła uchwałę dotyczącą wprowadzenia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla kobiet w ciąży zamieszkałych w Stalowej Woli.

Dokumentem uprawniającym do takich przejazdów będzie bilet wolnej jazdy wydawany przez operatora, wystawiony po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego planowany termin porodu.

- Bilet będzie miał charakter imienny z tego względu, że jest to usługa przyznana bezpośrednio dla danej osoby, związana z okresem ciąży. Nie może być to bilet bezimienny, natomiast procedura jest w pełni chroniona i zabezpieczająca dane osobowe- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Głos w sprawie uchwały zabrała radna Renata Butryn.

- W sytuacji kiedy zniesiono obowiązek meldunkowy jest wiele osób, w tym młodych rodzin, które nie mają stałego zameldowania na terenie miasta Stalowej Woli, a pracują tutaj, posyłają swoje dzieci do szkoły. Czy ten projekt będzie również uwzględniał takie osoby, które płacą tu podatki- pytała radna Butryn.

Jak podkreślił prezydent, z takiej ulgi może skorzystać wyłącznie kobieta zameldowana na terenie Stalowej Woli.

- Dokumentacja medyczna potwierdza adres kobiety, dla której jest wydawane takie zaświadczenie o okresie ciąży. Określa dane adresowe i osobowe- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Głos zabrał także radny Piotr Rut, który zapewnił, że na karcie miejskiej nie znajdują się takie dane osobowe jak nr PESEL, czy adres zamieszkania. Znajduje się tam wyłącznie imię, nazwisko oraz zdjęcie.

- Podczas wyrabiania biletów wolnej jazdy składa się odpowiednie dokumenty, na podstawie których zostają one wydane. W bilecie jest jedynie zapisany okres na jaki on przysługuje- wyjaśnił Rut.

Bilet wolnej jazdy zachowywać będzie ważność do 30 dni po planowanym terminie porodu.

Jak wynika z danych Referatu Do Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Stalowej Woli w 2018 na świat przyszło 290 dzieci, zameldowanych w Stalowej Woli i urodzonych w tutejszym szpitalu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Liljana

A ktoś w ogóle płaci za te bilety jeszcze? Czy wszyscy je utrzymujemy, bo jeżdżą z darmowymi pasażerami? Niech przyznają darmowe leki, a nie wożenie. Stalowa nie taka duża, żeby gdzieś daleko było.

~~Patriota~~

To jawna dyskryminacja,Opozycja powinna sie za to stronnicze rozpuszczanie kasy na kult matek polek wziasc.Budzet ledwo zipie jak w warszawie u Trzaskowskiego

~kobieta

Kobiety ciężarne powinny jak najwięcej spacerować, a nie wozić się. Potem mamy więcej cesarek przez "zasiedzenie" ciąży.

~Moli

Kabi,nie było internetu to tylko rodzina wiedziała że masz coś z głową,teraz wszyscy.

kabi

~Tak, za twój podatek to rolki papieru toaletowego nie kupi a ty chcesz jeździć za darmo autobusem

manukun

@stalowianin
Najpierw cwaniactwo wyprowadziło się z miasta, bo "drogo". Potem zaczęło meldować dzieci u dziadków w bloku, żeby dostać przydział na żłobek czy przedszkole. Oprócz tego podrzucanie śmieci do altan osiedlowych. Teraz biadolą, że miasto daje ulgi mieszkańcom, a im już nie. Wkrótce kolejna fala jęków, że korki przy wjeździe, korki na wyjeździe i nie ma gdzie zaparkować.

To już zaczyna być żałosne. Albo płacą podatki w mieście i korzystają z przywilejów, albo u siebie na wsi i pretensje do wójta gminy.

~Uczeń

Jeśli ościenne gminy nie umieją się dogadać że St.to nie nasz problem.

~Kolo

Należy się kobietom,uczniowie i tak mają darmo bo z 500+,krwiodawcom też,jak komuś zazdrość niechaj idzie oddawać krew.Super popieramy.

~Kinki

Opozycja jak zwykle swoje "ale" miała.
To już nie jest śmieszne!

Mariusz77

Gdzie kwik kolorowych pajaców ??? Wszak wedle nich 500/płci jest a tylko jedna ma dostać przywilej darmowego transportu ??? Toż to homofobia a moze nawet faszyzm !!!

~Stalowianin

Dla mnie to bez sensu że Stalowa Wola ma tyle darmowych przejazdów dla różnych osob krwidawca ,rodzina trójka dzieci ,60+,a inne miejscowosci nie maja tak dobrze czy te kobiety z Niska czy Agatowki i z innych miejscowosci dzieci muszą kupować bilety dla każdego powinno być bilet za 1 zł a nie całkowicie za darmo tak samo 60+też 1 zł wprowadzić A nie z za darmo .Za darmo powinno być za 70 lat.

~rfnjd

Najbardziej uprawnieni do bezpłatnych przejazdów powinni być uczniowie

~Tak

Przeciez komunikacja miejska jest z naszych podatków powinna byc darmowa ile to setek tysięcy poszło na biletomaty nowoczesne kasowniki ile kosztuje obsługi i serwisowanie tych urządzeń ile kosztuje pensja kanarków czy to ma sens ? Statystycznie w kraju 1/3 i tak jeździ bez biletu

~Ferbanks

Kobiety w ciąży za darmo...bo w zaprzęgu.;)

maciek22

To jak już tak rozdajemy darmowe przejazdy dla dziadków, ciężarnych innych zasłużonych, to może dajmy każdemu darmowe przejazdy.

~Zumba

Wyluzujcie, co za baton wypisalby mandat kobiecie w ciąży która nie zdarzyła kupić biletu gdy autobus (raz na godzinę) podjeżdżal.
Kto tam pracuje?

~PMI

WOW smiech2